Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wielkopolska worek idzie z domu po 13zl, a luz 70 gr netto, kaliber 45 plus.  Podziwiam sprzedawców z giełdy Wolbrom, Proszowice. Do każdej tony powinni jeszcze dorzucić darmowy talon do agencji rozrywki cielesnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Rolas napisał:

Wielkopolska worek idzie z domu po 13zl, a luz 70 gr netto, kaliber 45 plus.  Podziwiam sprzedawców z giełdy Wolbrom, Proszowice. Do każdej tony powinni jeszcze dorzucić darmowy talon do agencji rozrywki cielesnej.

Do Wolbromia przyjeżdżają tacy co mają 1 lub 2 ha ziemniaka i dodatkowo w większości pracują na etacie. I dlatego tam jest tak cena , dodatkowo kupiec który tam przjedza patrzy tylko byle taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Do Wolbromia przyjeżdżają tacy co mają 1 lub 2 ha ziemniaka i dodatkowo w większości pracują na etacie. I dlatego tam jest tak cena , dodatkowo kupiec który tam przjedza patrzy tylko byle taniej.

Tak kolego prawie masz rację ale cena też się bierze stąd że towar też jest kiepskiej jakości trochę lepszy odpad jak by to przebrał to by odpadło połowę druga sprawa to ilości po 50 10 200 worków na jednym aucie załadować 1000 worków na paletę to raz trzeba się machać a dwa to tak połowę dnia zejdzie trzy to jeśli ktoś ma 100 worków na aucie to nie robi mu wielkiej różnicy czy weźmie 1200 czy 800 a trzeba już do pracy iść i niema czasu dalej stać jak w Krakowie nie sprzedasz stoisz dalej płacisz dobę i trudno a tu trzeba jechać do domu znieść do piwnicy i jechać za tydzień a może większość wychodzi z założenia że umarłego z cmentarza nie zabiera się więc trzeba brać ile kto da mnie o wielu innym 2 zł przy 1600 workach to już znaczna różnica bo 3200 tak że to inna bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość ppppp napisał:

jaka cena na rybitwach?? 

Cena na rybitwach nie jest miarodajna jest znacznie rozbieżna uzależniona w dużym stopniu od desperacji sprzedającego ale w sumie też jestem ciekaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 23:27, Gość Rolas napisał:

Wielkopolska worek idzie z domu po 13zl, a luz 70 gr netto, kaliber 45 plus.  Podziwiam sprzedawców z giełdy Wolbrom, Proszowice. Do każdej tony powinni jeszcze dorzucić darmowy talon do agencji rozrywki cielesnej.

Gdzie w wielkopolsce płacą tyle za worek i jakie to są ilości? Z tego co się orientuję większość kupujących (ilości po 24t) nie płaci więcej jak 10-11 za worek. Z luzem podobnie 60-65gr max. Nie wątpię, że płacą po 12-13 za worek, ale pewnie są to ilości typu 150-200 worków tygodniowo, chyba, że tylko u mnie taka cena :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Koledzy co tak forum zamarło wszyscy na feriach czy ziemniaki pakuja/pieniądze liczą ??

Wszyscy pakują :P Z tego co obserwuję zaczął się robić ruch, telefony się rozdzwoniły :D Może cena pójdzie w górę ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Select WLKP napisał:

Wszyscy pakują :P Z tego co obserwuję zaczął się robić ruch, telefony się rozdzwoniły :D Może cena pójdzie w górę ?!

Wszyscy spuścili głowy i kolejny sezon spisali na straty a miało być tak kolorowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wszyscy spuścili głowy i kolejny sezon spisali na straty a miało być tak kolorowo?

Nikt tu nic nie spisał. Tel za telefonem, towar się już kończy. Nowi odbiory dochodza A to jest oznaka braku towaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wszyscy spuścili głowy i kolejny sezon spisali na straty a miało być tak kolorowo?

ten sezon do najgorszych nie należy kolego nawozy i środki produkcji ziemniaka po starych cenach w tym roku to może być problem jak po przeliczeniu będzie się dokładało kilka tyś do ha. no chyba ze ziemniak bedze po 2zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość ppppp napisał:

ten sezon do najgorszych nie należy kolego nawozy i środki produkcji ziemniaka po starych cenach w tym roku to może być problem jak po przeliczeniu będzie się dokładało kilka tyś do ha. no chyba ze ziemniak bedze po 2zł 

Zgadzam się z kolegą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Select WLKP napisał:

Zgadzam się z kolegą :)

Ja się nie zgadzam bo jak kolega nakupił mąki do piekarni po starej cenie to i tak chleb sprzedaje po cenie rynkowej i nie opuszcza ceny bo surowiec kupił tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kra napisał:

Ja się nie zgadzam bo jak kolega nakupił mąki do piekarni po starej cenie to i tak chleb sprzedaje po cenie rynkowej i nie opuszcza ceny bo surowiec kupił tanio

To ja jak kupilem nawozy w lipcu bo coś mnie tknelo a akurat mialem miejsce czas i kase by to zrobic to znaczy ze w przyszlym sezonie mam sprzedawać ziemniaki i kapustę w cenach nizszych niz inni bo oni kupili drogi nawoz ? 

To znaczy ze kolega byl gospodarny i mysli i tylko mu gratulowac a nie byc hiena i martwić sie ze cos zarobi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Nikt tu nic nie spisał. Tel za telefonem, towar się już kończy. Nowi odbiory dochodza A to jest oznaka braku towaru. 

U mnie przed przechowalniami już w piątek ustawiła się kolejka ale będę ładował jak węgiel na kopalni tylko dla znajomych i max po 1 palecie na głowę od poniedziałku do piątku w godz od 7 do 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...