Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość stary prorok
4 godziny temu, Gość Nowy prorok? napisał:

Chociaż jeden prawdę napisał. U mnie w okolicy też wszyscy pakują do komór, bo niby reszta sypie. Ten rok jest trochę dziwny. Jabłka w opór, a dzwoni do mnie skupowy czy nie mam towaru. Coś czuję, że wiosna będzie nerwowa dla niektórych. 

Przecież wszystko zmarzło,zgradowalo i mszyca zjadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemia woda taka sutyacja
22 godziny temu, Gość ULO napisał:

Przychodzą aktualizacje co parę miesięcy od roku i co z tego, skoro na fakturze nadal po 49gr netto za kwh??

Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, bo zmiany nie dotyczą umów zawartych na warunkach promocyjnych.

Ja ładuję wszystko do komór i trzymam do wiosny. Tak jak prawie wszyscy, więc nie ma co liczyć na kokosy, ale może będzie lepiej niż teraz.

Chłop to ma problem z liczeniem kosztów a co dopiero czytanie ze zrozumieniem ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gosc z lubelszczyzny

Sadownictwo dzis to hazard ktos kto w danym roku przetrzyma lub szybko sprzeda to wygra w tym roku wisnia miala byc tania i co bylo cena trzymala sie do konca chociarz gus teraz podal ze wisni bylo duzo wiecej jak w tamtym roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uczeń proroka
3 godziny temu, Gość Aaddfg napisał:

Właśnie wyczytałem w internetach że Glostera będą szukać w tym roku i mało kto zamknie glostera i idareda w chłodni 

W tym roku są dwa scenariusze

1.wielką klapa dla 95% sadowników...niskie ceny,słabe zejście,drogi zbiór i prąd a większość jabłek skończy wiosna na patelni

2.mozliwy wielki sukces choć nie jestem jeszcze do końca pewien dla pozostałych 5%,którzy dobrze i tanio wyprodukowali odmiany poszukiwane przez rynek odmiany,mają fotowoltaike i zaryzykują trzymanie do czerwca,lipca

Osobiście spodziewam się katastrofy i patelni oraz wielkiego sadzenia wiosna bo drzewka będą tanie

Co myślicie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Guest Pawel said:

 

OK, to jeżeli wiśnia po 2 z hakiem to taka rewela, to po co to ujadanie było w lipcu na forach jak to tanio. I jak nasz wykorzystują. To ja powiem tak w takim razie 34gr spady to też nie jest zle. Uzbieram se sam 5 skrzyń i mam 7 stów, gdzie taka dniówkę wyciągniesz. A we dwójkę mamy 1500. 

 

No jak ktoś ma 3 hektary to i 5 zeta będzie mało, 15ha+ i 2 zeta to jest naprawdę w porządku myślę 

Niestety to samo będzie właśnie z tym jabłkiem przemysłowym, jak ktoś chcę w to iść to na mniejszej powierzchni jak 15ha to raczej nie ma sensu, chociaż nie wiem czy i tyle to nie jest za mało żeby coś sensownego z tego zostawało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/8/2022 at 9:32 PM, Guest uczeń proroka said:

W tym roku są dwa scenariusze

1.wielką klapa dla 95% sadowników...niskie ceny,słabe zejście,drogi zbiór i prąd a większość jabłek skończy wiosna na patelni

2.mozliwy wielki sukces choć nie jestem jeszcze do końca pewien dla pozostałych 5%,którzy dobrze i tanio wyprodukowali odmiany poszukiwane przez rynek odmiany,mają fotowoltaike i zaryzykują trzymanie do czerwca,lipca

Osobiście spodziewam się katastrofy i patelni oraz wielkiego sadzenia wiosna bo drzewka będą tanie

Co myślicie???

 

Historia mówi że często tłum się myli. Tak było w poprzednich latach '14 i '18 gdzie wiekszość sypała na potęgę. W tym roku większość zamyka - po nowym roku będzie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uczeń proroka
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Historia mówi że często tłum się myli. Tak było w poprzednich latach '14 i '18 gdzie wiekszość sypała na potęgę. W tym roku większość zamyka - po nowym roku będzie ciekawie...

Gdyby większość zawsze miała rację, to wszyscy byliby milionerami. A ja znowu napiszę: skupowy znowu sam dzwoni o przemysł i prosi o lufkę, w szczycie sezonu, gdzie w tamtym roku był zasypany na tydzień do przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Większość zamyka? Ja jestem z Warki i u nas w komorach będzie  mniej towaru niż rok temu. Kazdy rwie ładne. Po gradzie, zielone, małe ładuje pod drzewem. I przemyslu jest oporowo więc uczniu proroka z hogwartu, czyzbys chciał obniżyć i tak niska cene? Nie siej paniki.

Okazuje się w drugiej połowie sezonu że ładnego jabłka będzie mniej niż rok temu. Do tego przecież nie ma ludzi do pracy, a dużo osób zbliża się do konca. Większość znajomych ma połowę ekipy. Hmmm, coś tu nie pasuje chyba? Lufy z przemysłem latają jak wściekle. 

Tak tak, dawajcie teraz odpowiedź że będzie po 5zl, miód na moje serce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowy prorok
5 godzin temu, Gość gość napisał:

Historia mówi że często tłum się myli. Tak było w poprzednich latach '14 i '18 gdzie wiekszość sypała na potęgę. W tym roku większość zamyka - po nowym roku będzie ciekawie...

