Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik z centrum

Na Zjazdowej już 45zł za 15kg płacą , a tu teraz mówią że cebuli w skali globalnej jest tak mało że cebula będzie droższa od trufli bo na razie jest droższa od mięsa i to nie wszędzie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obojętny

właśnie dzisiaj odebrałem Egipt po 2,20 w workach 10. przyjechał pod rampę. jakość bez zarzutu.Nie zależy mi na zwyżkach. czy obniżce. Tyle płaciłem przy 1 aucie.wedłyg mnie będzie spora przecena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Na Zjazdowej już 45zł za 15kg płacą , a tu teraz mówią że cebuli w skali globalnej jest tak mało że cebula będzie droższa od trufli bo na razie jest droższa od mięsa i to nie wszędzie !!!

Sami się nakręcacie jeden drugiego nakręca i tak ma to działać właśnie a już szczypior rośnie.....cebuli na rynku jest tylko jeszcze przechowalnie i o zgrozo szopy i kopce pozamykane,przy tych anomaliach pogodowych czekać aż zacznie pływać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyś się nie zdziwił jak Ci co przechowali cebule i zaczną ja w kwietniu sprzedawać będą pływali ale w luksusach.... Cebula na dziś to towar deficytowy i nie zmieni się to aż do czerwca gdy będą zimowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
14 godzin temu, Gość obojętny napisał:

właśnie dzisiaj odebrałem Egipt po 2,20 w workach 10. przyjechał pod rampę. jakość bez zarzutu.Nie zależy mi na zwyżkach. czy obniżce. Tyle płaciłem przy 1 aucie.wedłyg mnie będzie spora przecena

Do obojetnego.

No pewnie napisać  to Ty możesz wszystko. Miała  być z Kazachstanu Holandii nie wiadomo skąd . Teraz Egipt wszedł  na tapetę.  Zawali cały świat. Hahaha.Zamiast wspierać polskiego rolnika to co tylko zdolowac. Myślę  że Ty wcale nie jesteś OBOJĘTNY.  JESTEŚ PO PROSTU HANDLARZEM KTÓREMU ZALEŻY  NA OGROMNYM ZYSKU. BO TO TY MASZ MIEĆ BIZNES  A NIE ROLNIK. ROLNIK MA TYLKO ROBIĆ  NA TAKICH. PRZECZYTAJ SOBIE ARTYKUŁ NA IGRIT. I WIELE INNYCH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolas

Jestem atakowany przez obieraczy którzy chcą przejąć cała cebule prosto z pryzmy, a zaznaczam że nie oglaszam żadnej sprzedaży łuski, także ktoś chce Panowie zbić właścicieli z tropu, obieram niewielkie ilości tygodniowo a dzisiaj zarzadalem 30gr podwyżki na kg, rzucone w żarcie a faktycznie ja dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Cebul
5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W Polsce jest cebula najtańsza w całej Europie i Azji i Egipt wysyła tu gdzie najtaniej ??????? To oni liczyć nie potrafią ??????

 W Polsce jest najdroższa w całej Europie, 3 tyg temu przyszła z Niemiec ładna do obierania po koszu za 1.60 tu na miejscu, to rolnik niemiecki dostał 1.10 reszta to transport, a u nas w tym czasie trzeba było już płacić rolnikowi 1.60-1.80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Igriciarz
2 godziny temu, Gość Rolas napisał:

Jestem atakowany przez obieraczy którzy chcą przejąć cała cebule prosto z pryzmy, a zaznaczam że nie oglaszam żadnej sprzedaży łuski, także ktoś chce Panowie zbić właścicieli z tropu, obieram niewielkie ilości tygodniowo a dzisiaj zarzadalem 30gr podwyżki na kg, rzucone w żarcie a faktycznie ja dostałem

Jak miałeś 2.80 to ci 3.10 dali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
34 minuty temu, Gość Cebul napisał:

