Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość SkupczykiPłacza

Zal mi niektorych wypowiadajacych sie na tym forum. Widac zawisc wsrod skupczykow. Czlowieku czy ktos Ci broni zasafzic sobie sad i z tego zyc? Kup hektar po 70 tysi, wwal w intensywny sad drugie tyle, na pierwsze efekty poczekaj 3 lata i wtedy sie bedziesz madrzyl na forum jak to Ty jezdisz noeym ciagnikiem. Myslisz jeden z drugim ze sadownik sie w rok dorobil? W tym nowym ciagniku sadownik zostawi pol swojego zycia wiec lepiej zeby jezdil rupicem bez kabiny? Puknijcie sie w leb. Cena jest jaka jest i trzeba z tego wyciskac ile sie da w tym roku... Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 prowokujesz ludzi celowo a potem sie dziwisz że dostajesz taką a nie inną odpowiedz. Piszesz w kólko o jakimś płaczu skupczyków widziałeś żeby któryś plakał ? problem masz do kogoś kto handluje jabłkiem jedz na ten skup i wyjasnij sprawie jak jesteś taki kozak a nie tu anonimowo wylewasz swoje żale. Wpadnie pare postów normanych za chwile pojawia sie cwnaiak i znów zacznie pisać pod adresem skupujuących jakieś prowokujące wpisy. Na chamskie zaczepki masz chamskie odpwiedzi i tyle. Dla mnie możesz mieć 12 ciągników nie interesuje mnie to, robisz na to produkując, kto inny zarabia sprzedając a kto inny przerabiając na soki itp. Za to ciebie ciągle  interesuje jak to sie skupczyk dorabia kokosów na tej zgniliznie.  Na koniec łatwiej skup otworzyć jak sad posadzić, bierz sie za handel zamiast dosadzać, Koło mnie ostatnio była bójka o ziemie kupcy sie pokłócili o hektar ziemi. Jakoś żaden z nich nie otworzy skupu tylko ziemie dokupuje. Był przemysł po 12 gr to żes pewnie pierwszy w kolejce stał i dobrze było, jest po 90 to sie rzucasz jakbyś był pępkiem świata. Masz problem bo to dla ciebie za mało to dzwoń na przetwórnie i powiedz co o tym sadzisz albo nie syp wogóle skoro 90 gr za odpad to dla ciebie g....nie pieniadze - także wyjścia zawsze jakieś są.   Bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumiak w kubocie

Te co maja po 20h sadu to taki bogate są a o grosza żebrzą i spod siebie by zjadli co oni tak w kredytami na pokaz są za j**ani ? Ja mam sam tabor za ok 1ml zł i się śmieje z tych baorow w gumiakach / co mówi dołóż dajcie grosika za cały skład hahaha / szacunek tylko dla normalnych ludzi , a za tego baora co zebrze o grosika to ja i tak trzy razy do roku na wczasach w ciepłych krajach tańczę Avon w gumiakach w kubocie z Ukraińcami w deszcz za pier....

Grosz do grosza a zbierze się kokosza!  Już ja widzę jak u Ciebie żebrzą o tego grosza ,po twojej wypowiedzi wnioskuje, że jesteś nie handlowiec :lol: .Ja osobiście jak mi cena nie pasuje u mnie w terenie, to wystawiam ogłoszenie w internecie i sprzedaje kto da więcej.Mam swoją wagę ,wywrotnice i godzina naczepa nasypana.Kasa na stół i żegnam.Są handlowcy co przyjeżdżają 150 km, i im się opłaca bez żadnych ceregieli . GRÓJEC 0.92+ VAT.

Edytowane przez IGRiT
Bez obrażania proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie spadnie, widać, że przetwórnie walczą o ostatni owoc. W polskich sadach łącznie pozostało przemysłu poniżej 20 tys ton. Aktualna cena jest wypadkową między skłonieniem sadowników do zubożenia ilości przechowywanego owocu a importem słabej jakości koncentratu z Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na forum można dostrzec w postaci periodyku wpis o tym jak to w którymś zakładów sadownicy dowieźli tyle owocu, że przekroczyło to moce przerobowe i zapotrzebowanie. Takie wpisy są kłamliwą nieuczciwą i nierzetelną próbą prowokacji. IS FECIT CUI PRODEST czyli ten je redaguje, komu przynosi to korzyść. Niestety każdy sadownik dobrze zna sprawę.... Towaru nie ma i nikt wyczarować go nie zdoła. Wydajność gruboowocowych (Jonagold, Mutsu Boscop)  na poziomie ogólnopolskim poniżej 10% w Europie zachodniej jeszcze mniej. Wydajność drobnoowocowych czyli Gala, Golden, Idared Champion + reszta, 25-30%. W dodatku mocno ratowana przez Elise i Goldena. Jeśli rzeczywiście tak jest, że na przetwórni jest kolejka trudno sprzedać - proszę zamieścić fotografię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Krótko mówiąc: to co waży się w obecnej chwili to skłonienie ceną przemysłu sadownika do tego, aby sprzedał część idreda na przemysł po cenie powyżej złotówki brutto, albo on jutro go schowa i za 4 miesiące sprzeda z kontroli po 2,50 z pocałowaniem ręki bo siła nabywcza wywrze presje sama na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do jednych i drugich: darujcie sobie swoje wywody w tym akurat dziale. Czy tak ciezko wam zrozumiec ze tu podajemy tylko miejscowosc i cene ? A wasze pseudo ekonomiczno-filozoficzne rozwazania sa istotne jak zeszloroczny snieg ! Zeby samemu nie rozmywac tego tematu:

 

Gorzyczany (gm Samborzec): 95gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysł to już końcówka i nie ma co się podniecać jego ceną,  teraz wypada cenić dobrze deserowe jabłko, ceny na zachodzie to kosmos w porównaniu do nas.

http://www.<adres zablokowany na tym forum>/wiadomosci/ze-swiata/5907-ceny-jablek-w-poludniowym-tyrolu

http://www.<adres zablokowany na tym forum>/wiadomosci/ze-swiata/5903-ceny-za-jablka-deserowe-w-niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Do Tadek: Nie podniecam sie tylko stwierdzam fakt. Rynek staje sie globalny co oznacza, ze ceny sie wyrownuja we wszystkich branzach, kwestia kilku lat... Produkcja w UE jest na poziomie 9-9.5 mln t jablek czyli jest najnizsza od 10 lat. Jakiej ceny sie spodziewasz za jablko w "taniej Polsce" w tym sezonie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakiej ceny sie spodziewasz za jablko w "taniej Polsce" w tym sezonie? :)

Za  ładne jabłko powinniśmy brać ok 2zł max 2,5zł, przemysłowe powinno być w tym roku 50gr, w następnych latach przy normalnym plonowaniu na stałym poziomie 30gr. Aktualna cena gm. Promna 92gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie zdziwicie jak bedziecie sprzedawać eksport po 1,50 max . Cieszyć to sie proponuje jak kasa bedzie w ręku a nie teraz. Okolice BR 0,92

Typowe stwierdzenie kupca. Cena warunkowana jest prawem popytu i podaży. W Rosji produkcja w tym roku ma być na poziomie 1,1 mln t, a w poprzednim była na poziomie 1,7 mln t. Wystarczy, że wzrośnie popyt... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...