Skocz do zawartości

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

widac ze na forum nerwy puszczają wszystkim i kupcom i sadownikom jedni chcą zarobic a drudzy wykorzystac nas oczywiście oczywiscie sami zarabiając i to niezle bo oni nie dokładają do interesu a my musimy sprzedac teraz można wiecej wyrwac 1,3 bez problemu za czerwone ssanie jest duże dokładają ale rozmowa jest nastepująca dołoże ci tyle czasu ze sobą handlujemy tylko nikomu nie mów i nie powie chyba ze za miesiąc pod kosciołem sie pochwali ze tak drogo sprzedał taka nasza solidarność sadownicza zeby byc lepszym sprytniejszym od sąsiada a handlarze no... oni to są solidarni jak obnizamy to wszyscy nawet wtedy jak troche straci a w perspektytwie napewno zyska a sadownik tu i teraz a przyszłlosc........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Swiadomy

Jak dla mnie to wy i po 50 groszy możecie sprzedawac , prawda jest taka ze do branzy sadowniczej co roku wkraczają ludzie (czytaj sadzą sady) u których poziom intelektualny oraz kultury osobistej daleko odbiega od rodowitych sadowników którzy swoje gospodarstwa prowadza od lat 50-60. Mozecie tu sobie pisac hejtowac opluwac mnie ja nie mam zamiaru zniżac sie do twojego poziomu świadomy bo wiem jak produkowac towar wysokiej jakości i za ile go sprzedac. 

 

Daj mi że człowieku namiar od siebie porównamy moje gospodarstwo do twojego . ilości jakie ty produkujesz z hektara a jakie ja i przede wszystkim ile jablka deserowego produkujesz, znaczy sie tej PRAWDZIWEJ klasy 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Swiadomy

coś kolega cierpliwy nie napisał po ile sprzedał w roku ubiegłym latem jak pytałem :)

 

 

Ja to już z nim skończyłem rozmowy, bo pisze mi o latach 50-60, to pewnie jakiś starszy pan, z starymi zasadami sadzenia . Juz ja widze ten jego sad i ta klase 1, która w rzeczywistosci jest naciagana 2 . Postawil chlopina ze dwie chlodnie i opryskal pare razy i chce 2zł . hah . Zeby zebrac pieniazki to po pierwsze trzeba zainwestowac, a nawet jak sie zainwestuje, to czasem tych pieniedzy nie ma,a ten pan nie moze sie po prostu z tym pogodzic . Takie wymuszanie ceny na kupcach nic ci nie da a takie falszywe informacje tylko denerwuja, bo kazdy by chcial wziac takie pieniadze a ich po prostu nie ma. wiec daruj sobie "dorosly" i "rozsadny" czlowieku . 

 

Potwierdzam posta wyzej ekosady 1zl

Grupa z wilkowa 0,95 - 1,05 . - zalezy od jakosci . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik63

Ja dzisiaj sprzedałem Idareda 70+ 1,20zł i 60-70 0,80zł, z moim przebieraniem. Handlarz nie grupa. Ogólnie w grupach La-sad 65+ 1zł, Agrostar 70+ 0,90zł Jak na razie tendencja lekko w górę, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek79

Witam Panowie, dzis pierwszy raz weszłem na forum i widzę ze ciekawy temat, pracuje w firmie która od niedawna zajmuje sie exportem jabłek,  moze wielkiego doswiadczenia jeszcze z tym asortymentem nie mam ale export nam idzie, choc przyznam że przez ostatnie dwa trzy dni dwonie i pytam o ceny ligola 7+  i wszedzie mi mówia ceny ok 1.45-1.50 :(  na gotowo, a kilka postów wyżej ktos podał cene 1,10 :/ o co biega z tymi cenami ?? chyba zle szukam , jakies sugestie ? będę wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Witam Panowie, dzis pierwszy raz weszłem na forum i widzę ze ciekawy temat, pracuje w firmie która od niedawna zajmuje sie exportem jabłek,  moze wielkiego doswiadczenia jeszcze z tym asortymentem nie mam ale export nam idzie, choc przyznam że przez ostatnie dwa trzy dni dwonie i pytam o ceny ligola 7+  i wszedzie mi mówia ceny ok 1.45-1.50 :(  na gotowo, a kilka postów wyżej ktos podał cene 1,10 :/ o co biega z tymi cenami ?? chyba zle szukam , jakies sugestie ? będę wdzieczny.

