Partner portalu

Lista artykułów

Paprykowa zmowa cenowa?
2020-09-21

Jak często zdarza się, że w regionie specjalizującym się w konkretnej produkcji ceny są zaniżane? Okazuje się, że dość często. Tym razem Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje o możliwości kolejnej zmowie cenowej skupu papryki i owoców miękkich.


Nie tylko hodowla... rolnictwo to naczynia połączone
2020-09-21

Nie cichną dyskusje po uchwaleniu przez Sejm ,,piątki dla zwierząt'' - ustawy znacznie ograniczającej chów zwierząt na ubój rytualny i zakazującej hodowli zwierząt na futra. Najczęściej podkreślany jest fakt, że nie da się wyłączyć tylko jednej branży - połączone z nią podmioty gospodarcze także stracą.


Profil zaufany potwierdzisz w ARiMR
2020-09-21

Profil zaufany potrzebny jest przy wielu składanych elektronicznie dokumentach związanych z prowadzoną działalnością. Profil konieczny jest także do prawidłowego działania niektórych aplikacji rolniczych. Teraz można go potwierdzić także w ARiMR


Piątka dla zwierząt uchwalona ogromną większością głosów
2020-09-18

Ogromną większością głosów wczoraj Sejm uchwalił ustawę nakazującą ograniczenie hodowli zwierząt na futra i ubój rytualny. Za zakazem hodowli zwierząt na futra (oprócz królików) głosowało w Sejmie aż 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.


Koniunktura w rolnictwie: jest świetnie!
2020-09-17

Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie sprawdził nastroje ekonomiczne w rolnictwie. Okazuje się, że... nigdy nie było tak dobrze!


OGŁOSZENIA ROLNICZE