Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Bez reklamy,  ile płacą na ten tydzień  ?

tu nie chodzi o reklamę tylko jak chcesz sie dowiedzieć czegoś to skrót BF nie wiele mówi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Na moje to tylko chwilowe turbulencje bo wielu moze sie wystraszyc tego ze były mrozy a tu teraz cieplo i majtki pelne co teraz bedzie a firmy wykorzystaja to bo to potrafią najlepiej . Kto ma zdrowa ladna cebule niech przeczeka tydzien dwa i sie ustabilizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczeni cebularze przyzwyczaili się że cena cebuli potrafi się bardzo szybko zmieniać w każdą stronę co kilka tygodni. Znów daję się odczuć  zbyt duży udział skoczków którzy nie mieli warunków do dobrego przechowania cebuli ale cóż ja też od razu wszystkiego nie mialem. Kaprys na trudną uprawę potrafi psuć innym rynek. Docierają do mnie sygnały że i w tym roku wiele ludzi chce ryzykować z uprawa cebuli tym razem obrali sobie na cel czerwoną cebulę. Czas zweryfikuje czy były to dobre decyzje. 

Obecnie duza podaż cebuli niskiej jakości psuje wszystkim cenę. Widać że poza mrozami problem jest z brakiem lub niewłaściwym fazorowaniem cebuli. Brakuje dużych i twardych cebul. Holandia w tym momencie też oferuję dużą ilość cebuli niższej jakość co świadczy o tym że im też nie zawsze wszystko wychodzi ale u nich z roku na rok nie zwieksza się powierzchni uprawy cebuli o 200 czy 300 procent jak to robią co niektórzy rolnicy w Polsce. Kto może niech czeka a kto przemarzl musi uciekać żeby nie wywozic cebuli w pole. Krojcie cebulę i sprawdzajcie pryzmy.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

0,85 możesz mi powiedzieć jak na tym zarabiałeś?? Albo piszesz tak specjalnie bo jesteś kupcem? Nikt nie płacił tak niskich cen za obrana cebulę ! 1,00-1,05 to są realne ceny na chłodniach polskich które nie potrzebują żadnych certyfikatów!! I w tym temacie nic się nie zmieni bo cebuli do obierania po 0,40 zaraz nie będzie. Oczywiście nie mówię tutaj o cebuli z której szczypior już wyrasta bo z tego to obornik będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin
4 godziny temu, Gość Roman napisał:

0,85 możesz mi powiedzieć jak na tym zarabiałeś?? Albo piszesz tak specjalnie bo jesteś kupcem? Nikt nie płacił tak niskich cen za obrana cebulę ! 1,00-1,05 to są realne ceny na chłodniach polskich które nie potrzebują żadnych certyfikatów!! I w tym temacie nic się nie zmieni bo cebuli do obierania po 0,40 zaraz nie będzie. Oczywiście nie mówię tutaj o cebuli z której szczypior już wyrasta bo z tego to obornik będzie.

Potwierdzam to co mowi pan Roman a spiewki o cebuli ze spada slychac już od września a jak cebulka rosnie w górę to cisza chłodnie przytna o 2 grosze to forum aż gorące  od komentarzy że cebula spada ze cena poleci i taka spiewka jest co roku prognoze pogody nie da sie przewidziec na tydzień czasu a gdzie tu przewidziec co z cebula bedzie sie dzialo morzna tylko z wielolecia spekulowac jak sie ksztaltuja ceny w poszczegulnych miesiacach i to jest najlepszym odniesieniem choć i tak nie daje to pewnosci co sie wydarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakas

Cena lekko w dół. Mam 1 zł netto  w stosunku do 1,02 z poprzedniego tygodnia. Tylko że się trochę zdziwiłem bo cebuli do obrania nie mogę nigdzie kupić i to nie tylko w rozsądnej cenie ale i nawet nierozsądnej. ? 

Zdaje się że przestanę obierać na jakiś czas bo zaraz braknie cebulki. Z resztą i tak zaraz wszyscy ruszą w pole i nie będzie czasu na zabawę z cebulą. Pozdrawiam wszystkich w cebulowym interesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
12 godzin temu, Gość Cebulione napisał:

Frost dziady zjechali na 0.95 a w środę juz beda dzwonić cebuli szukać, dziadostwo inaczej nazwać tego nie można! 

to po co im wozisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Też nie znam BF. Może nasz oświecisz. Jaką cebule kupują: żółtą, czerwoną, szalotkę czy siedmiolatke. Łuskę czy obraną. Robią susz, kostkę czy ringi a może na markety? Długi termin płatności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...