Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

sadzcie jeszcze więcej ziemniaka po 10,20, 100 ha wtedy będzie cena, same matoły na tej wsi mieszkajom sami sobie biede produkują , chcecie żeby była cena na ziemniaki sadzcie połowe tego to sadzicie a jak nie macie pomysłu co zasiać na drugie połowie to zostawcie ugorem na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość zatwardziały rolnik

sadzcie jeszcze więcej ziemniaka po 10,20, 100 ha wtedy będzie cena, same matoły na tej wsi mieszkajom sami sobie biede produkują , chcecie żeby była cena na ziemniaki sadzcie połowe tego to sadzicie a jak nie macie pomysłu co zasiać na drugie połowie to zostawcie ugorem na rok.

A KTO KOMU ZABRONI PRACOWAĆ? każdy chce mieć pieniądz,bo w tych czasach bez tego nie da się żyć i roboty nikt nikomu nie zabroni a ziemniaki same się nie zasadzą i nie zbiorą nie wspominając o ich pielęgnacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jajakobyły

ludzie sadźcie sady. jest to inwestycja  z gwarancją zwrotu. odstawcie anki,bolki, grimy do muzeum . szkoda pola na ziemniaki. wiem ze swojego przykładu.kiedyś się bawiłem w ziemniaki teraz mam 5ha sadu i nie narzekam bo jak nie eksport to przemysł zawsze się sprzeda wszystko co urosło na drzewie i to spod drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie sadźcie sady. jest to inwestycja z gwarancją zwrotu. odstawcie anki,bolki, grimy do muzeum . szkoda pola na ziemniaki. wiem ze swojego przykładu.kiedyś się bawiłem w ziemniaki teraz mam 5ha sadu i nie narzekam bo jak nie eksport to przemysł zawsze się sprzeda wszystko co urosło na drzewie i to spod drzewa.

A potem jeśli nie ma ceny za owoce to też płacz że się nie opłaci, i krótko mówiąc jak nie urok to sraczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość deserter

Powinniśmy podziękować Sieradzu za ceny kiedyś widziałem producenta ziemniaków z Sieradza to nos miał tak zarośnięty ze widać gołym okiem ze nie miał równo pod sufitem. U mnie znajomi sprzedawaj po 60 groszy a te borsuki po 20-30gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma exportu na ziemniaka i raczej nie będzie,po pierwsze ziemniaki są słabe jakościowo po drugie ceny podjęcie chyba z kapelusza,ziemniaki za zgniłe, zielone lub po prostu brzydkie wołacie kosmiczne ceny a barany które twierdza ze sprzedają Pyre po 6 lub 7złoty za worek ty chyba mówią o detalu w sklepie. Lubie kiedy zejdziecie na ziemie i zaczniecie myśleć zdrowo rozsadkowo. Chytry dwa razy traci wiec pozostaje wam się ogłaszać sprzedał pyrke i na tym się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedać pół towaru po 6 zł niż wszystkie po 3 zł. Na tym tylko pośrednik zarabia nikt więcej. Ja sprzedaje po 40gr. Do firmy fritar z Tarnowa. Jak nie wierzycie to proszę zadzwonić i zapytać ale trzeba mieć umowę bo inaczej nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Nie ma exportu na ziemniaka i raczej nie będzie,po pierwsze ziemniaki są słabe jakościowo po drugie ceny podjęcie chyba z kapelusza,ziemniaki za zgniłe, zielone lub po prostu brzydkie wołacie kosmiczne ceny a barany które twierdza ze sprzedają Pyre po 6 lub 7złoty za worek ty chyba mówią o detalu w sklepie. Lubie kiedy zejdziecie na ziemie i zaczniecie myśleć zdrowo rozsadkowo. Chytry dwa razy traci wiec pozostaje wam się ogłaszać sprzedał pyrke i na tym się

DO MNIE NA TIRY DZWONILI PO 5 ZŁ.NA ZJAZDOWEJ IRGA CENA 7 ZŁ A ZEJŚCIE 200 WORECZKÓW,DZIENNIE BEZPROBLEMOWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie u mnie z belmonda nie jest tak źle,gnij ale każda odmiana gnije w tym roku. Belmonda zwłaszcza gnij z gleby lepszej ciezszej mniej pszepuszczalnej.jest jeden problem z belmonda w tym roku trafia się pusta w środku.niestety taki rok.z czerwonego ziemniaka polecam Red Lady.bardzo dobrze się przechowuje i plon bardzo duzy a w środku nie ma niespodzianek niezależnie jak duża urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...