Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wielkopolska
4 godziny temu, Gość rolnik napisał:

No i pięknie oby taka cena została z nami jaknajdłużej :) :) :) 

Co ty piszesz. ta cena 1.4 wcale mnie nie zadowala .mam nadzieję że  ta cena długo się nie utrzyma i będzie wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zł na worek 15kg sprzedaję od listopada za dobrego ziemniaka w kalibrze 4+, od przyszłego tygodnia wzrasta do 25zł.

duży hurt na export bez fito 45+ na dzisiaj oferta 370 euro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jest kartofel jest piniond
1 godzinę temu, Gość Wielkopolska napisał:

Co ty piszesz. ta cena 1.4 wcale mnie nie zadowala .mam nadzieję że  ta cena długo się nie utrzyma i będzie wyższa

W tym roku Was zadowoli 10 zl/15 kg jak juz. Praktycznie brakuje sadzeniaka popularnych odmian. Wszyscy zachwyceni cena beda zwiekszac i nowi dojda bo widza somsiady ze na ziemniaku robi sie potezny pieniadz. Juz nie krowiarz i kukurydziarz robi pieniadz a sluchy chodza ze kartoflarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cukier
2 godziny temu, Gość Jest kartofel jest piniond napisał:

W tym roku Was zadowoli 10 zl/15 kg jak juz. Praktycznie brakuje sadzeniaka popularnych odmian. Wszyscy zachwyceni cena beda zwiekszac i nowi dojda bo widza somsiady ze na ziemniaku robi sie potezny pieniadz. Juz nie krowiarz i kukurydziarz robi pieniadz a sluchy chodza ze kartoflarz.

Patrząc na to co się dzieje teraz to 10 zł biorę w ciemno. Myślę, że może być niżej, przynajmniej jesienią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
2 godziny temu, Gość Jest kartofel jest piniond napisał:

W tym roku Was zadowoli 10 zl/15 kg jak juz. Praktycznie brakuje sadzeniaka popularnych odmian. Wszyscy zachwyceni cena beda zwiekszac i nowi dojda bo widza somsiady ze na ziemniaku robi sie potezny pieniadz. Juz nie krowiarz i kukurydziarz robi pieniadz a sluchy chodza ze kartoflarz.

My to dobrze wiemy jak będzie. Znowu zarobimy na czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Ja1 napisał:

W zeszłym roku też sadzeniaka brakowało i teraz też miały być za darmo wystarczy sobie zobaczyć wpisy na tym forum 

Dokładnie, cebula też w tym roku miała być za darmo.

To że sadzeniaka brakuje jest spowodowane jego niskim plonem, brakuje go w całej Europie, nie tylko u nas, więc bym nie prorokował. Cene jak zwykle ustali pogoda, tak jak w tym roku.

Co do cen Kraków który był do tej pory najtańszy jest teraz w okolicy 20zł/15 kg. Luz na brudno od 1,2 do 1,4 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
11 godzin temu, masło napisał:

Dokładnie, cebula też w tym roku miała być za darmo.

To że sadzeniaka brakuje jest spowodowane jego niskim plonem, brakuje go w całej Europie, nie tylko u nas, więc bym nie prorokował. Cene jak zwykle ustali pogoda, tak jak w tym roku.

Co do cen Kraków który był do tej pory najtańszy jest teraz w okolicy 20zł/15 kg. Luz na brudno od 1,2 do 1,4 zł.

Zgadza się. Pogoda zweryfikuje. Trzeba robić swoje. Każdy co robi ziemniaka od lat na swoich odbiorców i problemu ze zbytem nie będzie. Tylko cena pytanie, a rok zapowiada się mokry już to widać po polach i rowach, może być ciekawie a w szczególności że wczesnym jak kiełki będą a nie będzie można wejść w pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mocny kupiec Podhale

I za***iscie że jest drogo zaróbcie jak najwięcej i rolnik i handlarz zadowolony będzie nie mówię o tych którzy by chcieli ziemniaka po 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Fhu napisał:

Kto sprzeda teraz napewno nie straci. Trzeba korzystać z tej zwyżki. 

Wspomnicie moje słowa.

Dużo nie robi bo mrozy niektórzy jeszcze nie zaczęli a mają naprawdę sporo a handlu zostało jeszcze trzy miesiące też myślę że w kwietniu jak co roku będzie promocja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody
8 godzin temu, Gość Kra napisał:

Dużo nie robi bo mrozy niektórzy jeszcze nie zaczęli a mają naprawdę sporo a handlu zostało jeszcze trzy miesiące też myślę że w kwietniu jak co roku będzie promocja 

Witam w czym niby te mrozy mają przeszkadzać, towar przecież szykuje się pod zadaszeniem, trudno chyba się pogodzić ze skończył się tani towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Młody napisał:

Witam w czym niby te mrozy mają przeszkadzać, towar przecież szykuje się pod zadaszeniem, trudno chyba się pogodzić ze skończył się tani towar.

To jest tak poje.. branża że nikt nie wie co będzie jutro był taki rok co z 20zł zrobiło się 2 zł za wór takie anomalie możliwe tylko w tej branży także liczyć można dopiero jak się sprzeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Młody napisał:

Witam w czym niby te mrozy mają przeszkadzać, towar przecież szykuje się pod zadaszeniem, trudno chyba się pogodzić ze skończył się tani towar.

Tak ale na giełdę czy targ nie pojadą jak -20 mrozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

To nie lata 20 lat temu że ludzie nie mają gdzie robić bo już ludzie mają gdzie robić mają przyczepy i nawet małe miejsce na przerabianie w ten mróz a pyrek przecie np w Wielkopolsce ja sam po sobie widzę boy niepodlewane to od 35 do 40 % mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro

Panowie która  odmiana będzie najlepsza na gastronomię a jednocześnie na lekkie gleby. Jurek, Ignacy czy Melody, a może jeszcze coś innego. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...