Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Do Patyr nie chce mi sie pisac po kolei jak ja robilem i ile co kosztuje ale wpisz sobie w google kalkulator uprawy ziemniaka 2017 i zobaczysz ile co kosztuje ....nie bede juz nawet wspominal ze liczac koszty bierzesz wszystko pod uwage i sadzeniaka i amortyzacje sprzetu ale rowniez swoja prace czy kupno workow.. nie liczac tych rzeczy moze Ci wyjdzie 4 tys na ha...ale dla ciebie szacun bo przynajmniej sprzedajesz do za godziwe pieniadze....dlatego nie rozumiem tych co oddaja swoj towar za 3 zl za worek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Patyr nie chce mi sie pisac po kolei jak ja robilem i ile co kosztuje ale wpisz sobie w google kalkulator uprawy ziemniaka 2017 i zobaczysz ile co kosztuje ....nie bede juz nawet wspominal ze liczac koszty bierzesz wszystko pod uwage i sadzeniaka i amortyzacje sprzetu ale rowniez swoja prace czy kupno workow.. nie liczac tych rzeczy moze Ci wyjdzie 4 tys na ha...ale dla ciebie szacun bo przynajmniej sprzedajesz do za godziwe pieniadze....dlatego nie rozumiem tych co oddaja swoj towar za 3 zl za worekJ

Kalkulatorowi za bardzo co nie ma wierzyć co myślisz ze jak ktoś ma 100hektarów to 1000000zl w to wołożył popytaj tych większych rolników to powiedzą ci ile wyszło .Czym ktoś ma czegoś więcej hektarów ziemi  to koszt jest mniejszy bo kupuje wszystkiego większe ilości w hurcie i koszty bardzo maleją. Ja też nawzy teraz kupuje i opryski itp. Ten rok jest bardzo dobry rok temu pamiętam było bardzo ciężko ugadane miałem ziemniaki za 50groszy ale jak pojechałem to powiedzieli ze Sieradza jeździli po domach i sprzedają po 4zł woreczek pamiętam ze musiałem spuścić na 40groszy by nie stracić miejsca i kilka osób odpadło bo kupilo od nich. Nie wiem jak im się opłaca 2 ludzi chodziło po domach jeden kierowca i duży tir i sprzedawać po 4zł woreczek?? gdzie ich paliwo czas itp co oni z tego mają nie rozumię takiego płytkiego myślenia czy tam ludzie nie mają rozumu!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatorowi za bardzo co nie ma wierzyć co myślisz ze jak ktoś ma 100hektarów to 1000000zl w to wołożył popytaj tych większych rolników to powiedzą ci ile wyszło .Czym ktoś ma czegoś więcej hektarów ziemi  to koszt jest mniejszy bo kupuje wszystkiego większe ilości w hurcie i koszty bardzo maleją. Ja też nawzy teraz kupuje i opryski itp. Ten rok jest bardzo dobry rok temu pamiętam było bardzo ciężko ugadane miałem ziemniaki za 50groszy ale jak pojechałem to powiedzieli ze Sieradza jeździli po domach i sprzedają po 4zł woreczek pamiętam ze musiałem spuścić na 40groszy by nie stracić miejsca i kilka osób odpadło bo kupilo od nich. Nie wiem jak im się opłaca 2 ludzi chodziło po domach jeden kierowca i duży tir i sprzedawać po 4zł woreczek?? gdzie ich paliwo czas itp co oni z tego mają nie rozumię takiego płytkiego myślenia czy tam ludzie nie mają roz

 

producent mający 100ha jakby sprzedawał po 4 za worek to ciężko by miał do końca sezonu dojechać policz sobie ile jest roboczo godzin w hektarze w całym procesie produkcji przy tej skali to już są kontrakty i sprzedaż poniżej ceny 50gr za kg nie wchodzi w grę po 4  to sprzedają chłopki małorolne co robią jak mrówki niewolnice nie licząc niczego ani kosztów ani sprzętu ani samego swojego czasu i zdrowia taki co ma 100 ha to od takich z uśmiechem kupuje po 4 narzekając że drogo towar nie ładny a później idzie ten towar po przepakowaniu jako swój własny po 60-80 gr za kg liczy się myślenie a nie robota harówka i głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co czas marnuje by to tam wieźć za 3 złote myślę ze w przyszłym roku będziecie tam mądrzejsi  i zasiejecie kukurydze lub choćby owsa to wam wyjdzie na zdrowie i coś przynajmniej zarobicie

kukurydze tez siejemy i kokosów z niej zadnych przy cenie 35 zł za mokra i ok 8 ton z hektara wychodzi sie na duzy  minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukurydze tez siejemy i kokosów z niej zadnych przy cenie 35 zł za mokra i ok 8 ton z hektara wychodzi sie na duzy  minus

8 ton mokrej to już lichocina u nas poniżej 12 się nie schodzi mokrej,ale przy tych 8 mokrej to i tak lepiej wyjdziesz niż przy tych ziemniakach po 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z kg

Ja sadze 20 ha ziemniaka wszystko sprzedaje sam ok 650t rocznie srednia cena to 70 gr zaopatruje osrodki I hotele nad możem jest duzo pracy I duzy obowiazek ale jak czytam ze co niekturz oddaja ziemniaki po 20 gr to przeciez morzna sie dorobic ale tylko garba po co to wogule sadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze 20 ha ziemniaka wszystko sprzedaje sam ok 650t rocznie srednia cena to 70 gr zaopatruje osrodki I hotele nad możem jest duzo pracy I duzy obowiazek ale jak czytam ze co niekturz oddaja ziemniaki po 20 gr to przeciez morzna sie dorobic ale tylko garba po co to wogule sadzic

jak się pisze morze no jak....ciekawe sprzedajesz tyle a piszesz przez z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnik z kg ja nie mogę pojąć jak można tyle błędów robić nie celowo , jak tyle błędów ortograficznych robisz to włącz przeglądarkę google z opcją słownika sama Ci poprawi błędy. Masz super klienta w tym możu Twoim, trzymaj go za ręce i nogi bo średnia 70 gr na ziemniaku to chyba rzadkosc, chyba że nie odejmujesz sobie kosztów jak ciężarówka, worki, pracownicy, paliwo, opłaty, wtedy lepiej na luz bez papraniny, chyba że jeździsz Starem na ESI , to już wszystko wiem i rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotruś

