Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość Rolnik .p napisał:

W Małopolsce 85-90 luz pakowanie tak płacą rumek 1.1-1.15 worek 10 .zejście jest naprawdę duże 

Pisz prawdę, sąsiad trzeci raz już ogłasza i nawet pies z kulawą nogą się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Mat napisał:

Witam jak ceny Panowie i jak z zejściem ?

Ceny nie ma i nie będzie. Dobrze to już było. Teraz za pół darmo trzeba oddawać, czy to zboża czy ziemniaki. Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik .p

Ktoś tam pisze że nikt do niego nie zadzwonił a może go jeszcze w d.. pocałować.Teraz głównym narzędziem rolnika jest ciężarówka ,niech sobie kolega znajdzie jaką hurtownię i robi stałe dostawy np 10 - 20 ton w tygodniu a nie jęczeć bo mi nikt nie zadzwonił .I zobaczyć jaki to miód jest użerać się zwroty itd.a nie patrzeć żeby tyko ktoś za bramę wyjechał z twoim towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz głównym narzędziem rolnika jest ciężarówka i wożenie na hurtownie , który jest coraz mniej. Nauczcie się w końcu, że w tym kraju cenę dyktują markety i zapłacą tyle ile będą chciały, a nie ile Ty chcesz. Na dzisiaj 90 gr w bb kaliber 4 plus z paletą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Rolnik .p napisał:

Ktoś tam pisze że nikt do niego nie zadzwonił a może go jeszcze w d.. pocałować.Teraz głównym narzędziem rolnika jest ciężarówka ,niech sobie kolega znajdzie jaką hurtownię i robi stałe dostawy np 10 - 20 ton w tygodniu a nie jęczeć bo mi nikt nie zadzwonił .I zobaczyć jaki to miód jest użerać się zwroty itd.a nie patrzeć żeby tyko ktoś za bramę wyjechał z twoim towarem.

Pier**l, pierd**l ja się zdrzemnę filozofie. Hurtownie mają swoich i też są różne układy, jest takie powiedzenie ,,nie potrzeba doradcy jak się komu sr*ć chcę" co akurat pasuje do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent pyry

tak jak mówi kolega boss teraz handel odbywa się w marketach hurtowni coraz mniej, giełdy umierają, i to markety dyktują ceny niestety. pojedynczy rolnik jest zbyt mały by zacząć handel z sieciami, i w to miejsce wchodzą pakowalnie które kupują od rolnika pakują i wstawiają na market, taka kolej rzeczy albo zajmujemy się dobrze produkcją topowych odmian, pożądanych przez rynek wysokiej jakości albo konfekjonowaniem i handlem. 

Ja tylko jestem ciekaw gdzie podzieją się w przyszłym roku z ziemniakami nowicjusze których pełno którzy chcą sadzić pierwszy raz na próbę a to hektar a to dwa.

Na dziś pakowalnie 80 groszy/luz na brudno. na mycie pewnie 20 gr więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Nawału "skoczków" nie spozdziewalem się. Chociaż zapewne jacyś będą. Młodym nie chce bawić się z tak pracowita uprawa. Ci starsi "skoczkowie" już się przejechali na takiej akcji gdzie po dobrym cenowo roku czy dwóch w kolejnym ciężko było o kupca a jeżeli był to proponował śmieszna cenę. Z tego co piszecie to te pakowalnie proponują podobną cenę co w ub roku , czyli bez szału.  Trzeba brać pod uwagę to , że mamy poczatek grudnia. Jest jeszcze czas na sprzedaż tego towaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Nawału "skoczków" nie spozdziewalem się. Chociaż zapewne jacyś będą. Młodym nie chce bawić się z tak pracowita uprawa. Ci starsi "skoczkowie" już się przejechali na takiej akcji gdzie po dobrym cenowo roku czy dwóch w kolejnym ciężko było o kupca a jeżeli był to proponował śmieszna cenę. Z tego co piszecie to te pakowalnie proponują podobną cenę co w ub roku , czyli bez szału.  Trzeba brać pod uwagę to , że mamy poczatek grudnia. Jest jeszcze czas na sprzedaż tego towaru 

A kim ty … jesteś że pozwalasz sobie na segregacje plantatorów? Co, ty chcesz decydować kto ma sadzić i ile a może będziesz decydował czy mają żyć czy nie? Skoczkami są z przymusu bo posiadają małe areały na maleńkich działkach i zero możliwości podjęcia pracy. Żeby przetrwać muszą ponosić dużo większe nakłady finansowe i robociznę od ciebie. Nim  coś napiszesz to zastanów się kim ty jesteś.