 W Polsce jest najdroższa w całej Europie, 3 tyg temu przyszła z Niemiec ładna do obierania po koszu za 1.60 tu na miejscu, to rolnik niemiecki dostał 1.10 reszta to transport, a u nas w tym czasie trzeba było już płacić rolnikowi 1.60-1.80

3 tygodnie temu? Dzisiaj też przywiozą w tej cenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Cukier
Godzinę temu, Gość Cebul napisał:

 W Polsce jest najdroższa w całej Europie, 3 tyg temu przyszła z Niemiec ładna do obierania po koszu za 1.60 tu na miejscu, to rolnik niemiecki dostał 1.10 reszta to transport, a u nas w tym czasie trzeba było już płacić rolnikowi 1.60-1.80

To czemu teraz nie ściągają hurtowo tej cebuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnikoski
1 godzinę temu, Gość Cebul napisał:

 W Polsce jest najdroższa w całej Europie, 3 tyg temu przyszła z Niemiec ładna do obierania po koszu za 1.60 tu na miejscu, to rolnik niemiecki dostał 1.10 reszta to transport, a u nas w tym czasie trzeba było już płacić rolnikowi 1.60-1.80k

 

Kolego, polecam kupić tam ile się da. Sprzedasz tu po 2zl bez problemu i parę tysięcy na aucie bez roboty zarobisz . Nie pomyślałeś?? A Ty pomyślałeś tylko nie ma cebuli za 1.6? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Rolnikoski napisał:

Kolego, polecam kupić tam ile się da. Sprzedasz tu po 2zl bez problemu i parę tysięcy na aucie bez roboty zarobisz . Nie pomyślałeś?? A Ty pomyślałeś tylko nie ma cebuli za 1.6? ???

Szach mat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
19 minut temu, Gość sos napisał:

obieranie maszynowe się jeszcze opłaca? ktoś się wypowie? duże firmy w regionie kuj-pom korzystają z obieraczek czy tylko ludzie im obierają?

Najtwardsi obieracze w kuj - pom właśnie stopują obieranie bo brakuje towaru w odpowiedniej cenie, żeby go teraz obrać za 3,00 zł i zarobić parę groszy. Chłodnie dają nie proporcjonalne podwyżki do podwyżek cebuli w łusce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul
31 minut temu, Gość Rolnikoski napisał:

Kolego, polecam kupić tam ile się da. Sprzedasz tu po 2zl bez problemu i parę tysięcy na aucie bez roboty zarobisz . Nie pomyślałeś?? A Ty pomyślałeś tylko nie ma cebuli za 1.6? ???

Kolego kupiłem wtedy ile się dało, napisałem że 3 tyg temu a nie teraz, teraz w ogóle nie dostępna taka albo po 2.20 więc o co wam chodzi po te uszczypliwości?! Podaje tu fakty i obiektywnie oceniam w Polsce jest najdroższa, obecnie na obieranie sobie życzą rolnicy 2.2, z Holandii pryzma około 2.30 na miejscu, więc tam mniej rolnik dostaje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Cenowy

Myśle ze każdy chce zarobić, a w tym roku zarobi ten co ma cebule!! Podnosić ceny, nie dawać się zastraszać opowieściami że ze świata nas zaleje! 45 zł worek na broniszach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
50 minut temu, Gość jan napisał:

to dlaczego nikt nie sprowadza tej cebuli po 2,3 z Holandii ?

Bo nie ma cebuli. Cebuli są  braki na calym świecie.  Nawet gdyby gdzies się  coś  urodzlo teraz nagle to nie zalagodzi  ogromnych potrzeb. Wpisy typu jedzie z takiego czy innego kraju śmieszne  I bardzo cienkie. Działania na zbijanie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Holandia  Niemcy co będą  robiły prezenty polskim handlarzom. Egipt też?  Pewnie tak samo jak straszono nas  Kazachstsmem. Wszscy mają  dla polskich handlarzy żeby tylko oni mieli zysk.Cztyjcie artykuły co się dzieje na rynku światowym europejskim z cebulą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...