Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość Michal napisał:

To trzeba było sadzic tyle co zawsze i nie skakać na większe arealy. My od x lat ten sam areal. I dlatego nie ma stabilności rynku jak tak co drugi sadzi coraz więcej bo myśli że zarobi niewiadomo ile. A cenę trzeba trzymać przy tych kosztach produkcji i inflacji. Tylko handlarze zarobią i sklepy A my na nich musimy rypac. Jeszcze jeden z drugim pajac się tu stawia że jak Ci źle to idź do pracy i nie narzekaj. A ja powiem inaczej, zamień się że mną i po jednym sezonie uciekniesz z podkulonym ogonem tyczy się to handlarzy pajacujacych. 

Święte słowa teraz są takie czasy jak nie będziesz miał pewnego odbiorcy lub gdzie sprzedaż ziemniaka to nie warto ryzykować. Najlepiej sadzić swoją ilość co jest sprawdzona i nie chodzić czasem po jednym roku ze trzeba było wsadzić więcej bo by się sprzedało bo jest cena. Czasem jest tak ze jest cena a nie ma zejścia bo nie ma chętnych. w tym roku na pewno ziemniaków posadzą ludzie mniej  ale co myślisz ze będą po 2-3zł . Nikt tego nie wie po ile będą może być dobra cena a może być jak z trzodą chlewną ze przy tak wielkich nakładach nie bujdzie cena jakby się  chciało. Rolnictwo to jest loterii liczysz dożo a jest mało a czasem się nie spodziewarż a jest dobrze. Jak to waru nie ma to handlarzowi nic nie przeszkadza a jak jest dużo to narzekanie z byle powodu jak nie za gruby to za mały itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Michal napisał:

To trzeba było sadzic tyle co zawsze i nie skakać na większe arealy. My od x lat ten sam areal. I dlatego nie ma stabilności rynku jak tak co drugi sadzi coraz więcej bo myśli że zarobi niewiadomo ile. A cenę trzeba trzymać przy tych kosztach produkcji i inflacji. Tylko handlarze zarobią i sklepy A my na nich musimy rypac. Jeszcze jeden z drugim pajac się tu stawia że jak Ci źle to idź do pracy i nie narzekaj. A ja powiem inaczej, zamień się że mną i po jednym sezonie uciekniesz z podkulonym ogonem tyczy się to handlarzy pajacujacych. 

Uwielbiam takie komentarze, nie zna się sytuacji a ma się najwięcej do powiedzenia. Z takim podejściem dalej rypałbym na c360. I tak, zarobiłbym niewiadomo ile, ale gdybym miał inną odmianę bo inne poszły w mgnieniu oka. Ale nie przewidziałem, że rynek spotka taka sytuacja z rdzą w irdze, dlatego będzie to ostatni rok z tą odmianą, a areał innych odmian zostaje zwiększony :)

Co do odbiorców, miałem większego i jak wydawałoby mi się pewnego, ale jak napisałem - "miałem", w następnym roku podziękuję za taką współpracę choćby płacił jak za detal.

A co do sprzedaży hurtowej do końca sierpnia, daj spokój, wykopki mam wrzesień/październik, i co roku sprzedawałem w hurcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtas
38 minut temu, Gość Gosc napisał:

Uwielbiam takie komentarze, nie zna się sytuacji a ma się najwięcej do powiedzenia. Z takim podejściem dalej rypałbym na c360. I tak, zarobiłbym niewiadomo ile, ale gdybym miał inną odmianę bo inne poszły w mgnieniu oka. Ale nie przewidziałem, że rynek spotka taka sytuacja z rdzą w irdze, dlatego będzie to ostatni rok z tą odmianą, a areał innych odmian zostaje zwiększony :)

Co do odbiorców, miałem większego i jak wydawałoby mi się pewnego, ale jak napisałem - "miałem", w następnym roku podziękuję za taką współpracę choćby płacił jak za detal.

A co do sprzedaży hurtowej do końca sierpnia, daj spokój, wykopki mam wrzesień/październik, i co roku sprzedawałem w hurcie ?

Poszły w mgnieniu oka po 6 zł za worek haha. Znawca tu się wielki odezwal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Wojtas napisał:

Poszły w mgnieniu oka po 6 zł za worek haha. Znawca tu się wielki odezwal. 