Edytowane przez Sebastian Pawłowski
Usunięto wyzwisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Kolego gosc nie za bardzo wiem o czym tym piszesz, ale nikt nikogo nie segreguje. Każdy ma prawo produkować. tylko że jak ktoś ma mały areał to raczej nie może sobie pozwolić na skakanie a może w tym roku tego spróbuje a w drugim roku może tego bo poporostu pogrąży się finansowo, a co do pracy to chyba dzis tylko ktoś kto nie chce pracować nie może podjąć pracy, dziś jest rynek pracownika więc o czym ty piszesz ???!

A skoczkami są tutaj potocznie nazywani rolnicy którzy po dobrym cenowo roku rzucają się na produkcję tego właśnie asortymentu, i potem nie ma ceny za to jest kupa towaru.

Dobry przykład z tego roku buraczki czerwone jeden rok płacił a tym roku nasiane oporowo nawet ci co nie siali zrobili na próbę po kilka ha, efekt taki że nie mogą wogóle sprzedać a cena buraczka to bieda z nędzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

A kim ty … jesteś że pozwalasz sobie na segregacje plantatorów? Co, ty chcesz decydować kto ma sadzić i ile a może będziesz decydował czy mają żyć czy nie? Skoczkami są z przymusu bo posiadają małe areały na maleńkich działkach i zero możliwości podjęcia pracy. Żeby przetrwać muszą ponosić dużo większe nakłady finansowe i robociznę od ciebie. Nim  coś napiszesz to zastanów się kim ty jesteś.

To gdzie wy mieszkacie że pracy nie możecie znaleźć chyba nie w Polsce! W moim regionie to nie można ale znaleźć uczciwego pracownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Kra napisał:

To gdzie wy mieszkacie że pracy nie możecie znaleźć chyba nie w Polsce! W moim regionie to nie można ale znaleźć uczciwego pracownika

Tak, nie można w pobliżu miejsca zamieszkania a ucieranie d*py Niemcom nie wchodzi w rachubę. Takie miejsca są kilkadziesiąt kilometrów od ciebie przy drodze 79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Moim zdaniem skoczków za rok będzie sporo. Obserwuje różne fora i dużo jest pytań: o najlepsze wczesne odmiany, jakie odmiany polecacie, jakie nawożenie pod ziemniaki itp. Jeśli ktoś uprawia ziemniaki już jakiś czas, to raczej pyta o jedną konkretną odmianę, albo o porównanie. Ten rok na ziemniaki jest powiedzmy w miarę, ale nic więcej, jednak niska cena zbóż, kukurydzy itd spowoduje, że ludzie będą szukać alternatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
22 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

A kim ty … jesteś że pozwalasz sobie na segregacje plantatorów? Co, ty chcesz decydować kto ma sadzić i ile a może będziesz decydował czy mają żyć czy nie? Skoczkami są z przymusu bo posiadają małe areały na maleńkich działkach i zero możliwości podjęcia pracy. Żeby przetrwać muszą ponosić dużo większe nakłady finansowe i robociznę od ciebie. Nim  coś napiszesz to zastanów się kim ty jesteś.

