Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Gość głupek napisał:

A co jak produkuję przemysł?

Jesteś wtedy półtorej gościa. Pryskasz max 8-10 razy po taniości,trzęsiesz,na zbiorze oszczędzasz, Kumora, prund i codzienne ustawianie do północy cie nie dotyczy i ogólnie masz niezły ubaw z somsiadów, że jak pelikany łykają te bajki,że jakość sama się obroni. No może jedyne co cię irytuje to fakt,że ci powazni biznesmeni w gumofilcach całą wiosnę i lato tak zawalają przetwórnie,że psują rynek mnie i Tobie podobnym. Oczywiście nie wchodzisz już z nimi w dyskusje tylko stoisz sobie cicho z boku i patrzysz z politowaniem jak każdą jedną niedzielę ryją nosem po ziemi bo mało. Oczywiście po nocce spedzonej na broniszach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja wam powiem tak. Jaka nadorodukcja przemysłu? Do nadorodukcji przemysłu to nam brakuje duzoooo mln ton. Co to jest 4 czy 5 mln produkcji. A na więcej nas w tej chwili nie stać. Nasadzenia młode to zwiększaly plon 15 czy 10 lat temu. Teraz każdy sadownik od lat ma sadzone 1m na 3 albo mniej i już nie ma zwiększania masy. Ale szczujcie dalej. Okolice grojca już nie ma innych sadów prawie. Jesteśmy już ma maksimum Panowie i Panie. Teraz będzie się tylko zmniejszac. Możecie się śmiać. Wasz hejt i odgłosy pękających tylkow to symfonia :)

   No chyba że wierzycie temu oszustowi Zbigniewowi M który mówi że dzieki jego preparatem z green e. robi się 150 ton gali z ha- chory, naprawdę chory na glowe człowiek. 

Kazdy kg przemysłu zostanie wykupiony, a także są gotowi przerobić jazdy kg deseru na przemyśl. Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy jakie jest ssanie na jabłko przemysłowe. 

A i co do deseru będzie zdziwienie ile jest naprawdę towaru. Tak wróżę z fusów ale popieram to swoją obserwacja z mojego rejonu Grójec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 hour ago, Guest Gumofilec said:

Jesteś wtedy półtorej gościa. Pryskasz max 8-10 razy po taniości,trzęsiesz,na zbiorze oszczędzasz, Kumora, prund i codzienne ustawianie do północy cie nie dotyczy i ogólnie masz niezły ubaw z somsiadów, że jak pelikany łykają te bajki,że jakość sama się obroni. No może jedyne co cię irytuje to fakt,że ci powazni biznesmeni w gumofilcach całą wiosnę i lato tak zawalają przetwórnie,że psują rynek mnie i Tobie podobnym. Oczywiście nie wchodzisz już z nimi w dyskusje tylko stoisz sobie cicho z boku i patrzysz z politowaniem jak każdą jedną niedzielę ryją nosem po ziemi bo mało. Oczywiście po nocce spedzonej na broniszach. 

Trochę trzęsę troche zrywamy na surowo i w skrzynie i czekamy do nawet marca bez chłodni, jest też parę hektarów gali i red capa ale chyba trza to wywalać powoli bo się gnój zaczyna robić, szczególnie na gali, za parę lat będzie masa szajsu, przy takiej cenie za jaką dziś można to sprzedać to nie ma za co odpowiednio ochronić przed rakami

Zobaczym co to będzie, mam nadzieję że większość mimo wszystko załaduje komory pod sam sufit i będzie okazja zrzucić ten szajs jak rok temu w nienajgorszych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Guest Gość said:

A ja wam powiem tak. Jaka nadorodukcja przemysłu? Do nadorodukcji przemysłu to nam brakuje duzoooo mln ton. Co to jest 4 czy 5 mln produkcji. A na więcej nas w tej chwili nie stać. Nasadzenia młode to zwiększaly plon 15 czy 10 lat temu. Teraz każdy sadownik od lat ma sadzone 1m na 3 albo mniej i już nie ma zwiększania masy. Ale szczujcie dalej. Okolice grojca już nie ma innych sadów prawie. Jesteśmy już ma maksimum Panowie i Panie. Teraz będzie się tylko zmniejszac. Możecie się śmiać. Wasz hejt i odgłosy pękających tylkow to symfonia :)

   No chyba że wierzycie temu oszustowi Zbigniewowi M który mówi że dzieki jego preparatem z green e. robi się 150 ton gali z ha- chory, naprawdę chory na glowe człowiek. 

