Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zatwardziały rolnik

ZIEMNIAK BĘDZIE W CENIE EXPORT JUŻ RUSZA CHWILA OBECNA 5 ZŁ /15 KG  A NA TAKIE JEDNO AUTO POTRZEBA JEDNAK TOWARU MIEJMY NADZIEJĘ,ŻE CZARNE CHMURY NAD PRODUCENTAMI ZIEMNIAKA W TYM ROKU SIĘ NARESZCIE SKOŃCZYŁY A TERAZ WYCHODZI UPRAGNIONE SŁONECZKO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z krwi i kości

Zamietajcie głupie barany. (Tłumaczenie barany to ci którzy obniżają cenę na potęgę). Obniżenie ceny podczas sprzedaży działa dla tych pierwszych i w dniu obniżenia ceny i zyskujemy. Natomiast następnym razem gdy cena jest niższa i już jej nie obniżymy dalej stoimy tyle ze sprzedajemy zamiast po 7 to po 3 a i tak więcej nie sprzedamy. Jak nie ma zapotrzebowania to i po 2 nie będą kupować. To jest wszystko na własne życzenie tak działa rynek , a cześć rolników to niedouczone barany o niskim poziomie iq. Myślmy globalnie i razem bo nikt nam nie pomoże a w szczgólnosci Państwo. Mają nad w d*pie. Państwo zapomniało nie fundamenty to żywność i energetyka, a jedno i drugie jest jak kula u nogi. Szkoda ze obudzi się za późno jak będziemy bankrutami, a oni powiedzą poco takie inwestycje. I koło się zamyka bo o to chodziło zachodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Panowie jaka jest teraz cena z  tym ziemniakiem bo słyszałem,że poszła w góre przez żniwa ale ta cena jeszcze podskoczy bo przez te upały się nie da kopać z .Góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia się odzywa. Ceny w granicach 0,30zł za towar w kalibrze 55+.

 

Nie wiadomo co to będzie dalej. Niby u jednych susza, u innych za mokro ale ogólnie warunki były korzystne. Ziemniak gnije to jest fakt, jednak wydajność rzędu 40-45 ton na zadbanych plantacjach to u nas w centrum nic nadzwyczajnego. Chociaż niektórzy narzekają, że ziemniak sypie im po 25 ton. Może byłbym optymistą gdyby do tej pory był jakiś popyt na ziemniaka a np. w moich okolicach 90% pól jest nieruszone, mało kto kopie bo nie ma komu.

 

Choćby ruszył eksport to moim zdaniem towaru jest od groma, do tego dochodzi to gnicie więc każdy będzie starał się jak najwięcej sprzedać jesienią żeby trefnego towaru nie dać do przechowalni. Myślę, że zimą cena może być lepsza ale pod warunkiem, że południe Europy będzie kupować masowo naszego ziemniaka, w innym wypadku rok stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Kaliszok

Powiedzcie rolnikowi ma pomorzu ze chcecie ziemniaka po 3 zl to w glos waswysmieje .albo placisz 40/50 groszy albo niech sobie leza .

A na wiosnę sprzeda po 3zł albo na gorzelnie zawiezie po 0.09gr tam to dopiero barany głowy do interesu mają, wiem bo jestem z Kalisza i nieraz kupowałem tam całe łódki pod wiosnę. Wydzwaniali do mnie o 22-23 czy nie chce jeszcze, a takiej pyrki ze słomą w workach albo na wannie to ja dziękuję, gospodarz piwko i najebany przy kopcu z pyrami śpi. Wy tylko cwaniakujecie tutaj znam ja was wszystkich jak Zamarte nie brało to wiedzieliście gdzie dzwonić. Śmiejecie się jak macie żniwa a później się prosicie. "Niech leżą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość idiota sadzący ziemniaki

panowie idioci co sadzom ziemniaki na marginesie sam jestem idiotom bo sam sadze 6ha ceny na ziemniaki niema i nie będzie ani w tym ani w kolejnych latach jeśli będziemy sadzić coraz więcej proponuje niech każdy zasadzi na przyszły rok połowę tego co w tym roku ja na przyszły rok sadzę tylko a może aż 2ha, mniej się orobię mniej owkurwiam i może zarobie trochę lepiej przy mniejszych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...