sugestie są takie że skupczyki piszą oferty na igricie z ligolem np.1.10 tylko po to aby zanizyc cene, tak samo w przeciągu paru minut ukazały sie ogłoszenia z idaredem z czekoladą to tez czysty sabotaż zeby zaniżac ceny ale kazdy swój rozum ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana tak sie sklada ze tez jestem nowy w temacie przed swietami cena na jablko byla w miare

Ustabilizowana jakurat jestem skupczykiem ktoren kupuje za gotowke dla klienta z rumuni facet na dzien dzisiejszy zaczyna kupowac jablko grube bo mial magazyny pelne i sie wysprzedal jak mu powiedzialem cene to sie zapytal czy takie wielkie przymrozki

Byly w polsce ze az komory zmrozilo zlecil mi zakup 200 ton jablka i jezeli nie zakupi w cenie ktura go interesuje to muwi ze

W austri byly mniejsze mrozy i tam kupi a dziala od kilku lat i mowi ze jak troche podgzeje bozia temerature

To i po 60 groszy beda sie prosic w polsce zebysmy skupili

Gosciu powiedzial ze cena jabla w polsce duzo zalezy od woli boga

I powiedzial zebym cierpliwie czekal z wydawaniem kasy

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolega nie może się dokupić towaru i szuka głupich.
Austria, Chorwacja, Słowenia w zeszłym roku zebrała bardzo symboliczne ilości towaru, śnieg wszystko zniszczył, całe sady się kładły jak spadło pół metra w trakcie sezonu. Na 1 marca zostało im 20 tysięcy ton jabłka, chyba już dawno to zjedli ;)
U nas też już nie ma za dużo towaru, a kto ma ten nie łyknie pierwszej lepszej bajki o jabłku z Austrii.
Czereśnia, truskawka będą drogie, Genewy nie będzie także jeszce 3 miesiace handlu, gdyby nie zastój w marcu to już by jabłka do wolnego handlu na strzała bez umowy nie było prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana tak sie sklada ze tez jestem nowy w temacie przed swietami cena na jablko byla w miare

Ustabilizowana jakurat jestem skupczykiem ktoren kupuje za gotowke dla klienta z rumuni facet na dzien dzisiejszy zaczyna kupowac jablko grube bo mial magazyny pelne i sie wysprzedal jak mu powiedzialem cene to sie zapytal czy takie wielkie przymrozki

Byly w polsce ze az komory zmrozilo zlecil mi zakup 200 ton jablka i jezeli nie zakupi w cenie ktura go interesuje to muwi ze

W austri byly mniejsze mrozy i tam kupi a dziala od kilku lat i mowi ze jak troche podgzeje bozia temerature

To i po 60 groszy beda sie prosic w polsce zebysmy skupili

Gosciu powiedzial ze cena jabla w polsce duzo zalezy od woli boga

I powiedzial zebym cierpliwie czekal z wydawaniem kasy

Pozdrawiam wszystkich

powiedz temu Rumunkowi zeby taki mądry nie był. Ja miałem dzisiaj kilka telefonów i od skupczyków i od bezpośrednich kupców z ukrainy i białorusi aż byłem w szoku bo nigdzie sie nie ogłaszałem, a wiedzą ze zawsze trzymam jabłko długo, wszystkim na szybko jabłko potrzebne dziwne troche ale cóz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana tak sie sklada ze tez jestem nowy w temacie przed swietami cena na jablko byla w miare