Kazdy kg przemysłu zostanie wykupiony, a także są gotowi przerobić jazdy kg deseru na przemyśl. Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy jakie jest ssanie na jabłko przemysłowe. 

A i co do deseru będzie zdziwienie ile jest naprawdę towaru. Tak wróżę z fusów ale popieram to swoją obserwacja z mojego rejonu Grójec 

Co to jest 4-5 mln ton. Powiem Ci - najwięcej w Europie. Ponadto jest to grubo ponad 2 razy tyle niż drugi na liście kraj (podpowiem Włochy). Zastanawiałeś się czemu w innych krajach nie produkuje się wiecęj niż w Polsce? Pewnie myślisz, jak większość, że my jesteśmy najlepszymi sadownikami w Europie - błąd. To myśmy uczyli się od Włochów, Holendrów jak prowadzić sady karłowe a nie oni od nas. Oni produkują dużo mniej bo wiedzą, że produkcja dużo oznacza tanio - sprawdź z ciekawości ile produkuje Francja i ile ma mieszkańców :D.
Każdy sadownik ma nasadzone 3/1. Serio? Sprawdziłeś każde gospodarstwo? Przejedź sie z Grójca do Nowego Miasta a poźniej do Białej Rawskiej i zobaczysz sporo sadów na M7 albo i starszych. 
Jesteśmy na maskimum - tu się mogę zgodzić bo co kto bardziej ogarnięty odpuści sobie nowe nasadzenia. Co najwyżej wymiana starych.
Każdy kg zostaie kupiony - w punkt. Tak będzie, ale wyczuwam intuicyjnie rozumowanie - nadprodukcja jabłek będzie wtedy jak jabłka po rowach będą leżeć, póki można sprzedać przemysł nie ma nadprodukcji. :D
Co do deseru. Zapewniam Cie że w 2022Q4 i 2023Q1 na pewno go nie braknie. Może być mniej w 2023Q2, ale koszty przechowania mogą być nieswpółmierne do ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest Gość said:

A ja wam powiem tak. Jaka nadorodukcja przemysłu? Do nadorodukcji przemysłu to nam brakuje duzoooo mln ton. Co to jest 4 czy 5 mln produkcji. A na więcej nas w tej chwili nie stać. Nasadzenia młode to zwiększaly plon 15 czy 10 lat temu. Teraz każdy sadownik od lat ma sadzone 1m na 3 albo mniej i już nie ma zwiększania masy. Ale szczujcie dalej. Okolice grojca już nie ma innych sadów prawie. Jesteśmy już ma maksimum Panowie i Panie. Teraz będzie się tylko zmniejszac. Możecie się śmiać. Wasz hejt i odgłosy pękających tylkow to symfonia :)

   No chyba że wierzycie temu oszustowi Zbigniewowi M który mówi że dzieki jego preparatem z green e. robi się 150 ton gali z ha- chory, naprawdę chory na glowe człowiek. 

Kazdy kg przemysłu zostanie wykupiony, a także są gotowi przerobić jazdy kg deseru na przemyśl. Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy jakie jest ssanie na jabłko przemysłowe. 

A i co do deseru będzie zdziwienie ile jest naprawdę towaru. Tak wróżę z fusów ale popieram to swoją obserwacja z mojego rejonu Grójec 

Generalnie się z tobą zgadzam ale pytanie czy cena gazu i jego dostępność nie namiesza tutaj.. 