Czy ja kogoś uraziłem lub segreguję ? Ktoś dobrze napisał i wyjaśnił co oznacza słowo " skoczek " w sloganie upraw rolniczych. Sam jestem malutkim plantatorem ziemniaka i towar jest sprzedawany tylko w detalu plus 1 punkt gastronomiczny. Czasami gdy jest nadwyżka puszcza się te kilka/ kilkanaście ton jakiemuś handlarzowi. Mówiąc wprost jestem płotką . Lecz w ziemniaki siedzę od nastolatka. Skoczek czyli ktoś kto np kilka lat wstecz miał coś ziemniaka a ostatnio nie miał nic i ponownie wraca po dobrym cenowo roku i np słabym cenowo roku na zboża kuku itp. Po co te wyzwiska jakieś i nerwy... Nikt nikomu nie broni nasadzić warzyw , tylko trzeba się dobrze zastanowić nad kosztami i miejscem zbytu towaru. Nie sztuką jest się narobić przy tym ..a zarobić. Dlatego nie żałuję się tych co rzucają się na takie uprawy bo np przez 2 lata można było coś na tym zarobić .. Lecz nikomu nie zabraniam ...Każdy sam decyduje za Siebie i ponosi ryzyko nakładów i pracy a nie koniecznie zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Cukier napisał:

Moim zdaniem skoczków za rok będzie sporo. Obserwuje różne fora i dużo jest pytań: o najlepsze wczesne odmiany, jakie odmiany polecacie, jakie nawożenie pod ziemniaki itp. Jeśli ktoś uprawia ziemniaki już jakiś czas, to raczej pyta o jedną konkretną odmianę, albo o porównanie. Ten rok na ziemniaki jest powiedzmy w miarę, ale nic więcej, jednak niska cena zbóż, kukurydzy itd spowoduje, że ludzie będą szukać alternatyw

Jak wiesz to po co sadzisz, zmień profil produkcji, padające tu pytania są tak głupie jak i udzielone na nie odpowiedzi. Samouwielbienie was zgubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Jak wiesz to po co sadzisz, zmień profil produkcji, padające tu pytania są tak głupie jak i udzielone na nie odpowiedzi. Samouwielbienie was zgubi.

Na szczęście tym biznesem steruje pogoda a nie ludzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sieradzak napisał:

Czyli jesteś jednym z tych napalonych na ziemniaki.Przynajmniej tak wynika z twoich wpisów.Ja chyba cię kojarzę z innego forum.Tez taki młody gniewny był i podobnymi tekstami sypał 

Do kogo ten tekst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Panowie szukam opinii o ziemniakach odmiany Michalina. Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś może poruszać ta odmianę do Denara. Chce właśnie wprowadzić coś w zastępstwie za Denara, akurat ten dobrze mi się sprzedaję itd, ale może byłoby coś podobnego w smaku , przechowywaniu a o lepszym płonie i większej łecinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Panowie szukam opinii o ziemniakach odmiany Michalina. Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś może poruszać ta odmianę do Denara. Chce właśnie wprowadzić coś w zastępstwie za Denara, akurat ten dobrze mi się sprzedaję itd, ale może byłoby coś podobnego w smaku , przechowywaniu a o lepszym płonie i większej łecinie ?

To denar według ciebie ma małą łęcinę? Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
16 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Jak wiesz to po co sadzisz, zmień profil produkcji, padające tu pytania są tak głupie jak i udzielone na nie odpowiedzi. Samouwielbienie was zgubi.

Co roku sadzimy tyle samo, pod stałych odbiorców. Nawet jakbym był pewien, że będzie po kosztach to i tak bym posadził, żeby podtrzymać długoletnią współpracę (na szczęście nie są to wielkie ilości więc możemy sobie pozwolić). 

My zastąpiliśmy denara coriną i jestem w miarę zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek władek

Corina dobra jak jest w miarę sucho, ale nie za sucho bo parcha łapie szybko, a jak mokro to gnije, w tym roku właśnie gnije, ogólnie bez rewelacji ta odmiana, są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Gość rolnik mazowsze napisał:

Panowie szukam opinii o ziemniakach odmiany Michalina. Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś może poruszać ta odmianę do Denara. Chce właśnie wprowadzić coś w zastępstwie za Denara, akurat ten dobrze mi się sprzedaję itd, ale może byłoby coś podobnego w smaku , przechowywaniu a o lepszym płonie i większej łecinie ?

Michalina - bulwy bardzo duże, w smaku dobry (lecz do Denara jej brakuje), miąższ sypki (Denar "paćkowaty"). Michalina tylko i wyłącznie na wczesny zbiór. Do przechowywania się w ogóle nie nadaje. Wyrasta dużo szybciej i intensywniej niż Denar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...