Ustabilizowana jakurat jestem skupczykiem ktoren kupuje za gotowke dla klienta z rumuni facet na dzien dzisiejszy zaczyna kupowac jablko grube bo mial magazyny pelne i sie wysprzedal jak mu powiedzialem cene to sie zapytal czy takie wielkie przymrozki

Byly w polsce ze az komory zmrozilo zlecil mi zakup 200 ton jablka i jezeli nie zakupi w cenie ktura go interesuje to muwi ze

W austri byly mniejsze mrozy i tam kupi a dziala od kilku lat i mowi ze jak troche podgzeje bozia temerature

To i po 60 groszy beda sie prosic w polsce zebysmy skupili

Gosciu powiedzial ze cena jabla w polsce duzo zalezy od woli boga

I powiedzial zebym cierpliwie czekal z wydawaniem kasy

Pozdrawiam wszystkich

Takich bzdur to dawno nie czytałem. W Polsce jak w każdym cywilizowanym kraju, zadzi prawo popytu i podaży. A ty chyba jesteś kupcykiem z jakiegoś Afrykańskiego plemienia, który wierzy w bóstwa. Czekaj z wydawaniem kasy do przyszłego roku. W handlu zarobi szybszy i sprytniejszy, i trzeba handlować przy każdej cenie oczywiście pamiętając o Sojej marzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem jestem nowy rumun ma duza firme i od kilku lat handluje ja nikogo nie obrazam

Facet przeslal mi kase na 200 ton jablka i okreslil cene w jakiej mam skupywac w tym tygodniu

Wyslalem mu 3 tiry bez problemow i moge jeszcze 3 zaladowac ale jest swieto i na wegrzech

Tiry by staly on decyduje bo to jego kasa i jak mu powiedzialem

O cenach to mnie wysmial bo mowil ze on ma kase ma cierpliwosc i ma dosc jeszcze jablka

Swojego facet ma swojego sadu 70 ha i w tym roku dosadzil 80 ha bo pani merkel daje pieniadze i rumuni

I mowil ze kupowal juz jablka w polsce po 70 gr w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Andrzej

A ja trzymam jeszcze cztery komory PELNE!!!!!!!! i pieniadz bedzie!!! Nikt nie wieżył hahahahahah frajery posprzedawali i teraz płaczą a ja kase będe liczył niedlugo grubą!!!! Sam podyktuje kupcowi ile ma zapłacić za moje jablka. poraz kolejny okazuje sie kto zasługuje na pieniadz a kto nie i narobi sie i nie zarobi pieniadza. Ja kase bede mial a wy sprzedajcie po grosze sprzedawajcie hahahahahaha. pozdrawiam wszystkich prawdziwych wytrwalych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KolegaAntka

Gośćiu Andrzeju cóż z tego, ze ty trzymasz to jabłko i trzymał będziesz do czerwca jak otworzysz powiesz kupcowi 2 zł on zobaczy i powie ci z tym jabłkiem to mogę pojechać ale na zakład proponuję 35 groszy, bo takie będziesz miał to jabłko:

https://pl-pl.facebook.com/przechowalnictwo/

 

Nagle cena się nie odwróci jabłka jest a jak myślisz, ze inni sprzedali innym się zepsuło to się mylisz.

Edytowane przez IGRiT
zmieniono link na źródłowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Gośćiu Andrzeju cóż z tego, ze ty trzymasz to jabłko i trzymał będziesz do czerwca jak otworzysz powiesz kupcowi 2 zł on zobaczy i powie ci z tym jabłkiem to mogę pojechać ale na zakład proponuję 35 groszy, bo takie będziesz miał to jabłko:

https://pl-pl.facebook.com/przechowalnictwo/

 

Nagle cena się nie odwróci jabłka jest a jak myślisz, ze inni sprzedali innym się zepsuło to się mylisz.

u mnie pod Białą Rawską jabka już niema a ja mam i cena do góry idzie i bedzie 2 złote a jablko mi sie nie psuło nigdy, Andrzejek znowu bedzie liczył grubą gotówke hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...