I drugie pytanie jest czy nie będzie paniki po pierwszych rachunkach za prund i masowego sypania, rok temu pjoter dal nie najgorszą cenę bo chciał żeby mu sypać jabłko z komór w tym roku możliwe że nie będzie musiał nikogo zachęcać ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Gość napisał:

A ja wam powiem tak. Jaka nadorodukcja przemysłu? Do nadorodukcji przemysłu to nam brakuje duzoooo mln ton. Co to jest 4 czy 5 mln produkcji. A na więcej nas w tej chwili nie stać. Nasadzenia młode to zwiększaly plon 15 czy 10 lat temu. Teraz każdy sadownik od lat ma sadzone 1m na 3 albo mniej i już nie ma zwiększania masy. Ale szczujcie dalej. Okolice grojca już nie ma innych sadów prawie. Jesteśmy już ma maksimum Panowie i Panie. Teraz będzie się tylko zmniejszac. Możecie się śmiać. Wasz hejt i odgłosy pękających tylkow to symfonia :)

   No chyba że wierzycie temu oszustowi Zbigniewowi M który mówi że dzieki jego preparatem z green e. robi się 150 ton gali z ha- chory, naprawdę chory na glowe człowiek. 

Kazdy kg przemysłu zostanie wykupiony, a także są gotowi przerobić jazdy kg deseru na przemyśl. Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy jakie jest ssanie na jabłko przemysłowe. 

A i co do deseru będzie zdziwienie ile jest naprawdę towaru. Tak wróżę z fusów ale popieram to swoją obserwacja z mojego rejonu Grójec 

Deseru zabraknie

Pewne info

Gumofilce wszystko sypią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gosc i gosc głupek- dziękuję za wasze odpowiedzi, można przedstawić odmienne zdania w normalny sposob uzywajac argumentow. 

Co do tego prundu, nie wiadomo jak będzie bo podobno sprzedawcy proponują dziś dużo niższe ceny na umowę niż jeszcze miesiąc temu. Nawet rzędu ponad 1zl mniej za kw.

 

Natomiast do grojec

- oooo coz za ironia. Oczywiście popisowe buractwo i brak argumentów. Tylko zwyzywac od gumofilcow. A ty, celowo z małej, z jakiej doopy wyskoczyles, ze jestes na tym portalu?

 

U nas w okolicy jabłek deserowych będzie mniej niż rok temu. I to sporo mniej. A jesteśmy raczej jak tutaj niektórzy mózgowcy zauważają, w rejonie który robi masę. Nie będę strzelał czy 15, 10, czy 5 procent ale mniej. Tyle, ze być może, przy braku rynków zbytu nie zrobi to żadnej różnicy. Czas pokaże. W kwietniu będzie już raczej wiadomo kto wygrał, kto przegrał 

Pozdrawiam.

Ps

Głowy do góry. Idąc tokiem rozumowania pana grojec- nic nie sprzedamy w deser, wszystko na patelnię po 5gr. Wiosna przegrana, już szykuje wywrotnice w wózku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc z lubelszczyzny
22 godziny temu, Gość grojec napisał:

Deseru zabraknie

Pewne info

Gumofilce wszystko sypią

I poco sie tak wzajemnie wyzywacie ?lzej wam od tego?ja uwazam ze z czasem wszystko sie ustabilizuje tak jak z rynkiem mleka czy zboza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Guest Sony said:

Kończę zbiór i plon zmniejszył mi się o15% rok do roku. Ilość owoców podobne ale jabłko drobniejsze.To co zauważyłem to owoce przestały rosnąć od połowy września,tylko gala wydała taki sam plon.Okołice Grójca.

u mnie tez plon bedzie mniejszy, mysle ze prognozy wapa ktore byly sie tym razem nie sprawdza i bedzie aktualizacja w dół, zdziwie się jak tak nie bedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud ekonomiczny nad Wisłą, perpetuum sadownicze mobile . Nie opłaca się a sadzą;) . Mamy świetne warunki do sprzedaży przemysłu , nie tylko jabłkowego. Ale dopiero jak zacznie brakować na przetwórni to zaczną się kontrakty . Bo sadownicy to mistrzowie w obniżaniu zysków sobie i innym oraz podnoszeniu kosztów sobie i innym . Wolimy przyjąć filozofię wschodnią , większość grup to tak naprawdę własność jednego czy paru prezesów niż spółdzielnia jak jest na zachodzie . Teraz to walka o przetrwanie ,szkoda że wygrani też będą wykrwawieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość szrot napisał:

u mnie tez plon bedzie mniejszy, mysle ze prognozy wapa ktore byly sie tym razem nie sprawdza i bedzie aktualizacja w dół, zdziwie się jak tak nie bedzie