Tłum się zawsze myli

Gazują komory

Wiosna nie będzie nasza 

Będzie ostra sraczka i licytacja kto odda taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest Kamil said:

Większość zamyka? Ja jestem z Warki i u nas w komorach będzie  mniej towaru niż rok temu. Kazdy rwie ładne. Po gradzie, zielone, małe ładuje pod drzewem. I przemyslu jest oporowo więc uczniu proroka z hogwartu, czyzbys chciał obniżyć i tak niska cene? Nie siej paniki.

Okazuje się w drugiej połowie sezonu że ładnego jabłka będzie mniej niż rok temu. Do tego przecież nie ma ludzi do pracy, a dużo osób zbliża się do konca. Większość znajomych ma połowę ekipy. Hmmm, coś tu nie pasuje chyba? Lufy z przemysłem latają jak wściekle. 

Tak tak, dawajcie teraz odpowiedź że będzie po 5zl, miód na moje serce 

jesli dla was w tej warce wywalenie jablek przemyslowych na ziemie to coś nadzwyczajnego to fajnie tam macie

i oczywiscie ze bedzie mniej jablek ladnych na wiosne tylko czy przy tak malym zapotrzebowaniu to wystarczy? jak ktos ma tani prad to na pewno warto zaryzykowac, ja nie mam i jest ciężki temat jaką podjąć decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedzie „ssania” na Jablko to nic nie pomoże,ze bedzie mniej schowane,ogolnie panika otwierania się zacznie po pierwszych rachunkach za prad,czyli gdzies w Grudniu..Sady trzeba likwidowac bo nie ma to sensu,jest po sadownictwie bo nie ma rynków zbytu i im prędzej to każdy zrozumie tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uczeń proroka
Godzinę temu, Gość Bajlando napisał:

Jak nie bedzie „ssania” na Jablko to nic nie pomoże,ze bedzie mniej schowane,ogolnie panika otwierania się zacznie po pierwszych rachunkach za prad,czyli gdzies w Grudniu..Sady trzeba likwidowac bo nie ma to sensu,jest po sadownictwie bo nie ma rynków zbytu i im prędzej to każdy zrozumie tym lepiej.

Szok i niedowierzanie! Ktoś zrozumiał? Ostatnio młody chłopak napisał na facebooku, że nadprodukcji w Polsce nie ma i że to wina wszystkich innych (przetwórni, kupców no i rządu). Także pokolenia mijają, a chłop jak głupi był, tak dalej jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Uczeń proroka napisał:

Szok i niedowierzanie! Ktoś zrozumiał? Ostatnio młody chłopak napisał na facebooku, że nadprodukcji w Polsce nie ma i że to wina wszystkich innych (przetwórni, kupców no i rządu). Także pokolenia mijają, a chłop jak głupi był, tak dalej jest...

A ty takie brednie powtarzasz...

Pajacyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nakreślić trochę sytaucji z deserem to dodam coś od siebie.
Zapotrzebowanie na jabłka deserowe = spożycie krajowe + export = 500 tys. ton + ?
Produkcja deseru - 40-60% ogólnej produkcji = [40% , 60%] x 4mln ton = [1.6 mln do 2.4 mln] ton

Jeśli nie mamy exportu na wschód i do Egiptu to ile ten export do EU + egzotyczne kraje moze wynieść? 100-200 tys ton?
Daje nam to zapotrzebowanie na poziomie 600-700 tys ton deseru gdzie do chłodni trafi co najmniej 2 razy tyle.

Nie ma nadprodukcji - dobry żart :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość gość napisał:

Żeby nakreślić trochę sytaucji z deserem to dodam coś od siebie.
Zapotrzebowanie na jabłka deserowe = spożycie krajowe + export = 500 tys. ton + ?
Produkcja deseru - 40-60% ogólnej produkcji = [40% , 60%] x 4mln ton = [1.6 mln do 2.4 mln] ton

Jeśli nie mamy exportu na wschód i do Egiptu to ile ten export do EU + egzotyczne kraje moze wynieść? 100-200 tys ton?
Daje nam to zapotrzebowanie na poziomie 600-700 tys ton deseru gdzie do chłodni trafi co najmniej 2 razy tyle.

Nie ma nadprodukcji - dobry żart :D

Teraz przeproście proroka to może znowu zacznie tu pisać ;)

Wszystko co mówił lata temu sprawdziło się

Na kolana i całować w pierścień

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest glupek said:

no nadprodukcja jablek deserowych jest ale nadprodukcja jablek jako calosci jeszcze nie

Kolejny geniusz ekonomii. Kolego, deser którego nie możesz sprzedać ląduje na patelni powiększając wolumen przemysłu. Tym samym nadprodukcja jabłek deserowych (czyli sypanie na patelnię) powoduje nadprodukcję przemysłu. Kropka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 hour ago, Guest gość said:

Kolejny geniusz ekonomii. Kolego, deser którego nie możesz sprzedać ląduje na patelni powiększając wolumen przemysłu. Tym samym nadprodukcja jabłek deserowych (czyli sypanie na patelnię) powoduje nadprodukcję przemysłu. Kropka 

A co jak produkuję przemysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...