Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo duże jest zainteresowanie jabłkiem na soki i na przecier  firmy wydzwaniają za jabłkami  , pewnie nikt nie chce sprzedawać bo w piątek będzie mona składać powiadomienia do ARIMR ,  i ceny na pewno znacząco wzrosną , export  będzie po 2zł , a za gale to cena dodzie do 3zł , a cena za jabłko na soki i przecier  dojdzie do 1,5zł ,żeby sadownikom nie opłaciło się odstawiać jabłek do banków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jak cena na banki to podobno 0,70............tak przynajmniej tu wyczytałem. jak juz wezmiesz te trzy złote to sie pochwal, na razie nie wzłąłeś a marzeniami żyjesz. W tamtym roku już miało być trzy złote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu...czy tu jakis zlot wrozbitow i wrozek???

 

po 2 po 3 a moze nawet i po 5....LUDZIE TO TYLKO JABLKA...da sie bez nich zyc...za 6 pln w biedrze nedzna parowke mozna kupic...

jak beda za drogie nikt ich nie kupi...cytrusy w promocji zejda a nasze jablka zostana

 

powstrzymajcie wodze fantazji....2 pln to b dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Drodzy Sadownicy, pamiętajcie o jednym, mianowicie na każdym końcu łańcucha dostaw jest konsument który de facto kupuje od Was jabłko. Czy Wy kupilibyście jabłko w sklepie płacąc 2,5-3 zł? Nie zapominajcie o tym negocjując cene, bo to się może odbić na wszystkich zatkaniem cenowym na rynku...

Uprzedzając niektóre komentarze, mi tam bez różnicy czy jabłko kosztuje 1 zł czy 3 zł, naliczam marże i wysyłam, jak odbiorca nie akceptuje ceny to nie ja mam problem, bo to nie mi towar zimuje na pakowni/chłodni. 

oczywiscie ze bym kupil jablko za 2.5  3 zl nawet za 4  zl bym kupil gdybym nie produkowal bo to tak czy tak to niska cena dla konsumenta ja kupujac zywnosc nie zastanawiam sie ile ona kosztuje zwlaszcza nad tym czy wydam dziennie 2 - 3 zl mniej czy wiecej  bo ja i moja rodzina zjadamy dziennie okolo 2 kg jablek. Ludzie na to nie patrza poprostu jak ma cos kupic to kupuje jak nie to nie cena zaporowa dla konsumenta za jablko to moze 5 zl za kg a nie napewno 2,5 3 czy nawet 4 a to ze Pan ma sie czym martwic to oczywiste czego dowodem jest Panski post a jest on wynikiem tego ze marti sie Pan ze trzeba bedzie niedlugo byc mioze troszke zejsc ze swojej marzy lub poprostu troszke mniej jablek przerzucic i troszke mniej zarobic, no trudno. Nam natomiast tak wiele towaru nie zelega w tych chlodniach a majac szanse raz na kilka lat podyktowac ceny, zrobimy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, czy to 3zł czy 5zł to większość jak ma kupić i tak kupi, ale jak jakość będzie ok, jak będzie syf to przestanie się sprzedawać, ja bym na więcej niż 2 z małym groszem się nie nastawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc to idioci...w demokracji dwoch idiotow znaczy wiecej niz  jeden profesor...dlatego mamy jak mamy ;)

 

ja nie kupie bananow za 5zl ,kiwi za 10 ani tym bardziej wloskiego jablka za 6 pln ...ale przeciez mozna kupowac jablka po 5 zl

tylko zrozumiec trzeba jedno...ceny mamy zachodnie a zarobki wschodnie

 

i wiekszosci ludzi nie stac po prostu na jablka po 5 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze bym kupil jablko za 2.5  3 zl nawet za 4  zl bym kupil gdybym nie produkowal bo to tak czy tak to niska cena dla konsumenta ja kupujac zywnosc nie zastanawiam sie ile ona kosztuje zwlaszcza nad tym czy wydam dziennie 2 - 3 zl mniej czy wiecej  bo ja i moja rodzina zjadamy dziennie okolo 2 kg jablek. Ludzie na to nie patrza poprostu jak ma cos kupic to kupuje jak nie to nie cena zaporowa dla konsumenta za jablko to moze 5 zl za kg a nie napewno 2,5 3 czy nawet 4 a to ze Pan ma sie czym martwic to oczywiste czego dowodem jest Panski post a jest on wynikiem tego ze marti sie Pan ze trzeba bedzie niedlugo byc mioze troszke zejsc ze swojej marzy lub poprostu troszke mniej jablek przerzucic i troszke mniej zarobic, no trudno. Nam natomiast tak wiele towaru nie zelega w tych chlodniach a majac szanse raz na kilka lat podyktowac ceny, zrobimy to.

 

 

zjadacie bo masz swoje za darmo. Ciekawe czy byś kupował co dziennie 2 kg. Jak jabłko bedzie w cenie mandarynek i bananów to sie nie sprzeda nie ma bata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjadacie bo masz swoje za darmo. Ciekawe czy byś kupował co dziennie 2 kg. Jak jabłko bedzie w cenie mandarynek i bananów to sie nie sprzeda nie ma bata

a co jabłko gorsze jak banany i mandarynki ze musi być tansze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lepsze jest ?  smak rzecz gustu ale ludzie wolą co innego niż jabłko, które smakuje jak trawa i jest twarde na dodtaek w mediach sie pojawiają informacje o chemii wykrytej w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zjadacz Jabłek

a lepsze jest ?  smak rzecz gustu ale ludzie wolą co innego niż jabłko, które smakuje jak trawa i jest twarde na dodtaek w mediach sie pojawiają informacje o chemii wykrytej w środku

Jabłko z kontroli to juz w ogóle ma smak kapcia, nie warte nawet 2 zł, takie moje odczucie jako konsumenta, mimo że stać mnie nawet na kupowanie 10 kg dziennie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Wszystko zależy od jednostki... Ja na ten przykład wkładam serce w wyprodukowanie jabłek i czy teraz czy za trzy miesiące jabłkami częstuje rodzinę z wawy to jabłka to im bardziej smakują jak te kupne...z tego względu, że ja nie pompuje ogromnych ilości chemii w produkcję tylko ograniczam do minimum. I wrzucanie wszystkich do jednego worka jest krzywdzące... Nie każda komora jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

przede wszystkim każda odmiana ma swój optymalny termin zbioru i należy go przestrzegać... co z tego jeżeli jonagoldy czy idaredy zostawi się trochę dłużej bo przymrozek ich potraktuje i koloru złapią...tak ładnie wyglądają na drzewie i w skrzyni przy zrywaniu, ale już nie poleżą bo lada moment będą "puchły"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gość aa

Czy jak mam protokół strat na przymrozki na poziomie 40%, to też muszę ten procent odliczyć od powiadomienie na dystrybucję? czy straty odliczają tylko ci co wzięli kasę do ha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam protokół strat na przymrozki na poziomie 40%, to też muszę ten procent odliczyć od powiadomienie na dystrybucję? czy straty odliczają tylko ci co wzięli kasę do ha?

Tylko co wzięli kasę Ty normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...