Żaden znawca, portfela nie oszukasz. 4 ciężarówki po 10 zł netto koniec listopada, dla niektórych dużo, dla niektórych mało jak widać. Nie miałem ocieplonego budynku, niecałe 2 tyg sortowania i pojechały. Dzwoniłem niedawno czy nie chcą jednak wziąć tej irgi, nie chcieli, przy okazji powiedzieli że jak mam inne odmiany dają 11 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Żaden znawca, portfela nie oszukasz. 4 ciężarówki po 10 zł netto koniec listopada, dla niektórych dużo, dla niektórych mało jak widać. Nie miałem ocieplonego budynku, niecałe 2 tyg sortowania i pojechały. Dzwoniłem niedawno czy nie chcą jednak wziąć tej irgi, nie chcieli, przy okazji powiedzieli że jak mam inne odmiany dają 11 zł 

Kolego A co innego sadzisz, jakie odmiany miałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Rudolf, catania

Rudolfa też mam A catanie dopiero na nowy sezon sprubuje. Pewnie okolice Białego stoku? Irge też mam i powoli dziubia, Sifra już lepiej idzie od Irgi. Jaki plon Catani mniej więcej jak plonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Jarek napisał:

Rudolfa też mam A catanie dopiero na nowy sezon sprubuje. Pewnie okolice Białego stoku? Irge też mam i powoli dziubia, Sifra już lepiej idzie od Irgi. Jaki plon Catani mniej więcej jak plonuje?

Ja spróbuję ricarda i catanię, rudolfa nie chcę. Catania około 30 ton, nie liczone dokładnie bo nie było sposobności, bo część szła w małym hurcie. W moim przypadku bardzo mało odpadu, duże okazy z pęknięciem szły do worków zamiast na odpad, mniejsze sobie na sadzeniak, którego i tak jest bardzo mało. Irgi posadzę aby było kilka ton dla małych lokalnych sprzedawców. Dokładnie tak, z podlasia. To twoja irga w bielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ja spróbuję ricarda i catanię, rudolfa nie chcę. Catania około 30 ton, nie liczone dokładnie bo nie było sposobności, bo część szła w małym hurcie. W moim przypadku bardzo mało odpadu, duże okazy z pęknięciem szły do worków zamiast na odpad, mniejsze sobie na sadzeniak, którego i tak jest bardzo mało. Irgi posadzę aby było kilka ton dla małych lokalnych sprzedawców. Dokładnie tak, z podlasia. To twoja irga w bielsku?

Nie nie moja, ja okolice Łosic. Rudolf dobry do jedzenia ale trochę problem z parchem jest. Mieliśmy Ricarde 2 sezony i powiem Ci że plon bajki ale jeśli chodzi do jedzenia to taka ooo sobie. Nie było specjalnego brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sieradzak napisał:

Przecież Mac dostaje gotowe frytki mrożone a nie przerabia ziemniaki na frytki w każdym lokalu. Co to za bzdury. Po za tym bez kilkuset ton jednorodnego towaru nawet rozmawiać z nim nie będą. 

Sieradzak  jak u was po nowym Roku towar bedziecie wyceniali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer
6 godzin temu, Sieradzak napisał:

A hu..... wie. Wielu już ziemniaki sprzedało bo nie leżały 10-12zl wszystko co można dostać ale najlepiej po 8-9 by kupowali. Jakaś parodia z tym towarem wszystko drożeje a to jak zaczarowane. 

Tak dokładnie najlepiej 8-9 płacą i widocznie nakupuja się bo asortyment nie drożeje... jak zaczarowane A przecież z innych warzyw na prawdę tej pyrki rekordowo nie było i dużo gniło na jesieni... Nie te ceny do tych kosztów się robi na pyrce lipa wczesny to ile teraz musi kosztować żeby się opłacało ? jak folia 1kg 10.5 zł nawozy cholernie drogo, sadzeniaki dobre też 3 tyś. Tona na jakie rozmnożenie. Opryski też w granicy 300 zł na ha wyjdzie promana i bandura jak nam Afalon zabrali....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

Mam Queen Anne z 100 ton  Ale szkoda mi po 9 zł to podać za worek bo to zero dochodu przy tych cenach produkcji czekam na luty marzec może jak do tej pory leżą to już niech czekają na lepsze czasy za miesiąc czy 2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jakby nie rosnące ceny  wszystkiego do okola to by nie było najgorzej ale jest jak jest. Ja zawsze sadziłem 2 hektary  ale powiem szczerze ze w przyszłym roku więcej nie wsadzę niz 0.5h widzę ze ludzie nie jedzą tyle ziemniaków jak kiedyś rok temu w pandemie był duzo większy zbyt niż teraz bo do noego roku jest mi poszło wszystko a teraz każdy czeka co będzie na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sieradzak napisał:

 

