Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie do skupczyków, kiedy zaczniecie płacić 1zł za przemysł?

 

 

przecież to przetwórnie dyktują ceny a nie skupczyki chłopku. Normalny sadownik ma gdzieś kiedy bedzie 1 zł za przemysł bo swoje śladowe ilości już dawno wysypał i ma na głowie jablko deserowe a nie zgniłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to przetwórnie dyktują ceny a nie skupczyki chłopku. Normalny sadownik ma gdzieś kiedy bedzie 1 zł za przemysł bo swoje śladowe ilości już dawno wysypał i ma na głowie jablko deserowe a nie zgniłki

Jak przemysł będzie 0,30 to myślisz że den deser po ile sprzedaż co????   po 2zł chłopku roztropku! GRÓJEC 0.92+VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do biznesmenów w gumowcach. Pod koniec przyszłego tygodnia będzie taka cena.

Nie wszystkich jedną miarą ja chodzę w trampkach HA

Do biznesmenów w gumowcach. Pod koniec przyszłego tygodnia będzie taka cena.

nie wszystkich jedną miarą ja chodzę w trampkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar drogi lepiej smakuje zawsze tak było

 

 

geniusz ekonomii :)  to niech markety zrobią 10 zł za kg i oni będą więcej zarabiać i my i klientowi bedzie lepiej smakowało skoro sądzisz że popyt wzrośnie razem z ceną ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SkupczykiPłacza

Koledzy skupujacy, bez zadnej obrazy i bez bicia piany... Wszyscy w tym roku z tym przemyslem walcxa, z ceba walcza ale co sie dziwic... Piszecie o tym ze 5 groszy to nie roznica dla prawdziwego sadownika, ze prawdziwy sadownik nie produkuje zgniłka i szrotu. Pewnie, zgadzam sie z Wami w 100%. Nikomu nie zalezy na szrocie... Jest tylko jedno male ale... Jesli z hektara zbieramy okolo od 3-6 ton przemysłu (to realny procent jeśli chcemy dobre jablko wlozyc do chlodni) czasem wiecej czasem mniej. To realnie liczac, 6 ton razy 50 hektarow razy 5 groszy. Liczymy wszyscy-co nam wychodzi? No tak 15 tysiecy, to bardzo przepraszam wszystkich biznesmenow w lakierkach ale dla rolnika liczy sie nawet 100 zlotych wiecej z hektara bo kazde 100 zlotych to czysty zysk do kieszeni kazdego rolnika. Chyba ze rolnicy sa tacy bogaci ze licza tylko w tysiacach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skupujacy, bez zadnej obrazy i bez bicia piany... Wszyscy w tym roku z tym przemyslem walcxa, z ceba walcza ale co sie dziwic... Piszecie o tym ze 5 groszy to nie roznica dla prawdziwego sadownika, ze prawdziwy sadownik nie produkuje zgniłka i szrotu. Pewnie, zgadzam sie z Wami w 100%. Nikomu nie zalezy na szrocie... Jest tylko jedno male ale... Jesli z hektara zbieramy okolo od 3-6 ton przemysłu (to realny procent jeśli chcemy dobre jablko wlozyc do chlodni) czasem wiecej czasem mniej. To realnie liczac, 6 ton razy 50 hektarow razy 5 groszy. Liczymy wszyscy-co nam wychodzi? No tak 15 tysiecy, to bardzo przepraszam wszystkich biznesmenow w lakierkach ale dla rolnika liczy sie nawet 100 zlotych wiecej z hektara bo kazde 100 zlotych to czysty zysk do kieszeni kazdego rolnika. Chyba ze rolnicy sa tacy bogaci ze licza tylko w tysiacach...

 

 

a biedni są ? bo skoro już tak liczysz to 6 ton razy 50 hektarów raz 90 groszy daje 270 000 złotych za sam odpad od produkcji a ty piszesz że sie liczy każde 100 zł  z hektara.......... Powiedz komuś na etacie ile LAT musi dymać na takie pieniądze świątek piatek i niedziele (bez wspominania jakie pieniądze sie wezmie za deserowe bo to już wogóle kosmos dla Kowalskiego ) Po za tym tu nikt nic takiego nie napisał że 5 gr nie robi róznicy.  Jak ci nie dobrzy skupczyki będą jezdzić takimi autami jak sadownicy to będziemy mogli pogadać o tym jaką to oni kase robią na sadowniku. Jak  na razie to skupiarze nie jezdzą autami po 250 czy 300 tysięcy

 

 

Biała RAwska 90 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SkupczykiPłacza

