Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gfhj

Patrz, jestem z sieradzkiego i szału nie widzę, faktycznie podwójne przykrycie jest galante ale kopania tak szybko to chyba nie będzie, a sama włóknina to połowa czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Wacek napisał:

W Sieradzu pierwsze ANNY za tydzień w pole ruszają, kto miał podwójnie przykryte to ma piękne pyry, już widać ruch części idą jak woda, wszyscy Z644 remontują, koło 15-20maja wykopki na całego!

Wątpię, a jestem z gminy Wróblew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Nie sieradz napisał:

Witam jak u was z podwójnym przykrywaniem? Naczytałem się od sieradzkich znawców tematu żeby dawać na spód włóknine i na to folie bo jak dam odwrotnie to ugotuje krzaki, ja w tym roku przytylem właśnie tak, ale część dałem odwrtotnie czyli na spód folie i na to włóknine i powiem szczerze że te są właśnie dużo lepsze, żadne krzaki się nie ugotowały, a ziemniaki są większe, te co były na spodzie włóknina o na to folią to cały czas była mokra włóknina i miały zbyt ciężko

Ja mam właśnie takie same spostrzeżenie może przy suchym roku by to przeszło, lub folia z większą ilością otworów na m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

Panowie czy dzisiejszej nocy odkryte ziemniaki nam nie polecą??o przymrozkach nic nie mówią ziemniak odkryty a snieg pada.Imieniny mam za 5 dni dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Napewno jest niezłe pod krzakiem w takiej fazie, ale nie opóźni się przez takie długie trzymanie okrycia?

Ja co roku trzymam prawie do samego kopania pod przykryciem i nie zauważyłem negatywnych skutków... Zawsze plonują  obficie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kkk6
21 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To i tak buja się i idą w krzak a nie bulwę. 

A jak mają iść w bulwe przy takich temperaturach w dzień i spadkach w nocy blisko 0⁰ te odkryte żółte się zrobiły to napewno w bulwe idą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kolacz

Cos ye pyrki wczesne nieprzykryte z gruntu to widze srednio na poczatku myslalem ze pada to beda tanie tylko teraz stwierdzam ze to jest zimno i te pyry nie rosna nie tyle ze sie opozni co plonu nie bedzie bo taka odmiana jak rivera gdy jest zimno to nie zawiazuje nawet ani jednej bulwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Czy to możliwe żeby 1kg kosztował 23 zł ??? Dzisiaj tyle zapłaciłam ??‍♀️

Jakby to grzecznie ująć: ograbiono Cię nie tylko z pieniędzy ale i ze zdrowego rozsądku.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amator
W dniu 9.05.2021 o 22:22, Rolnik Sieradz napisał:

U mnie jeszcze dość małe, ale może za kilka dni będzie można wjechać. W tym roku niestety się opóźniło.

obraz_viber_2021-05-09_22-22-01.jpg

Pokaż jak krzaki wyglądają bo aż się nie chce wierzyć, że takie ładne ziemniaki w tak zimnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Das 87
2 godziny temu, Ursus4062 napisał:

Raczej nie, u mnie też są podobne 

To powiec mi kolego ile masz takich ziemniakow 40ar A moze 70ar. A znając życie to masz max 30ar. Sprzedajesz je na targach w detalu do tego kupujesz na gieldach pomidory ogórki kapustę i inne warzywa oczywiscie wmawiasz ludziom że są polskie z ekologicznego gospodarstwa A tak naprawdę wszystko masz  z zagranicy i z ekologią ma Tyle wspólnego co mój dziadek z Facebookiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...