Co tu mówić o cenie. Wystarczy popatrzeć na igrit i sami cenie 9-10 zł worek. Żenada, banda tumanow którzy nie potrafią liczyć. W sklepach od 2 Do 3 zł kg więc ten co najwięcej kosztów poniesie i się narobil to ma najmniej. Tak jak że świniami, żywiec 4.20 brutto A byle jaka szynka czy kielbasa 30 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Jarek napisał:

Co tu mówić o cenie. Wystarczy popatrzeć na igrit i sami cenie 9-10 zł worek. Żenada, banda tumanow którzy nie potrafią liczyć. W sklepach od 2 Do 3 zł kg więc ten co najwięcej kosztów poniesie i się narobil to ma najmniej. Tak jak że świniami, żywiec 4.20 brutto A byle jaka szynka czy kielbasa 30 zl

ano tak jest i trzeba się z tym pogodzić z świniami jest gorsza sprawa bo ich nie przetrzymasz bo ci przerosną wiec jaka jest cena to musisz sprzedać  a ziemniaki jak ktoś ma warunki idzie przetrzymać tylko też jest ryzyko bo gorzej jak się trzyma kilka miesięcy i cena nie podskoczy bo tez takie były lata ale przeważnie się to opłaca. Ja wam koledzy powiem jedną jeśli czasem widzi się ze coś się nie opłaca to lepiej tego zrezygnować. Ja sam widze po sobie rodzice kiedyś trzymali świnie wiec ja też jakoś to było i pamiętam ze zrezygnowałem bo też mnie wkurzały te wahania cen teraz dziękuje bogu bo minęło 10 lat i nic moja sytuacją finansowa się nie zmieniła na gorsze tylko na lepsze teraz widzę ze tak tak muszę zrobić z ziemniakami bo koszta nawozów to zgroza potas azot a gdzie opryski . worki nawet droższe. a cena widzicie jaka jest. Nie ze kogoś namawiam by nie sadził . każdy niech sadzi ile chce tylko sam wiem po sobie ze to nie jest łatwy czy lekki pieniądz nieraz przyszła wiosna a kupca nie było a wszystko kiełkuje . owszem jedne lata się  dobrze wspomina ale jedne tragedia ze nawet było ich lepiej nie kopać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, jak to jest że na olx cena saletry przez 3 dni dochodzi do 4800 za tonę a dziś co najwyżej 3200. Może ktoś mi racjonalnie wytłumaczy bo nie bardzo to rozumiem. Ciekawe po ile będzie ok marca. I na koniec wszystkiego dobrego na nowy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosciu
2 godziny temu, Gość jaro napisał:

Witam panowie, jak to jest że na olx cena saletry przez 3 dni dochodzi do 4800 za tonę a dziś co najwyżej 3200. Może ktoś mi racjonalnie wytłumaczy bo nie bardzo to rozumiem. Ciekawe po ile będzie ok marca. I na koniec wszystkiego dobrego na nowy rok.

Spokojnie możesz kupić po 2650 a moze i jeszcze taniej. Są nowe cenniki. Dużo jest tego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saletra
11 godzin temu, Gość jaro napisał:

Witam panowie, jak to jest że na olx cena saletry przez 3 dni dochodzi do 4800 za tonę a dziś co najwyżej 3200. Może ktoś mi racjonalnie wytłumaczy bo nie bardzo to rozumiem. Ciekawe po ile będzie ok marca. I na koniec wszystkiego dobrego na nowy rok.

 to jest tak ze masz być ograbiony. takie teraz są w Polsce realia. Ziemniaka nie ma gdzie sprzedać jeden myśli ze będzie woził od tak do MCD bo mu kolega ze zmywaka załatwi. Co niektórzy niech się obudzą za nim wylądują z ręką w nocniku. Logiczne jest jak rzepak podrożał 100% to nawóz też mógł zdrożeć 100% ale co powiedzą Ci co jeszcze nie kupili nic azotu a sezon tuż tuż. Uważam ze jakby cena ziemniaka była w tamtym roku jak w tym to nie opłaca się sadzić patrząc na ceny azotu potasu fosforu  i środków ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość kmi napisał:

Panowie jaka teraz cena za soraye 5+ mam zamiar zaczac sprzedawac po 10 stycznia oczywiscie bez znajomego kierownika

Popytaj w Macu może wezmą?.11 już kierownik ma być daj 100zł w kieszeń i będą strugać. A na poważnie przed świętami znajomy po 11 zł  Soraye sprzedawał calosamochodowona na Bułgarie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość kmi napisał:

Panowie jaka teraz cena za soraye 5+ mam zamiar zaczac sprzedawac po 10 stycznia oczywiscie bez znajomego kierownika

A co z tej odmian się złoto czy platynę uzyskuje? Dostaniesz tyle co za inne ziemniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...