Daniel ja nie pisze o ilościach 200 kg na przyczepce samochodowej, no badźmy poważni, nie mówie też o jakimś jeżdżeniu na trzecia wieś... Bez przesady... Kolego Robert pewnie sa to w tym roku, powtarzam i jeszcze raz powtarzam w tym roku pieniądze ogromne. Jednak jeśli ostatnie 8 lat z przemysłem nie bylo tak kolorowo to w tym roku biorąc tylko te 5 groszy wiecej to jakby nie liczył jest to 30% procent ceny z lat w których odpad nie był tak pożądany. Nikt tu nie umrze z głodu, bo cena będzie wyższa o 5 groszy czy niższa. Tu moi drodzy chodzi o troszke szacunku, bo jak były lata kiepskie to mieliście producenta jabłka za gów*o za przeproszeniem (taka prawda) wiec nie dziwcie się ze sadownicy też na Was sra*a w tym roku... Jeszcze jedno kolego Robert, ja wiem, ze skupczyki nie zarabiają na towarze po 30 groszy na kilogramie tylko są to też czasami zarobki minimalne (mam tego świadomość) ale to od Was, od ceny u Was ma skupie zależy kto ile kupi, wiec do dzieła, negocjować z przetwórniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SkupczykiPłacza

Aaa, Robert - jeśli bym nie liczył każdych 100 zlotych z hektara to nawet na internet by nie nie było stać żeby tu dzisiaj posta napisać:) uprzedzajac wypowiedzi, ze ja to powinienem w sadzie siedzieć i jablko rwac w gumiakach i gnój widłami przewalać to powiem Wam jedno, od czasów komuny wiele sie zmieniło, rolnik nie jest tępą strzałą do wywalania gnoju.... Na dzień dzisiejszy każdy jest kowalem własnego losu i każdy jest tam gdzie chciał być, a nie jak to wy myślicie matołem ze słomą wystającą z butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz, 50 hektarów i ledwo na internet starcza, to sie nazwya bieda dopero :)  co mają skupy negocjowac to nie rozumiem, cena jest za przemysł taka że chyba nigdy takiej nie było i zamiast sie cieszyć to jakieś ultimatum ciągle stawiacie. Ceny w poprzednich latach były takie a nie inne bo dużo zalezy od ilości surowca, przechosdziły grady przemysłu było mnóstwo. W tym roku jest mniej stąd cena taka a nie inna. Ale dla niektóeych to za trudnie do pojęcia i wszędzie weszy spisek. Mówisz coś o sr**niu więc jak tak wolisz cóż, ja bym wolał abyśmy sie szanowali ale raczej to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robercika- nie było takiej ceny? Hi hi kolego równo 10 lat temu o ile się nie mylę mieliśmy 1.20. A przez kolejnych 10 ceny; 8 gr 15 gr 40 gr w tym przedziale. Czemu nie sadzisz sadu jak tak dobrze sądownikowi? Odp za ciebie: bo to wielki nakład i nie zawsze się zarabia nie wiadomo ile. Rok temu na wiosnę ludzie dołożyli ale wy tylko wychodzicie z jaskiń jak sadowniczy zarabia. Zawistni, zazdrośni ludzie. Do kolegi błędowski sad- u nas mówi się tylko o cenie do góry a już jest 93 okolice warki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Do robercika- nie było takiej ceny? Hi hi kolego równo 10 lat temu o ile się nie mylę mieliśmy 1.20. A przez kolejnych 10 ceny; 8 gr 15 gr 40 gr w tym przedziale. Czemu nie sadzisz sadu jak tak dobrze sądownikowi? Odp za ciebie: bo to wielki nakład i nie zawsze się zarabia nie wiadomo ile. Rok temu na wiosnę ludzie dołożyli ale wy tylko wychodzicie z jaskiń jak sadowniczy zarabia. Zawistni, zazdrośni ludzie. Do kolegi błędowski sad- u nas mówi się tylko o cenie do góry a już jest 93 okolice warki:)

 

 

to czyja wina że takie ceny były ? skupiarzy ? przecież to przetwórnie dyktują ceny a skupiarz ma jakąś marże od kilograma , im jest niższa cena tym ma mniejszą. Myślisz że ile skupowy zarabiał na kilu jak było po 12 gr ?  otwórz skup jak takie kokosy są. A o zawiści i zazdrości to lepiej nic nie pisz bo sadownik to by sąsiada w łyżce wody utopił. Wam zawsze zle ile by nie było to zawsze jakiś prblem do każdego wokół. Nie opłaca sie sprzedaj wszystko idz do roboty i bedziesz miał lepiej.  Bez odbioru

 

 

łódzkie 0,89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SkupczykiPłacza

Do robert. No widzisz taka bieda ze ledwo starcza na internet... HAHAHA bardzo jestes zabawny. A no widzisz chcialbys szacunku ale na niego nie zaslugujesz. Ja mam swoich skupujacych i z tym mi dobrze, z nimi zawsze mozna cos ponegocjowac, a na takich jak Ty i tak dalej bede ... Wiec dalej bij sobie puane na forum, badź najmadrzejszy a i tak za tydzień bedziesz 1 zł płacił biznesmenowi w gumiakach. A wtedy to Cie bedzie boleć dopiero panie wielki biznesmenie co na porzadne auto nie ma.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...