Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Sadownik

ja złożyłem wniosek, to co przetrwało sprzedałem za dobre pieniądze i tyle w temacie . A oddać na bezpłatna i do września kasa to szkoda zachodu . Pozdrawiam kolegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może celowa tak zrobili ze najpierw wypłacili  pomoc po przymrozkach , a dopiero teraz ogłoszą nabór na dystrybucje ,zeby  nikt nie skorzystał ,bo nie można korzystać z  podwójnego dofinansowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było mieć 70% strat żeby dostać klęskowe, mało osób tyle miale, ja nie miałem, i sporo moich znajomych tez nie miało, wiec nie piszcie ze mało kto złoży, i nie wymyślajcie oddawanie pieniędzy bo przy tej cenie jabłek, skrzynek to się nie opłaca bo dużo złożą grupy którym powiększono limit i współczynnik przydziału będzie niski, zarobi się tyle na tych kilku, czy 10 tonach co się odda klęskowe i na jedno wyjdzie a dużo zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz sadownik nie kołek

Niby wymarzły owoce a tu nagle mało kto miał 70% strat przemysłu nie będzie itd jabłek nie będzie itd kupcy i rząd nie słuchać sadownika bo to oszust jak mało kto zapomnijcie o takim naciąganiu w 2018 roku za rzadu PiS nie pozwolimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwidowac to chore rozdawnictwo albo dawajcie extra jablko a nie smieci

 

Przecież jabłek jest mniej ale o jakieś 30% a nie o 70%, wiec w czym problem, Janusz potrafisz liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojciech

Januszu z PiSu PiS wspiera kościoły nie zwykłych ludzi, zero w tym interesu nie dba o rolnika ciągle zadzieracie nosa z Rosja i dajecie zarobić pośrednika z Ukrainy Białorusi Litwy itp... A towar i tak idzie na Rosje... Nie jestem za żadna opcja polityczna bo wszyscy to dziady tak jak ty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech cepie

Przestań pieprz, czy PiS czy inna partia gówno może w sprawie wysyłki do Rosji.

Musielibyśmy wyjść z Unii żeby się z nimi dogadać, to wtedy byś pierwszy piszczał jakby ci unia kazała oddawać kasę za traktory, chłodnie i co tam jeszcze wziąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

juz w piątek będzie można składać powiadomienia do arimr na bezpłatną dystrybucje i dlatego cena za  jabłka zaczyna  wzrastać   i wszystko wskazuje ze cena już niedługo znacząco wzrośnie , firmy kupujące jabłko na przeciery i soki  podniosą cene ,zeby sadownika nie opłaciło oddawać się jabłek na banki ,a wtedy i firmy ekportowe będą musiały podnieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest temat o bezplatnej, tylko o cenach jabłek, wiec, coraz więcej telefonów i coraz lepsze ceny jabłek, 1,5zl za idareda to nie problem w tej chwili, obierka, suchy przemysł tez w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz eksporterzy będą prosiły o towar, zaraz będzie 2 złote, cena poszybuje do góry, słabe jabłko wyślemy masowo na darmową dystrybucję a towar ekstra za krocie na export

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Exporter

Drodzy Sadownicy, pamiętajcie o jednym, mianowicie na każdym końcu łańcucha dostaw jest konsument który de facto kupuje od Was jabłko. Czy Wy kupilibyście jabłko w sklepie płacąc 2,5-3 zł? Nie zapominajcie o tym negocjując cene, bo to się może odbić na wszystkich zatkaniem cenowym na rynku...

Uprzedzając niektóre komentarze, mi tam bez różnicy czy jabłko kosztuje 1 zł czy 3 zł, naliczam marże i wysyłam, jak odbiorca nie akceptuje ceny to nie ja mam problem, bo to nie mi towar zimuje na pakowni/chłodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz w marketach jabłko kosztuje 4-5zl,, a sadownik dostaje 1,5-2zl, gdzie koszty produkcji szczególnie tych droższych odmian są kolo złotówki, wiec nie marża sadownika jest tu problemem bo sadownik to ma 50gr-1zl, a jak się słabo przechowa to i sporo mniej, a następni 2-3zl i tu jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...