Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Rumuni powiem tak w zeszłym sezonie tak rolnik kombinował ze uciekli kupujący z zagranicy bo ceny były kosmiczne co niektórzy skali zamęt ze nie sprzedawać prosić się będą o wasza Pyre, a sprzedać wszystko byscie chcieli słaby kaliber, nie mówiąc o jakości słabiutkiej, a jeszcze do tego nie umiecie towaru naszykować bo palet nie mam bo nie mam wagi widłaka w workunie zrobię itp. Wiec na co liczycie skoro handlować nie potraficie a cenę jeden przed drugim podbija

Co Ty gościu gadasz o słabym kalibrze? Kaliber ziemniaka handlowego to od 40 do 70 a Ty pewnie uważasz ze ziemniak to musi być wielkości dyni, gówno prawda. Jakość to nie jest wielkość ziemniaka tylko czy towar jest nieuszkodzony mechanicznie i nie ma chorób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Forum w tym temacie zamienia się w zwykłą "pyskówkę" a ja tutaj z innego powodu.

Zawiesiłem towarowego ziemniaka na korzyść fasoli w ostatnich latach ale trochę mi zbywa z plantacyjki na lokalny rynek (zamojszczyzna) i trzeba się rozejrzeć co z tym zrobić. 

Zlikwidowano Sandomierski rynek hurtowy, gdy sadziłem hektarami ziemniaki, sporo tamtędy sprzedawaliśmy. Gdzie przeniósł się handel z tej giełdy?

Dziwne zjawisko jeszcze w naszym regionie bo ceny detaliczne w sieciówkach to okolice 50gr/kg podczas gdy na detalicznych ryneczkach średnia przekracza 65gr/kg workowanych ziemniaków po 15-25kg a kilogramowy detal powyżej złotówki, o hurtowe ceny ilości tirowych nie pytam bo te ustalam sam zależnie od każdej transakcji o ile mam takie ilości ale nie w tym roku.

Zjadamy coraz mniej ziemniaków i - muszę przyznać - łatwiej mi dzisiaj sprzedać w godziwych cenach kilkutonową partię fasoli niż ziemniaków.

Co rozumiem przez godziwą cenę ziemniaków? Cena buraków cukrowych to okolice 15gr/kg na pryzmie na polu prosto z pod kombajnu, bez sortowania, opakowań, przechowalni i bez klas jakościowych czyli wszystko jak leci a i plon buraków wyższy z hektara i to niechaj będzie odniesieniem (. Po uwolnieniu limitów buraczanych zapewne cena spadnie nieco ale i tak  jest odniesienie.

Sadząc ziemniaki zakładam minimalną cenę poniżej której towar wyrzucę raczej lub do jakiej biogazowni niż sprzedam taniej bo nie traktuję poważnie hurtowego handlu ziemniakami (czymkolwiek) bez uprzedniej kontraktacji i w obecnych - kilkuletnich relacjach wolę kontraktować buraki cukrowe a ziemniaki tylko detaliczne plantacje na lokalny rynek a tylko nadwyżki na giełdy, stąd moje pytanie. Czy towar wcześniej przepływający przez Sandomierz "chodzi" innymi kanałami, czy producenci pod tę giełdę zaniechali produkcji po upadku tego rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rimini cwaniaku, weż ty lepiej lepej zmień forum na takie dla pośredników. Ciekawe czy jakby Tobie wypadło produkować za 30 gr, to czy byś takie teorie głosił :)

 

 

Panie Remini zgadzam się tylko to jest tak są chłopy typowi wieśniaki i rolnicy ze wśi, a te dwa ostatnie posty to zwykłe chamy i pazerniaki

Mój post byl chamski, czy a twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że moderatorzy strony Igrit.pl powinni zrobić konieczność zarejestrowania konta z którego użytkownicy wystawiali by ogłoszenia i udzielali się na forum! Myśle że wtedy troche inaczej (lepiej) by to wyglądało.

pozdrawiam, no-name 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliber panowie wedle zamówień jak się mówi od 5to od 5a nie sciemniacie ze tez 4,5 leci ps jestem kupującym z Rumuni i powiem wa. Polski ze do lutego możecie pyrki trzymać lub w detalu sprzedawać tylko otwierajcie własne sklepy lub bujajcie się po giełdach i sprzesajcie po kilka woreczkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja płace obecnie 35gr kg i nie mam problemu z kupnem kupuje na tiry w całej Polsce gotówką przed załadunkiem

Edytowane przez IGRiT
Forum nie służy do przedstawiania swojej oferty handlowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość JamJestRolnik

Synku, ty mi tu z takimi tekstami nie wyskakuj. Najpierw to gila spod nosa wytrzyj, potem słome z butów wyjmij żeby Ci nie wystawała a potem możemy sobie porozmawiać. Jak będziesz miał tyle lat doświadczenia w produkcji ziemniaka to pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku, ty mi tu z takimi tekstami nie wyskakuj. Najpierw to gila spod nosa wytrzyj, potem słome z butów wyjmij żeby Ci nie wystawała a potem możemy sobie porozmawiać. Jak będziesz miał tyle lat doświadczenia w produkcji ziemniaka to pogadamy

Możesz mieć doświadczenie, ale jak jesteś kiepskim gospodarzem to nim będziesz. Wszyscy uważają się za plantatorów ziemniaka a w parku maszynowym stoi anna i obsypnik z bometu i to na tyle. 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...