Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyniuk

Chłopie kogo ty chcesz wykończyć?Chyba sam siebie.Sieradzakow nie wykończysz i za 10lat tam pyry były są i będą

Bo ja jestem Sieradzak, więc pewnie że nie wykończę :) A co mam sadzić? Banany? Jeszcze za zimno... Dobre 500 zł zysku z ha, najważniejsze, żeby nie dołożyć do interesu. Ważne żeby była robota, a straty żeby nie było. Produkujcie zdrowe pyry, a nie parchate i z niszczycielem to będzie nasz ziemniak szedł na Zachód Europy. Teraz tylko jakość się liczy. Kupować co roku sadzeniaki z centrali, zdrowe, sprzedawać i znowu świeże. A wy to tak jeden sąsiad od drugiego kupuje "sadzeniak" i wszystkie choróbska roznoszą się po całym województwie albo jeszcze dalej. I tak materiał sadzeniakowy przez 8 lat nie wymieniany i wszystkie plagi Egipskie macie na tych swoich polach. To później trzeba po 2,5zł/15kg oddawać na giełdzie. A ja luzik po 30gr sprzedaję i o czym tu mowa? Jak wykończymy małorolnych to ziemniaki co roku będą po 50gr na jesieni. Teraz tylko technologia i jakość się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek sobie z was jaja robi a wy się wkręcacie :P panowie dzisiaj czynsz dzierżawny przekroczył 2000 tyś zł bo jest zbyt na rzepak pszenice a wy rozmawiacie z człowiekiem co ma 500 zł dochodu z ziemniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyniuk

Trzeba kopać żeby import zatrzymać. Jak wychodzisz na zero to kop wszystko. Jak dokładasz to nie kop bo się wykończysz. Ja kopię codziennie tira luzem po 30gr to nie dokładam. Jest ilość jest cena, tak jak z mlekiem. Mleczarnie więcej płacą większym producentom i wszędzie tak samo. Wykończyć import i małorolnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kopać żeby import zatrzymać. Jak wychodzisz na zero to kop wszystko. Jak dokładasz to nie kop bo się wykończysz. Ja kopię codziennie tira luzem po 30gr to nie dokładam. Jest ilość jest cena, tak jak z mlekiem. Mleczarnie więcej płacą większym producentom i wszędzie tak samo. Wykończyć import i małorolnych!

w sumie z tymi mleczarniami to się zgadzam bo za każdy przykładowy tysiąc liter więcej w skali miesiąca się cena podnosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kopać żeby import zatrzymać. Jak wychodzisz na zero to kop wszystko. Jak dokładasz to nie kop bo się wykończysz. Ja kopię codziennie tira luzem po 30gr to nie dokładam. Jest ilość jest cena, tak jak z mlekiem. Mleczarnie więcej płacą większym producentom i wszędzie tak samo. Wykończyć import i małorolnych!

 Znalzł sie obszarnik z bożej łaski! To małorolnym może trzeba ziemię odbierać i do obozów żeby takim jak ty ceny nie psuli! Małorolny jak kiepski rok to sobie poradzi- nawet na czarno jakąś fuche  złapie a ty sam kredytami się wykończysz! Rzekłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotruś

Śmieszy mnie takie podejście jak niektórych nasadzą po wyżej 12 hektarów a później chcą to tylko wypchnąć nawet po 15-20zł za 100kg. Ja naszczeście mam stałych klientów z lat ponad 90 ton mi schodzi przez wrzesień i październik co tylko kopie i rozworze. na dzień dzisiejszy sprzedaje po 70zł metr i nikt nie mówi ze tanio czy drogo cena im pasuje bo jest smaczny pewny ziemniak. ale tez mam znajomych co nie mają gdzie wywieść to by napwet sprzedali po 20-25zł za metr. Ogólnie w tym roku co tak gadałem z znajomymi nie mają za wysokich plonów widziałem ich ziemniaki drobne parchate i przeżarte. Mi jedna odmiana wyjątkowa się urodziła jeszcze jak z miesiąc temu sprawdzałem to byłem załamany nać była tak wielka ze nie mal równa z górą maski w 330 nie dało się pryskać a w ziemi sadzeniaki drobne nic grubego winieta jeż była do kopania a w tych tragedia po miesiącu jak teraz odkopywałem to wszystkie bardzo duże nic drobiu jeszcze nie które się linieją bo jeszcze mają te łodygi zielone za tydzień 2 do kopania. Jak patrze ba ogłoszenia z łódzkiego czy sieradza to mi się śmiać lepiej wsadzić mniej a mieć ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośćć

