Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość gosc kkk napisał:

4 ha wyciete do zera. a wzeszla 90 procent masakra ta pogoda wykonczy nas

Mi w ubiegłym roku wycielo i odbila byla w fazie flagi i z ziemi puscila liśc wlasciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość gosc kkk napisał:

odbilo sie mocno na plonie czy wyrownala sie? mi scielo ja fazie zgietego kolanka. przesiewac troche pozno juz?

Nie bylo takiej obsady bo miejscami ja zawialo z 5cm warstwa piachu ,ale porosla grubsza co do plonu to nie wiem ogolnie mialem ok 40 t z ha a wywiane mialem ok 1/3 pola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Cebula cebula

No co ma być z kim nie rozmawiam to każdy to cebula marchew wycieta bądź wschody krytyka no i te przyrosty cebuli i jej regeneracja słabo idzie zbyt zimno ciężko idzie ta wiosna 

6 godzin temu, Gość co tam w cebuli ??? napisał:

co tam w cebuli slychac ? cos cisza tutaj na forum :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
51 minut temu, Gość Cebula cebula napisał:

No co ma być z kim nie rozmawiam to każdy to cebula marchew wycieta bądź wschody krytyka no i te przyrosty cebuli i jej regeneracja słabo idzie zbyt zimno ciężko idzie ta wiosna 

 

W jakim rejonie jest wycieta ?? I sa slabe wschody? Jak chcesz moge wstawic zdjecie mojej pietruszki i cebuli jakie to słabe wschody sa na kujawach dodam tylko ze tak dobrych nie miałem juz dawno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

W okolicy Środy jest tak na prawdę bardzo różnie. Plantacje siane do końca marca mają niezłe wschody. Zwłaszcza na dobrych stanowiskach. Te siane później, zwłaszcza po 5 kwietnia to już różnie. Niektóre takie plantacje były podlewane nawet po 3 razy. Efekty różne. Te późno siane i nie podlewane najczęściej poniżej 50 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebula cebula
17 godzin temu, Gość Gosc napisał:

W jakim rejonie jest wycieta ?? I sa slabe wschody? Jak chcesz moge wstawic zdjecie mojej pietruszki i cebuli jakie to słabe wschody sa na kujawach dodam tylko ze tak dobrych nie miałem juz dawno.

 

Okolice Kruszwicy likwidacja bądź przesiewanie marchwi 20 % obsada cebuli 20% mniej a te co są wycięte i zawiane czekają pod pług bo słabo odbija za zimno  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

To bardzo dobrze ,ze sa kiepskie wschody u mnie jest super.....znowu zgarne kase.Mam jeszcze zimówke tez jest kapitalna idzie na rekord  zreszta jak wszystkie zimówki w tym roku.Pozdrawiam z okolic Kruszwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Widzę że zawiść w śród rolników jest i nic więcej, tylko czekają żeby się komuś noga powinela. Żal czytać takich komentarzy. Pozdrawiam przed mówca szkoda gadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

To bardzo dobrze ,ze sa kiepskie wschody u mnie jest super.....znowu zgarne kase.Mam jeszcze zimówke tez jest kapitalna idzie na rekord  zreszta jak wszystkie zimówki w tym roku.Pozdrawiam z okolic Kruszwicy.

Nie zebrałeś z pola a już liczysz kasę?! A może spadnie grad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zgcfvc
W dniu 10.05.2019 o 12:19, Gość wzw napisał:

Nie zebrałeś z pola a już liczysz kasę?! A może spadnie grad?

wejda chiny, kazachstan, holandia i bedziesz plakal panie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman

To forum już podupada, dzisiaj propozycja na przemysł 3,10 netto a na giełdach może się dostanie od pośrednika 4 zł zapakowana i wygłaskana w woreczku 5kg po co to robic!! Już poraz kolejny bardziej z zimówki będzie opłacał się przemysł. Pogratulować tym co byli wytrwali i maja dobry towar z łuska zaraz 4 zł pęknie na giełdzie, rekord wszechczasow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość eeeeerty
15 godzin temu, Gość Roman napisał:

To forum już podupada, dzisiaj propozycja na przemysł 3,10 netto a na giełdach może się dostanie od pośrednika 4 zł zapakowana i wygłaskana w woreczku 5kg po co to robic!! Już poraz kolejny bardziej z zimówki będzie opłacał się przemysł. Pogratulować tym co byli wytrwali i maja dobry towar z łuska zaraz 4 zł pęknie na giełdzie, rekord wszechczasow??

zaraz sie skonczy to pikowanie w gore - spokojnie, polska nie jest jedynym producentem cebuli w Europie - sztuczne nakrecanie ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex
16 godzin temu, Gość eeeeerty napisał:

zaraz sie skonczy to pikowanie w gore - spokojnie, polska nie jest jedynym producentem cebuli w Europie - sztuczne nakrecanie ceny 

Takkk jasne, przyjdzie z kazachstanu, Azerbejdżanu, Egiptu, Turcji, i Uzbekistanu 

Stale o tym mówią ale jakoś rynku zawalić nie może!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Cebuli z Kazachstanu  nie w tym sezonie dla nas dana będzie . Sprawdźcie sobie ile kresek na termometrach u nich od jakiegoś czasu jest . Dziś do 37 w cieniu cały tamten region ma mieć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...