Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lordenar

Juz o młodym ziemniaku nie wspominam nawet ... bo to chyba z pasji i zawodnictwa który w pole pierwszy wyjedzie i wsadzi.

 

Taka była taktyka brac kredyt na maszyny i kupic zachodnia bo lepsza, ale po co na 20 ha pług 5 skib za 90 tys. ?? Mozna bez kredytu kupić 4 skiby za 25 tys i tak jest wszedzie przerost formy nad treścią . 

Teraz Ci co mają zobowiązania kredytowe i są w trudnej sytuacji zadłuzaja się jeszcze bardziej np. w hurtowniach ogrodniczych itd. potem swoje produkty muszą oddać za darmo bo sie boją ze nie spłacą i stad takie ceny. Albo biorą się na ryzyko powiekszają uprawy bądź idą w nieznane nie mając zapewnionego rynku zbytu bądź odbiorcy i w takiej sytuacji tez jest oddawanie towaru. 

 

We wszystkich galęziach czy produkcji czy hodowli był bądź będzie krach i to tak systematycznie bedzie się odbywać. Zostaną Ci z czystą kartką którzy przetrzymaja trudne okresy oraz duzi producenci i całkiem mali którzy zawsze sobie radzą. Nie ma wyjątku czy to mleko, świnie, warzywa, sadownictwo, czy uprawy w szklarniach, choć tam to już jest typowa nadprodukcja i gigantyczne kredyty które idą w pętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chobbysta

Juz o młodym ziemniaku nie wspominam nawet ... bo to chyba z pasji i zawodnictwa który w pole pierwszy wyjedzie i wsadzi.

 

Taka była taktyka brac kredyt na maszyny i kupic zachodnia bo lepsza, ale po co na 20 ha pług 5 skib za 90 tys. ?? Mozna bez kredytu kupić 4 skiby za 25 tys i tak jest wszedzie przerost formy nad treścią . 

Teraz Ci co mają zobowiązania kredytowe i są w trudnej sytuacji zadłuzaja się jeszcze bardziej np. w hurtowniach ogrodniczych itd. potem swoje produkty muszą oddać za darmo bo sie boją ze nie spłacą i stad takie ceny. Albo biorą się na ryzyko powiekszają uprawy bądź idą w nieznane nie mając zapewnionego rynku zbytu bądź odbiorcy i w takiej sytuacji tez jest oddawanie towaru. 

 

We wszystkich galęziach czy produkcji czy hodowli był bądź będzie krach i to tak systematycznie bedzie się odbywać. Zostaną Ci z czystą kartką którzy przetrzymaja trudne okresy oraz duzi producenci i całkiem mali którzy zawsze sobie radzą. Nie ma wyjątku czy to mleko, świnie, warzywa, sadownictwo, czy uprawy w szklarniach, choć tam to już jest typowa nadprodukcja i gigantyczne kredyty które idą w pętle.

ale pięknie i prawdziwie napisał o polskim rolniku, samo życie w paru zdaniach, a trudne czasy dopiero przed nami bo unia daje nowe programy a jak daje to i kredyty coraz większe a jak kredyty to produkować trzeba więcej żeby spłacić a to iluzja więcej pracy a mnie zysku a w niekturych latach większe straty. I tak zostaną najmocniejsi czyli mali niezadłużeni albo duzi ale mądrzy którzy rozszyfrowali ten system zachodni i się nie zadłużają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pięknie i prawdziwie napisał o polskim rolniku, samo życie w paru zdaniach, a trudne czasy dopiero przed nami bo unia daje nowe programy a jak daje to i kredyty coraz większe a jak kredyty to produkować trzeba więcej żeby spłacić a to iluzja więcej pracy a mnie zysku a w niekturych latach większe straty. I tak zostaną najmocniejsi czyli mali niezadłużeni albo duzi ale mądrzy którzy rozszyfrowali ten system zachodni i się nie zadłużają.

