Skocz do zawartości

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

widac ze na forum nerwy puszczają wszystkim i kupcom i sadownikom jedni chcą zarobic a drudzy wykorzystac nas oczywiście oczywiscie sami zarabiając i to niezle bo oni nie dokładają do interesu a my musimy sprzedac teraz można wiecej wyrwac 1,3 bez problemu za czerwone ssanie jest duże dokładają ale rozmowa jest nastepująca dołoże ci tyle czasu ze sobą handlujemy tylko nikomu nie mów i nie powie chyba ze za miesiąc pod kosciołem sie pochwali ze tak drogo sprzedał taka nasza solidarność sadownicza zeby byc lepszym sprytniejszym od sąsiada a handlarze no... oni to są solidarni jak obnizamy to wszyscy nawet wtedy jak troche straci a w perspektytwie napewno zyska a sadownik tu i teraz a przyszłlosc........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Swiadomy

Jak dla mnie to wy i po 50 groszy możecie sprzedawac , prawda jest taka ze do branzy sadowniczej co roku wkraczają ludzie (czytaj sadzą sady) u których poziom intelektualny oraz kultury osobistej daleko odbiega od rodowitych sadowników którzy swoje gospodarstwa prowadza od lat 50-60. Mozecie tu sobie pisac hejtowac opluwac mnie ja nie mam zamiaru zniżac sie do twojego poziomu świadomy bo wiem jak produkowac towar wysokiej jakości i za ile go sprzedac. 

 

Daj mi że człowieku namiar od siebie porównamy moje gospodarstwo do twojego . ilości jakie ty produkujesz z hektara a jakie ja i przede wszystkim ile jablka deserowego produkujesz, znaczy sie tej PRAWDZIWEJ klasy 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Swiadomy

coś kolega cierpliwy nie napisał po ile sprzedał w roku ubiegłym latem jak pytałem :)

 

 

Ja to już z nim skończyłem rozmowy, bo pisze mi o latach 50-60, to pewnie jakiś starszy pan, z starymi zasadami sadzenia . Juz ja widze ten jego sad i ta klase 1, która w rzeczywistosci jest naciagana 2 . Postawil chlopina ze dwie chlodnie i opryskal pare razy i chce 2zł . hah . Zeby zebrac pieniazki to po pierwsze trzeba zainwestowac, a nawet jak sie zainwestuje, to czasem tych pieniedzy nie ma,a ten pan nie moze sie po prostu z tym pogodzic . Takie wymuszanie ceny na kupcach nic ci nie da a takie falszywe informacje tylko denerwuja, bo kazdy by chcial wziac takie pieniadze a ich po prostu nie ma. wiec daruj sobie "dorosly" i "rozsadny" czlowieku . 

 

Potwierdzam posta wyzej ekosady 1zl

Grupa z wilkowa 0,95 - 1,05 . - zalezy od jakosci . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik63

Ja dzisiaj sprzedałem Idareda 70+ 1,20zł i 60-70 0,80zł, z moim przebieraniem. Handlarz nie grupa. Ogólnie w grupach La-sad 65+ 1zł, Agrostar 70+ 0,90zł Jak na razie tendencja lekko w górę, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek79

Witam Panowie, dzis pierwszy raz weszłem na forum i widzę ze ciekawy temat, pracuje w firmie która od niedawna zajmuje sie exportem jabłek,  moze wielkiego doswiadczenia jeszcze z tym asortymentem nie mam ale export nam idzie, choc przyznam że przez ostatnie dwa trzy dni dwonie i pytam o ceny ligola 7+  i wszedzie mi mówia ceny ok 1.45-1.50 :(  na gotowo, a kilka postów wyżej ktos podał cene 1,10 :/ o co biega z tymi cenami ?? chyba zle szukam , jakies sugestie ? będę wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, dzis pierwszy raz weszłem na forum i widzę ze ciekawy temat, pracuje w firmie która od niedawna zajmuje sie exportem jabłek,  moze wielkiego doswiadczenia jeszcze z tym asortymentem nie mam ale export nam idzie, choc przyznam że przez ostatnie dwa trzy dni dwonie i pytam o ceny ligola 7+  i wszedzie mi mówia ceny ok 1.45-1.50 :(  na gotowo, a kilka postów wyżej ktos podał cene 1,10 :/ o co biega z tymi cenami ?? chyba zle szukam , jakies sugestie ? będę wdzieczny.

