Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

no dobrze mówisz, zgadzam sie. Kwestia tylko czy ten popyt bedzie taki jak być powinien czy nie koniecznie. W tamtym roku w lipcu forumowi spece już przeliczali ile to nie wezmą bo po 2,50 bedzie bo nie ma jabłka bo zgradowało i jaka była cena i popyt to wiadomo.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no dobrze mówisz, zgadzam sie. Kwestia tylko czy ten popyt bedzie taki jak być powinien czy nie koniecznie. W tamtym roku w lipcu forumowi spece już przeliczali ile to nie wezmą bo po 2,50 bedzie bo nie ma jabłka bo zgradowało i jaka była cena i popyt to wiadomo.............

Tylko trzeba spojrzeć na sytuacje w całej UE, jeżeli normalna produkcja jest ok 12 mln t, a w tym ma być 9-9,5 mln t czyli spadek 20-25% to niemożliwością jest aby był nadmiar jabłek. Ok, w lutym rozpocznie się eksport Gali z południowej półkuli mimo wszystko wysoka cena jest tylko kwestią czasu... Czy któryś z forumowiczów pamięta ceny w 2007 r. gdy była podobno produkcja w UE? Z racji wieku, ja nie pamiętam ;)

Edytowane przez IGRiT
Poprawiono rok w wypowiedzi. Zapraszam do rejerstracji. Zarejestrowani mogą edytować swoje wypowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zachód jest "pusty" a to najważniejsze. Może i będzie 1.5 ale narazie wszystko wskazuje na minimum 2. W następnym roku jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa o której nikt do tej pory na tym forum nie wspomniał, a ona zrobi roznice. PrzemyAlu mało. W okolicach okolicach grojca można bez problemu wziąć 95, 96 gr u normalnych skupujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrozumieć wreszcie, że jabłko nie będzie po 3 zł, bo końcowy konsument musiałby zapłacić za nie bardzo dużo. Jak będzie zbyt wysoka cena to jabłko stanie się towarem dla najbogatszych. Bez jabłka da się żyć, to nie jest chleb. Jeżeli ktoś zrobi sobie kilkumiesięczną przerwę w spożyciu to nie zrujnuje swojego organizmu z powodu braku witamin. A przecież wszyscy mamy świadomość, że tak nieurodzajny rok szybko się nie powtórzy. Ceny będą wysokie, ale bez przesady. okolice Błędowa 0,92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jabłko ma być towarem dla wszystkich... 10 lat temu przemysł kosztował złotówkę, export doszedł do 3 zł wiosną, a na rynkach hurtowych cena oscylowała w granicach 3-4 zł. Wiem zaraz napiszecie że było wtedy mniej jabłka, zgoda, ale nikt go teraz nie będzie importował z zachodu jak to miało miejsce w 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ROSJI BĘDZIE ZMNIEJSZONY EKSPORT JABŁEK. MINISTER ROLNICTWA FR ZAPOWIEDZIAŁ ŚCISŁĄ KONTROLĘ WWOŻONYCH PRODUKTÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH Z BIAŁORUSI I KAZACHSTANU DO ROSJI. BĘDZIE MNIEJ ODWAŻNYCH PRZEMYTNIKÓW ŻEBY RYZYKOWAĆ UTRATĘ TOWARU ORAZ KONFISKATĘ AUTA PRZEWOŻĄCEGO TOWAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻELI URUCHOMIĄ BANKI ŻYWNOŚCI I TAK JAK W POPRZEDNICH LATACH POJAWI SIĘ JABŁKO DARMOWE NA RYNKU,( PO GRADZIE,BLADE ITP..) ZEPSUJE SIE HANDEL NA RYNKU POLSKIM. HURTOWNIE ZACZNĄ ZNIŻAĆ CENY BO W SKLEPACH LUDZIE BĘDĄ MNIEJ KUPOWAĆ. DO TEGO DOJDZIE ZMNIEJSZONA SPRZEDAZ JABŁEK NA WSCHÓD, CENA PRZEMYSŁU PO ZBIORACH SPADNIE I WTEDY MOŻE SIĘ OKAZAĆ ŻE NIE JEST TAK RÓŻOWO JAK SIĘ TERAZ MYŚLI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko zapłaci wiec panowie skupujacy nie siejemy popeliny jeżeli ciężko teraz kupić - po dobrej cenie :) a cena przemysłu idzie cały coś do góry :) na początku kwietnia pisałem że jabłko będzie w granicach 2zł w maju - było :) byłem mieszany z błotem ma tym forum, a potem to ja śmiałem się z tych wszystkich zawistnych panów skupiających którzy wylewali tu swoje frustrację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko zapłaci wiec panowie skupujacy nie siejemy popeliny jeżeli ciężko teraz kupić - po dobrej cenie :) a cena przemysłu idzie cały coś do góry :) na początku kwietnia pisałem że jabłko będzie w granicach 2zł w maju - było :) byłem mieszany z błotem ma tym forum, a potem to ja śmiałem się z tych wszystkich zawistnych panów skupiających którzy wylewali tu swoje frustrację :)

 

 

a w lipcu po ile było ? tak sie śmiałeś a pewnie handlowałeś w lipcu taniej jak w maju o 30 gr. Byli tacy co sądzili że bedzie w lipcu 2,50 a sprzedawali po 1,50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA GALĘ,EMPIRE, MOŻE BYĆ WYSOKA CENA PONIEWAŻ ZAPOTRZEBOWANIE JEST SPORE PRZEZ ZACHODNICH KLIENTÓW. ZA INNE ODMIANY CIĘŻKO POWIEDZIEC. ZALEŻY OD TEGO CZY CENA JABŁKA PRZEMYSŁOWEGO BĘDZIE SIĘ UTRZYMYWAC NA OBECNYM POZIOMIE. JEŻELI CENA PRZEMYSŁU SPADNIE TO CENA JABLKA DESEROWEGO TEZ POLECI DO DOŁU. SĄ REGIONY W POLSCE GDZIE PLONY SĄ NA POZIOMIE PORÓWNYWALNYM Z UBIEGLYM ROKIEM. OCZYWIŚCIE JESTEM ZA TYM ZEBY  CENY BYŁY JAK NAJWYŻSZE ALE TO RYNEK ZWERYFIKUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...