 

Polskie prognozy wapa nie powstają po to, żeby obrazować realną produkcję i stany magazynowe. Prawdopodobnie będzie jeszcze zwyżka prognoz i rekordowe stany magazynowe, najwyżej później zaraportują wirtualnie rekordową sprzedaż, co tam, że handel w tym samym czasie będzie leżał na łopatkach, tabelki wszystko przyjmą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest qaz said:

Polskie prognozy wapa nie powstają po to, żeby obrazować realną produkcję i stany magazynowe. Prawdopodobnie będzie jeszcze zwyżka prognoz i rekordowe stany magazynowe, najwyżej później zaraportują wirtualnie rekordową sprzedaż, co tam, że handel w tym samym czasie będzie leżał na łopatkach, tabelki wszystko przyjmą...

Nie wiem, dokładnie się temu nigdy nie przyglądałem, możliwe że jest tak jak mówisz, ale powiem ci że pomagają te tabelki podjąć odpowiednie decyzje jeśli chodzi o sprzedaż jabłek, przynajmniej mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość wapa napisał:

Wg sadowników Co roku się mylą a potem okazuje się,że mieli

W mojej okolicy 20% więcej towaru i ci co zamykali to zamykają

 

 

dokładnie, w mojej okolicy każdemu brakuje już skrzyń, komory popakowane pod sam sufit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Guest bolek said:

dokładnie, w mojej okolicy każdemu brakuje już skrzyń, komory popakowane pod sam sufit

a u mnie mniej ale moze za malo nawozu poszlo i moze trzeba bylo wody wincyj wody i dlatego, na niektorych kwaterach drobne bardzo jablko mimo nawodnienia, ale jak mowicie ze u was duzo to jestem w d*pie, slabsze ceny, mniej towaru, niedobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siewca zamętu
8 godzin temu, Gość MiszLL napisał:

Nie siejcie przyjaciele zamętu.

Grójec połowa, lub trochę mniej znajomych ludzi zastanawia się nad trzymaniem jabłka.

Nikt nic nie sieje..już za późno na oziminy

Poszła plotka,że ministerek kombinuje przy zamrożeniu cen prądu

 

I Smart fresh zaczal schodzić na kilogramy

Jak myślisz po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potwierdzam. Grójec Warka będzie wiele komór mniej zamknięte. Nie mówię że połowa ale zawsze te kilkanaście procent mniej. U mnie w wiosce są wielkie bambry z głowami wysoko, a teraz głowy niziutko, przyszła kryska...

Wyjeżdżam od nich często lufa z przemysłem, a do komory tylko piekny towar. Zresztą sam tak robię. Tylko ładne, 7zm plus, zielone na dół. 

Trochę się prognozy nie sprawdziły wielkich proroków bo jabłka jest mniej niż w tamtym roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 08:26, Gość qaz napisał:

Polskie prognozy wapa nie powstają po to, żeby obrazować realną produkcję i stany magazynowe. Prawdopodobnie będzie jeszcze zwyżka prognoz i rekordowe stany magazynowe, najwyżej później zaraportują wirtualnie rekordową sprzedaż, co tam, że handel w tym samym czasie będzie leżał na łopatkach, tabelki wszystko przyjmą...

Masz Rację

To wszystko spisek żebyśmy już przestali sadzić

Ale nie z nami te numery Brunner

Gdy tylko przestaniemy inni natychmiast wejdą na nasze miejsce

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość siewca zamętu napisał:

Nikt nic nie sieje..już za późno na oziminy

Poszła plotka,że ministerek kombinuje przy zamrożeniu cen prądu

 

I Smart fresh zaczal schodzić na kilogramy

Jak myślisz po co???

 

Dobre,

usłyszałeś pod sklepem o takim zejściu fresha?

 

Mój wujek ma sklep z opryskami i mówi, że Smart fresh nigdy nie schodził tak słabo jak w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...