sugestie są takie że skupczyki piszą oferty na igricie z ligolem np.1.10 tylko po to aby zanizyc cene, tak samo w przeciągu paru minut ukazały sie ogłoszenia z idaredem z czekoladą to tez czysty sabotaż zeby zaniżac ceny ale kazdy swój rozum ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana tak sie sklada ze tez jestem nowy w temacie przed swietami cena na jablko byla w miare

Ustabilizowana jakurat jestem skupczykiem ktoren kupuje za gotowke dla klienta z rumuni facet na dzien dzisiejszy zaczyna kupowac jablko grube bo mial magazyny pelne i sie wysprzedal jak mu powiedzialem cene to sie zapytal czy takie wielkie przymrozki

Byly w polsce ze az komory zmrozilo zlecil mi zakup 200 ton jablka i jezeli nie zakupi w cenie ktura go interesuje to muwi ze

W austri byly mniejsze mrozy i tam kupi a dziala od kilku lat i mowi ze jak troche podgzeje bozia temerature

To i po 60 groszy beda sie prosic w polsce zebysmy skupili

Gosciu powiedzial ze cena jabla w polsce duzo zalezy od woli boga

I powiedzial zebym cierpliwie czekal z wydawaniem kasy

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolega nie może się dokupić towaru i szuka głupich.
Austria, Chorwacja, Słowenia w zeszłym roku zebrała bardzo symboliczne ilości towaru, śnieg wszystko zniszczył, całe sady się kładły jak spadło pół metra w trakcie sezonu. Na 1 marca zostało im 20 tysięcy ton jabłka, chyba już dawno to zjedli ;)
U nas też już nie ma za dużo towaru, a kto ma ten nie łyknie pierwszej lepszej bajki o jabłku z Austrii.
Czereśnia, truskawka będą drogie, Genewy nie będzie także jeszce 3 miesiace handlu, gdyby nie zastój w marcu to już by jabłka do wolnego handlu na strzała bez umowy nie było prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana tak sie sklada ze tez jestem nowy w temacie przed swietami cena na jablko byla w miare

Ustabilizowana jakurat jestem skupczykiem ktoren kupuje za gotowke dla klienta z rumuni facet na dzien dzisiejszy zaczyna kupowac jablko grube bo mial magazyny pelne i sie wysprzedal jak mu powiedzialem cene to sie zapytal czy takie wielkie przymrozki

Byly w polsce ze az komory zmrozilo zlecil mi zakup 200 ton jablka i jezeli nie zakupi w cenie ktura go interesuje to muwi ze

W austri byly mniejsze mrozy i tam kupi a dziala od kilku lat i mowi ze jak troche podgzeje bozia temerature

To i po 60 groszy beda sie prosic w polsce zebysmy skupili

Gosciu powiedzial ze cena jabla w polsce duzo zalezy od woli boga

I powiedzial zebym cierpliwie czekal z wydawaniem kasy

Pozdrawiam wszystkich

powiedz temu Rumunkowi zeby taki mądry nie był. Ja miałem dzisiaj kilka telefonów i od skupczyków i od bezpośrednich kupców z ukrainy i białorusi aż byłem w szoku bo nigdzie sie nie ogłaszałem, a wiedzą ze zawsze trzymam jabłko długo, wszystkim na szybko jabłko potrzebne dziwne troche ale cóz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana tak sie sklada ze tez jestem nowy w temacie przed swietami cena na jablko byla w miare

