Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz mieć doświadczenie, ale jak jesteś kiepskim gospodarzem to nim będziesz. Wszyscy uważają się za plantatorów ziemniaka a w parku maszynowym stoi anna i obsypnik z bometu i to na tyle. 

Aha. Czyli wszyscy co kopią ziemniaki Anną a nie Grimme to są kiepskimi gospodarzami. Gratuluję podejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli wszyscy co kopią ziemniaki Anną a nie Grimme to są kiepskimi gospodarzami. Gratuluję podejścia.

Popieram przedmówcę. Bo jak ja kopię karlikiem, opryskiwacz mam od biardzkiego, i obsypnik stary a krzaki ziemniaka utrzymały sie do połowy września to też jestem złym producentem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem tego że wszyscy którzy kopią anna są złymi gospodarzami bo np na wczesny zbiór nie ma lepszego kombajnu  jednakże późne ziemniaki które są kopane tym kombajnem nadają się na paszę. Z większymi rozstawami np 75cm sobie nie radzą i jest dużo bulw uszkodzonych. Wiem bo sam to przechodziłem. :) W tych czasach liczy się jakość a nie ilość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak stronami się udał a miejscami nie. ceny określonej nie ma są gostki co  sprzedawaj ą po 30gr sieradz i są co sprzedawają po 1zł, handlerzę chcą jak najtaniej ale jak masz pewny towar to po 40-45groszy kilkanaście ton rozbiorą tyg bez proszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak stronami się udał a miejscami nie. ceny określonej nie ma są gostki co  sprzedawaj ą po 30gr sieradz i są co sprzedawają po 1zł, handlerzę chcą jak najtaniej ale jak masz pewny towar to po 40-45groszy kilkanaście ton rozbiorą tyg bez proszenia.

Kolego gadasz jak potrzaskany, że można sprzedać ziemniaki po 1zł za kg. W tej cenie to możesz sobie sprzedać z 30 a nie 1500 ton. Nie zganiajcie wszystkiego złego na Sieradz bo inne strony też pierdzielą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to być wiedział o co chodzi. Ktoś zapytał po ile są ziemniaki to powiedziałem jedni sprzedawaj po 30 groszy inny sprzeda po 1zł . O Sieradzu już się tyle nasłuchałem ze bym mógł książkę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ziemniaki gniją widziałem u znajomego w przechowalni i będzie musiał wszystko przesypywać z skrzyń i odbierać zgnitę bo już zaczyna smierdzieć kopał jak było mokro na początku października ziemniaki już miały wtedy odmłutki wtedy wglądały dobrze ale teraz po 3-4 tyg wygląda to bardzo nie ciekawie. Jaka jest przyczyna ze tak gniją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie jestem z okolic Nysy od dawna rozwoże ziemniaki po stołówkach sklepach itp. w tym roku jest mało ziemniaka od gościa co kupuje już nie ma żadnych odmian jak wineta brydza santina itp. zostały mu odmiana Michalina czy ktoś sadził te ziemniaki wie jak się przechowują ze smaku są smaczne ale wiadomo chodzi o pewność ze wszystko będzie z tym ziemniakiem dobrze az do  wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3zł worek sprzedawać to z głową jest coś nie tak przy cenie pracownika 12zł/h

