Partner portalu

Lista artykułów

Będzie urodzaj, ale...
2020-07-06

Jeszcze dwa miesiące temu producenci zbóż obawiali się suszy, dziś już wiadomo, że opadów nie brakuje. Zmiana przewidywanej pogody spowodowała, że wzrastają prognozy dotyczące tegorocznych zbiorów zbóż.


Już wiadomo: To nie był dobry rok dla producentów truskawek
2020-07-06

Choć truskawki dopiero się kończą, jednak specjaliści już przygotowują pierwsze podsumowania. Jak się okazuje, prawdopodobnie tegoroczne zbiory będą mniejsze niż ubiegłoroczne. Na dodatek - jak mówią konsumenci - truskawki w tym roku są niesmaczne z powodu... chłodu.


Krzem - strażnik odporności roślin
2020-07-06

W ostatnich latach coraz więcej uwagi zwraca się na stosowanie dolistne krzemu (z wapniem i bez). Udowodniono bowiem, że składnik ten ma korzystny wpływ na wzrost i rozwój roślin poddanych różnym czynnikom stresowym (niska temperatura, niedobór wody, porażenie przez choroby i szkodniki itp.).


Agro Show w tym roku nie będzie
2020-07-05

Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych podjął decyzję o odwołaniu wystawy AGRO SHOW 2020, która miała odbyć się w terminie 17-20 września w Bednarach, gm. Pobiedziska.


John Deere: Nowe kombajny serii X już dostępne w Europie
2020-07-04

John Deere do swojej oferty maszyn żniwnych na rok 2021 dodał dwa nowe modele kombajnów serii X, które ułatwią dużym gospodarstwom zbieranie większej ilości ziarna na godzinę oraz gwarantują zwiększenie dziennej powierzchni skoszonego pola, szczególnie w przypadku trudnych warunków, wysokowydajnych plonów i dużej wilgotności.


OGŁOSZENIA ROLNICZE