Ustabilizowana jakurat jestem skupczykiem ktoren kupuje za gotowke dla klienta z rumuni facet na dzien dzisiejszy zaczyna kupowac jablko grube bo mial magazyny pelne i sie wysprzedal jak mu powiedzialem cene to sie zapytal czy takie wielkie przymrozki

Byly w polsce ze az komory zmrozilo zlecil mi zakup 200 ton jablka i jezeli nie zakupi w cenie ktura go interesuje to muwi ze

W austri byly mniejsze mrozy i tam kupi a dziala od kilku lat i mowi ze jak troche podgzeje bozia temerature

To i po 60 groszy beda sie prosic w polsce zebysmy skupili

Gosciu powiedzial ze cena jabla w polsce duzo zalezy od woli boga

I powiedzial zebym cierpliwie czekal z wydawaniem kasy

Pozdrawiam wszystkich

Takich bzdur to dawno nie czytałem. W Polsce jak w każdym cywilizowanym kraju, zadzi prawo popytu i podaży. A ty chyba jesteś kupcykiem z jakiegoś Afrykańskiego plemienia, który wierzy w bóstwa. Czekaj z wydawaniem kasy do przyszłego roku. W handlu zarobi szybszy i sprytniejszy, i trzeba handlować przy każdej cenie oczywiście pamiętając o Sojej marzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem jestem nowy rumun ma duza firme i od kilku lat handluje ja nikogo nie obrazam

Facet przeslal mi kase na 200 ton jablka i okreslil cene w jakiej mam skupywac w tym tygodniu

Wyslalem mu 3 tiry bez problemow i moge jeszcze 3 zaladowac ale jest swieto i na wegrzech

Tiry by staly on decyduje bo to jego kasa i jak mu powiedzialem

O cenach to mnie wysmial bo mowil ze on ma kase ma cierpliwosc i ma dosc jeszcze jablka

Swojego facet ma swojego sadu 70 ha i w tym roku dosadzil 80 ha bo pani merkel daje pieniadze i rumuni

I mowil ze kupowal juz jablka w polsce po 70 gr w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

A ja trzymam jeszcze cztery komory PELNE!!!!!!!! i pieniadz bedzie!!! Nikt nie wieżył hahahahahah frajery posprzedawali i teraz płaczą a ja kase będe liczył niedlugo grubą!!!! Sam podyktuje kupcowi ile ma zapłacić za moje jablka. poraz kolejny okazuje sie kto zasługuje na pieniadz a kto nie i narobi sie i nie zarobi pieniadza. Ja kase bede mial a wy sprzedajcie po grosze sprzedawajcie hahahahahaha. pozdrawiam wszystkich prawdziwych wytrwalych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KolegaAntka

Gośćiu Andrzeju cóż z tego, ze ty trzymasz to jabłko i trzymał będziesz do czerwca jak otworzysz powiesz kupcowi 2 zł on zobaczy i powie ci z tym jabłkiem to mogę pojechać ale na zakład proponuję 35 groszy, bo takie będziesz miał to jabłko:

https://pl-pl.facebook.com/przechowalnictwo/

 

Nagle cena się nie odwróci jabłka jest a jak myślisz, ze inni sprzedali innym się zepsuło to się mylisz.

Edytowane przez IGRiT
zmieniono link na źródłowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Gośćiu Andrzeju cóż z tego, ze ty trzymasz to jabłko i trzymał będziesz do czerwca jak otworzysz powiesz kupcowi 2 zł on zobaczy i powie ci z tym jabłkiem to mogę pojechać ale na zakład proponuję 35 groszy, bo takie będziesz miał to jabłko:

https://pl-pl.facebook.com/przechowalnictwo/

 

Nagle cena się nie odwróci jabłka jest a jak myślisz, ze inni sprzedali innym się zepsuło to się mylisz.

u mnie pod Białą Rawską jabka już niema a ja mam i cena do góry idzie i bedzie 2 złote a jablko mi sie nie psuło nigdy, Andrzejek znowu bedzie liczył grubą gotówke hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...