Żywica organiczna - o dużej zawartości materii organicznej (kwasy humusowy, fulwowy, ulmowy), grup metali w postaci naturalnej (mangan, miedź, cynk, żelazo), mezoelementów (magnez) i innych związków organicznych.
Produkowany w specjalnej technologii kawitacyjnego mieszania termodyspersyjnego leonardytu, torfu nizinnego i sapropelu jeziornego z dodatkiem składników pochodzenia roślinnego.
Może być stosowany do produkcji płynnych i suchych (granulowanych) złożonych nawozów mineralno-organicznych, naturalnych rekultywatorów gleby, regulatorów wzrostu oraz innych makro- i mikronawozów.
Opakowanie: Worki polietylenowe 20 kg z wkładką.
Stosowanie:
Zaprawianie nasion: 1 kg rozcieńczyć w 10 litrach wody i opryskać 1 toną nasion (metoda półsucha).
Oprysk powierzchni liści (fazy wegetatywne) – rozcieńczyć 0,2-0,5 kg w 175 litrach wody i opryskać dokładnie zwilżając górną część liści rośliny, na 1 hektar.
Oprysk resztek roślinnych koncentratem żywicy po zbiorach z dalszą orką na głębokość 10-20 cm - rozpuścić 5 kg w 200 litrach wody i dobrze spryskać, zwilżając 1 hektar powierzchni resztek.
Oprysk resztek roślinnych można połączyć z zastosowaniem dawki nawozów mineralnych.
Zabieg ten zaleca się wykonać po ostatnich opadach deszczu i temperaturze powietrza:
- lato - +20С – +25С
- jesień - +10С – +20С
- wiosna - +10 - +15С
Można stosować łącznie w roztworach zbiornikowych ze środkami ochrony roślin oraz nawozami organiczno-mineralnymi suchymi i płynnymi (dla nawozów suchych - zgodnie z tabelami możliwej rozpuszczalności).
Zalecany do stosowania wcześnie rano lub wieczorem o zachodzie słońca.
Dla prostego użycia: zalecamy rozcieńczyć początkową ilość żywicy w niewielkiej ilości ciepłej wody, a następnie rozcieńczyć ją w pojemniku opryskiwacza:
Na przykład: rozcieńczyć 2 kg żywicy w 5 litrach ciepłej wody. Po całkowitym rozpuszczeniu wlać do głównego pojemnika opryskiwacza.
Koszt 1 kg to 40 zł + VAT.