Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Od 98ruprawiam po 4-5ha kapusty i nigdy nie cięliśmy podczas mrozów.To co napisałem  było cięte 3 dni po mrozie  i nie ma takiej możliwości żeby kilkudniowy mróz poniżej-5 nie zaszkodził białej oczywiście ludzie lubią się pocieszać ale to zaklinanie rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Jak ktoś zmarznieta kapustę wycina tzn ze robi to pierwszy raz, a jak ktoś uprawia to dłużej to wie że musi na polu w korzeń oddać. Dwa czy trzy dni mrozu za dużo szkody nie wyrządzi. 

Pewnie że nic nie zrobi 20 lat temu taka pogoda to był standard już w październiku odczekać aż rozmarzenie w polu najlepiej z tydzień i wszystko będzie ok ci co na kapuście zęby zjedli wiedzą o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzy_Sztof Lbn
Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Od 98ruprawiam po 4-5ha kapusty i nigdy nie cięliśmy podczas mrozów.To co napisałem  było cięte 3 dni po mrozie  i nie ma takiej możliwości żeby kilkudniowy mróz poniżej-5 nie zaszkodził białej oczywiście ludzie lubią się pocieszać ale to zaklinanie rzeczywistości

Mam na koniec  przyszłego tygodnia  dostawę i proszę o radę bo jestem nowicjusz. Obecnie jest -8 od jutra już tylko -3 w nocy a od poniedziałku jakieś plusy. Pytanie kiedy wycinać i czy w ogóle się brać za to czy odpuścić całkiem i jej już nie zbierać  żeby sobie problemów potem u odbiorcy nie narobić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
Godzinę temu, Gość enter napisał:

kapusta kaput ,kto nie naciol juz nie natnie _8 robi swoje pare nocy 

Wszystko przemarzło i będzie po 5 zł kg tak jak zboże jest po 200 wszystko zależy jaka kapusta jak zbita jakie duże główki plus taki że było bez wiatru w małopolsce dzisiaj -7 pierwsza noc z takim mrozem teza jest w cieniu +1 zresztą co tu gadać wszystko się okaże za parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Sieradzak said:

Z ciekawości zobaczyłem towar u sąsiada który jeszcze trochę ma na polu i kapusta jest przeciągnięta kompletnie i ma charakterystyczny zapach więc tu jest napewno po ptakach

IMG_20221121_144209_561.jpg

a ile u was bylo na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Została na polu raczej tylko ta kapusta która się nie zmieściła do przechowalni. Także towaru sprzątniętego jest masa, niektórzy nie mieli już miejsca na składowanie.  Zmarzło moze 5 procent, Tam gdzie została to talerzowka i bez nawozów na wiosnę taki jest plus tych mrozów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

Ok-8 może-9 i są takie efekty.Ale tu na forum nikomu nie zmarzła przecież taki mrozik to nic dla białej

 

1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

Ok-8 może-9 i są takie efekty.Ale tu na forum nikomu nie zmarzła przecież taki mrozik to nic dla białej

No bo u niektórych bylo minus 4 maks. tak jak u mnie podkarpacie . Dziś 2 plus. Kapusta wydaje się ok. Czekam so środy i tniemy. U nas zostało 2 dni spokojnego cięcia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/21/2022 at 7:14 PM, Guest Pdkrp said:

 

No bo u niektórych bylo minus 4 maks. tak jak u mnie podkarpacie . Dziś 2 plus. Kapusta wydaje się ok. Czekam so środy i tniemy. U nas zostało 2 dni spokojnego cięcia . 

no i tniesz charsznica czeka nikt nie tnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ja dziś w centrum kilku pośpiesznych widziałem co już cięło i tak myślę że jeśli te zmarzliny pojadą na markety to konsumenci mogą się odbić na cały sezon !! Przecież w środku to smród będzie jak nie pozwolą swobodnie wyciągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...