U nas w Sieradzu jak rozwoziłem ziemniaki na stołówki to kupowałem po 3zł woreczek i gość mi sam ładował bo powiedziałem ze mam przepuklinę. kupiłem 200 woreczków Nie mam pojęcia jak im się opłaca (wsadź.pryskaj, wykop przebieranie kup woreczki ważenie i jeszcze mi spakował na auto :-)  ja sprzedaje od 8-10zł za woreczek jak na stołówki teraz wożę to po 8zł--15kg  raz w tygodniu około 200 woreczków tylko nie mogą być mniejsze niż 6cm. a Na ryneczku co mam stoisko to po 10zł za woreczek w środę i sobotę zawsze mi pójdzie około z 150 sztuk czyli 350 woreczków zawsze mi schodzi tygodniowo do zimy po później na rynki nie jeżdżę tylko zostaje stołówka, Ja nie sadze ziemniaków tylko kupuje . POZDRAWIAM Wtym roku jest lepszy zbyt niż w tamtym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małorolny z zachodu

Mam 2ha ziemniaka i wszystko sprzedam po 12 ,15 za worek a na kila po 1,5 i z tych 2 ha wyciągne wiecej niż inni z 20 przy niższych nakładach małorolny jest modzejszy bo szanuje swją prace a nie co niektórzy zyto by posiał to by miał więcej niż 500 zł z ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieradzaki to jednak ... Zawsze myślałam, że Warszawiaki ale to bzdura. Pod względem cwaniactwa to do Producentów Rolnych z Sieradza nikt się nie umywa. Podejście żenada. Przed Putinem na kolana i wszystko wróci do normy.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Lordenar

Już ich tam tylu do pracy normalnie chodzi do Kalisza albo i dalej, lub jeżdżą za fajera , później biorą urlopu na żniwa i kopanie pyrek, a jak muszą wykopać w urlop to i sprzedać je muszą. Po godzinach Pekin albo co inne sądzą i im te 500 do wypłaty starcza, a w pracy spia i odpoczywają. Moim zdaniem to młodych zapaleńców za kilka lat braknie , jak wszędzie. I albo na etat albo sobie będzie jeden z drugim radził z samej ziemi. Niech robią jak chcą ale niech się nauczą że trzeba cenić swoją pracę i nie oddawać się za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szanujcie swoją prace bo to sa śmiechy sandomierz burak marchew ziemniak wszystko po 5 zł cena wywoławcza Gdzie jakikolwiek zysk czy naprawdę nie potraficie liczyć 21 wiek a to co sie dzieje to jest niewolnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szanujcie swoją prace bo to sa śmiechy sandomierz burak marchew ziemniak wszystko po 5 zł cena wywoławcza Gdzie jakikolwiek zysk czy naprawdę nie potraficie liczyć 21 wiek a to co sie dzieje to jest niewolnictwo

dokładnie popieram tym bardziej że plon jest słabszy niż rok temu u mnie południe polski narazie to co kopie to z 30% mniej niż przed rokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ziemniaka sadzu i tu sie udziela ze zeimniak bedzie w cenie to albo propagande sieje ale wariat. Jesli rumun nie wezmie to 2 zl worek. Poza tym ziemniaka jest 10 razy wiecej bo w tamtym roku nie jeden nawer nie kopal 20 ha a dzis kopie i liczy na export ziemniaka mozna sadzidzic i sprzedac w detalu w hurcie jest sie niewolnikiem ...

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

Kto ziemniaka sadzu i tu sie udziela ze zeimniak bedzie w cenie to albo propagande sieje ale wariat. Jesli rumun nie wezmie to 2 zl worek. Poza tym ziemniaka jest 10 razy wiecej bo w tamtym roku nie jeden nawer nie kopal 20 ha a dzis kopie i liczy na export ziemniaka mozna sadzidzic i sprzedac w detalu w hurcie jest sie niewolnikiem ...

KOLEGO,A CZY TY MYŚLISZ,ŻE ZIEMNIAK NIE POTRZEBUJE NAKŁADU I PRZEDE WSZYSTKIM SIŁY ROBOCZEJ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zatwardzialy rolnik ja tez jestem rolnikiem i wiem jakie sa naklady ale co to obchodzi konsumenta? Jeszcze zapyta ile opuscisz jest kapitalizm wyrosnij z komuny. Ludzie nie patrza czy sie oplaci i czekaja na lepszy rok tak jest na zachodzie tylko ze na zachodzie moga za darmo oddac pyre a i tak im sie oplaci a ty mysl dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy szans z konkurencja z unii oni do nas moga sprzedawac wszystko my na zachod nie mozemy praktycznie nic poniewaz jest szereg zaostrzen. Znalezli rynek zbytu dla dziadoskich traktorow my nabralismy doplat ktedytow a teraz jestesmy z reka w nocniku! Wiecej wplacamy do uni niz wyciagamy i jestesmy rynkiem zbytu dla nich. Nie o takie Polske walczylismy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...