Bądź zadłużają się tylko na to co im potrzebne, niezbędne żeby ułatwić sobie pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Lordenar

Dzięki chobbysta, tak po prostu analizuje sobie ten cały galimatias. Tak naprawdę więcej importujemy niż eksportujemy. My mamy okrojony program ochrony roślin by gorszej jakości produkować, mamy mniejsze dopłaty i większe utrudnienia co do jakości i handlu zagranicznego. Natomiast do Nas można sprzedać wszystko nawet odpad. Celowo włączono Nowe państwa do unii bo tam już była stagnacja przemysł bankowość wszystko stało w miejscu. My jesteśmy ich rynkiem zbytu i napędem gospodarek starej unii. Chłopie nie stać Cię kup polska maszynę, za swoje a nie zachodnia za zachodni kredyt i zeby w ścianę. Fakt są specjalistyczne maszyny których nie da się zastąpić. Jak tak dalej pójdzie będziemy się urabiać po szyję i pracować na spłaty dla banków i zostanie na chleb. Kredyt na wiosenny start już jest modny, bo banki zabierają utarg z zeszłego sezonu. Na szczęście zachód się starzeje a tam młodzi chodzą w spodniach rurkach i widzą jak ojciec pracuje za darmo. Nie chciałbym tego u Nas ale młodzi jak ja zachlysneli się maszynami targami sprzętu i się przeinwestowuja nie mając pokrycia w produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość normalny

Raz że mniej a dwa że gnije w każdym rejonie a na polach jest dużo skrobi. Cena na pewno wzrośnie jak Dużo tego nikt nie wie.

 

Witam, że Ty masz mniej i 5 sąsiadów to nie znaczy że ogólnie będzie o wiele mniej.

U mnie odmiany z centrali sypią konkretnie, 2 letnie sadzenie do 10 procent mniej niż rok temu.

Podgnite mogę znaleźć tylko w tych które już kończę czyli volumia riviera bez przykrycia sadzone, kopałem też w tym tyg 1,5 ha lorda i żadnych niepokojących rzeczy tam niewidziałem. Chciałbym żeby cena minimalna była 0,40 gr ale wątpie by do końca roku została ona osiągnieta, jak widze producentów którzy mają po 30 ha i zero powierzchni magazynowej albo góra na max 300 ton przy czym w tym samym pomieszczeniu sortują i przechowują gotowe do sprzedaży to oni muszą teraz sprzedać bo co mają zrobić, poźniej chodzą w marcu  i mówią "pff ja prosto z pola sprzedałem a Ty teraz musisz sortować..." taaa tylko za jaki pieniądz prosto z pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTO SPRZEDAJE ZIEMNIAKA 5 ZA 15 to jest głupi bo nie ma wytłumaczenia logicznego po co jest go kopać poniżej ceny samego kopania i sortowania ale jak widzę te ceny 2,5-3 to widzę że głupich nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MANIEK BALA

za 3 to można 15 ale odpadu dla byków kupić choć w markecie widziałem za 0,59 groszy takie ziemniaki identyczne jak odpadowe u mnie zzieleniałe drobne pościnane,może takie gościu kupił, a jest cwany i wstydu nie ma to ciśnie ten szmelc ludziom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam bzdury które tu ludzie wypisują, ludzie żyjecie z roli i płączecie ze wam jest zle, gdy macie kupca nie chcecie sprzedawac bo mało wam daja trzymacie sie 2 lub 5 groszy na kilogramie, sprzedajecie na odroczone terminy płatności gdy ktoś placi gotówka nie chcecie bo lepiej poczekac kilka miesiecy na 2 grosze wiecej. Brakuje wam troszke smykałki do biznesu jezdzicie na giełgy podajecie woreczki za kosmiczne ceny, cały dzien stojac i sprzedajac kilka woreczkow lub pan ktory umowił sie z kilkoma osobami ze mu wezma nie wiadomo kiedy 3,5 tony. za ten czas wolałbym szukać klijenta ktory przyjedzie do domu i sam zabierze. Jak zawsze rolnik płacze ze mu zle. Ale sam siedzie na d*pie i nic nie robi tylko dudki chce liczyć. smiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...