Dziś udało mi się zapełnić przechowalnie na max  prawie 500 ton pięknego towaru ciekawe jaka cena będzie z wiosny. wiecie jakie będą prognozy każdy mówi co innego. Dziś jak gadałem z kolega co pracuję w Niemczech to powiedział ze bardzo się im udały ziemniaki. W Polsce też jak się popatrzy też ziemniaki porosły ja kupowałem Jelly od gościa to też piękny towar ziemniaki piękne równe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sw Mikołaj

Ceny na ziemniaka już nigdy nie będzie... Konsumenci jedzą coraz mniej a jest bardzo duża nadprodukcja ratuje nas tylko eksport którego w tym roku nie ma i nie będzie... A nowy sezon już na starcie jest stracony rzepaki nie po śiane a gdzie po śiane to albo słabe albo do likwidacji i z kim by nie gadał to na miejsce rzepaku idzie ziemniak bo jarej pszenicy się przecież nie opłaca...a jak ziemniaka po 0,20groszy się sprzeda to coś zostanie no nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie oplaci ziemniak nie marchew nie buraki nie jedynie oplacalnym warzywem przez ostatnie lata byl czosnek ale sądzäc po ilosci nasadzen w tym roku chyba tez bedzie na nie co do kukurydzy tez bym z tym polemizowal czy taka ona oplacalna przy braku swojego sprzetu typu siewnik kombajn mie wspomne juz o suszarni a sprzedac na mokro to dla mnie porazka moze z 500 zl z ha zostanie takze panowie wszystko dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik wielkopolska

A co sie oplaci ziemniak nie marchew nie buraki nie jedynie oplacalnym warzywem przez ostatnie lata byl czosnek ale sądzäc po ilosci nasadzen w tym roku chyba tez bedzie na nie co do kukurydzy tez bym z tym polemizowal czy taka ona oplacalna przy braku swojego sprzetu typu siewnik kombajn mie wspomne juz o suszarni a sprzedac na mokro to dla mnie porazka moze z 500 zl z ha zostanie takze panowie wszystko dobre

U mnie zebrałem z 30 ha kukurydzy średnio ponad 14 ton mokrej z hektara. Miałem umowę 380 zł/t przy 30 % wilg. Średnio wyszła po 350 zł. 350 x 14 = 4900 plus 900 zł dopłaty daje 5500 z hektara. Koszty całkowite to ok. 3000 zł/ha. Zostaje bez problemu 2500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na ziemniaka już nigdy nie będzie... Konsumenci jedzą coraz mniej a jest bardzo duża nadprodukcja ratuje nas tylko eksport którego w tym roku nie ma i nie będzie... A nowy sezon już na starcie jest stracony rzepaki nie po śiane a gdzie po śiane to albo słabe albo do likwidacji i z kim by nie gadał to na miejsce rzepaku idzie ziemniak bo jarej pszenicy się przecież nie opłaca...a jak ziemniaka po 0,20groszy się sprzeda to coś zostanie no nie....

zostaną tylko nerwy zszarpane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale mam odmienne zdanie od lat sadzę 5 hektarów ziemniaków nigdy więcej bo po pierwsze nie mam stanowiska a po drugie tyle wysprzedam na spokojne. Na porządku czerwca już sprzedaje 2 razy w tyg ale nie moje (kupuje z wielunia gość mi przywozi) bo ja bardzo wczesnych nie sadze pod koniec czerwca są moje.. tygodniowo mi schodzą 5-6  tony w tym roku 8-1zł od 7 rano do 13 max 16 (chyba ze pada) handluje jeszcze ogórkami pomidorami tak jeżdżę do wszystkich świętych na na 70-80 ton mam stałych klientów na zimę. i womim przypadku mi się opłaca ja tylko z tego żyje ale ziemniaka musze mieć dobrego i ładnego lata praktyki. Ale znam sasiadów co wsadzi i nie ma co z tym zrobić trzymają w kopacach. Owszem mi jeszcze trochę zostało ale zwiosny wszystko pujdzie. Dlatego powiem wam tak jak ktoś ma gdzie sprzedać z lat ma jakieś dobre stanowisko co go ludzie znają to warto sadzić bo zarobisz a jak ktoś nasadzi jak głupiec to niech się martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie oplaci ziemniak nie marchew nie buraki nie jedynie oplacalnym warzywem przez ostatnie lata byl czosnek ale sądzäc po ilosci nasadzen w tym roku chyba tez bedzie na nie co do kukurydzy tez bym z tym polemizowal czy taka ona oplacalna przy braku swojego sprzetu typu siewnik kombajn mie wspomne juz o suszarni a sprzedac na mokro to dla mnie porazka moze z 500 zl z ha zostanie takze panowie wszystko dobre

 

Mój znajomy w Legnicy ma ponad 150 hektarów zgadnijcie co sadzi sadzi pszenice ma 10-12 ton z hektara w tym roku cena jest około 70 zł za 100kg ale były lata ze była po 1zl więc kasa jest dobra. jak wspomniałem mu o ziemniakach to mnie wyśmiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...