dokładnie ten co tak robi to sam ciągnie się do bankructwa minimalna cena to 8 za 15kg wystarczy przejść się po marketach w wydaje mi się ze na że ziemniaka jadalnego produkuje jeszcze bardzo dużo ludzi co nic nie myślą całkowicie zakutych,cena ziemniak skrobiowego na kontraktach to jest około 27-30 gr za kg +vat w zależności od zakładu i zawartości skrobi+1163pln do hektara dopłat z ARMiR to jaka powinna być cena jadalnego jakie jest wasze zdanie????? zastanówcie się kupujący i rolnicy. Wydaje mi się że na rynku jadalnego występuje zmowa cenowa kupujących KTOŚ MÓGŁBY SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ,ci słabi rolnicy nie mający zaplecza ulegają presji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly proces uprawy i sprzedarzy ziemniaka to koszt ok 10 tys zl na ha majac plon 45 ton z ha wychodzi przy sprzedazy po 3 zl za 15 kg 9 tys zl wiec tak sie dorabiaja ze kazdy ten 'inteligentny 'rolnik ktory za te pieniadze sprzedaje musi jeszcze 1 tys dolozyc do tego interesu...tylko pogratulowac... ponizej 7-8 zl za worek nie mam zamiaru nawet jednego worka sprzedac wole to bydlu do obory dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy piszecie jakie 7 8 zlotych krakow rybitwy wywolawcza5 zl sam jestem producentem ziemniaka i chcialbym sprzedac jak najdrozej ale u nas okolice proszowic jest zaglebie warzyw szczegolnie ziemniaka i te ceny co piszecie sa w chwili obecnej nie realne rumuny narazie nie biora i z ziemniakiem zrobil sie zastoj ludzie wypychaja bo gnija na potege ktos jak pare razy wozi na plac to wkoncu sprzeda po 3 zl miejmy nadzieje ze bedzie lepiej nie wiem jakie sa ceny w innych rejonach kraju u nas na chwile obecna tak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly proces uprawy i sprzedarzy ziemniaka to koszt ok 10 tys zl na ha majac plon 45 ton z ha wychodzi przy sprzedazy po 3 zl za 15 kg 9 tys zl wiec tak sie dorabiaja ze kazdy ten 'inteligentny 'rolnik ktory za te pieniadze sprzedaje musi jeszcze 1 tys dolozyc do tego interesu...tylko pogratulowac... ponizej 7-8 zl za worek nie mam zamiaru nawet jednego worka sprzedac wole to bydlu do obory dac

Witam skąd się bierze te 10tys na hektar? ja w tym roku miałem 2 hektary ziemniaków , sadzeniaki miałem swoje z tamtego roku. , 1 pryskałem na ziele i 2 razy na zaraze z stąką. sadzeniaki bejcuje. plus nawóz gnoju nie daje bo był porządny poplon i klasa ziemi 3-4. ziemniaki do połowy września jeszcze były zielone. wyszło mi około 8tys wkładu własnego ziemniaki jak zawsze ładne mam jadalnego grubego ponad 80ton. ziemniaki co rozwoziłem na zimę po blokach stołówkach sprzedawałem-60-80groszy. więc cobie policz ile wychodzi. ALE też znam takich co wsadzi 10 hektarów i sprzedaje na przyczepy przyczepa za krajem 600zł wychodzi mu około 9-10 przyczep to ma 5,5-6 tys złotych z hektara ile mu zostaje ? Dużo osób psuje rynek najgorsze są okolice Sieradza i woj łódzkie . na wczesnych pod włóknina jeszcze zarobią kto ma od maja to sprzeda drogo pózniej już się tylko ścigają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy piszecie jakie 7 8 zlotych krakow rybitwy wywolawcza5 zl sam jestem producentem ziemniaka i chcialbym sprzedac jak najdrozej ale u nas okolice proszowic jest zaglebie warzyw szczegolnie ziemniaka i te ceny co piszecie sa w chwili obecnej nie realne rumuny narazie nie biora i z ziemniakiem zrobil sie zastoj ludzie wypychaja bo gnija na potege ktos jak pare razy wozi na plac to wkoncu sprzeda po 3 zl miejmy nadzieje ze bedzie lepiej nie wiem jakie sa ceny w innych rejonach kraju u nas na chwile obecna tak to wyglada

po co czas marnuje by to tam wieźć za 3 złote myślę ze w przyszłym roku będziecie tam mądrzejsi  i zasiejecie kukurydze lub choćby owsa to wam wyjdzie na zdrowie i coś przynajmniej zarobicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...