Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HandelZagranica
57 minut temu, Gość Piotr napisał:

produkcja ziemniaka zaraz skonczy jak produkcja trzody 

Skonczy się tam gdzie jest sadzenie bez sensu i brak zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
1 godzinę temu, Gość Piotr napisał:

produkcja ziemniaka zaraz skonczy jak produkcja trzody 

A żebyś wiedział że tak będzie, większość tych małych hektarowcow nie potrafi liczyć i obniża ceny, a druga sprawa to jakość. Ty zrobisz dobry ale i tak handlarz Ci nie da więcej bo tam jakiś Czesiek sprzedaje dużo taniej niż Ty, ale że jego jakość towaru jest bardzo słaba to już tego nikt nie widzi, tylko cena. Ale jak z zachodu przyjdzie ziemniak po 1.20zl to tamten kupia bo on ma jakość super. Panowie handlarze my też mamy super jakość ale nie za 9 zł za worek czy tam mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

A żebyś wiedział że tak będzie, większość tych małych hektarowcow nie potrafi liczyć i obniża ceny, a druga sprawa to jakość. Ty zrobisz dobry ale i tak handlarz Ci nie da więcej bo tam jakiś Czesiek sprzedaje dużo taniej niż Ty, ale że jego jakość towaru jest bardzo słaba to już tego nikt nie widzi, tylko cena. Ale jak z zachodu przyjdzie ziemniak po 1.20zl to tamten kupia bo on ma jakość super. Panowie handlarze my też mamy super jakość ale nie za 9 zł za worek czy tam mniej.

Jesteś dużym hektarowcem to tylko pasuje ci hodowla świń. Płacą po 3.40 a ty powiedz że ja chce po 9 zł. bo jestem dużym hektarowcem. Twoje rozumowanie to filozofia której w Polsce nie da się wprowadzić. Ten internet wielu poprzestawiał umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
7 godzin temu, Gość Piotr napisał:

produkcja ziemniaka zaraz skonczy jak produkcja trzody 

Tych ze stron typu Proszowice Kazimierza Skalbmierz to granatem od pługa nie oderwiesz chociaż by mieli ostatnią pierzynę sprzedać to i tak będą sadzić ziemniaki i dokładać do interesu to towarzystwo jest niereformowalne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
2 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

Jesteś dużym hektarowcem to tylko pasuje ci hodowla świń. Płacą po 3.40 a ty powiedz że ja chce po 9 zł. bo jestem dużym hektarowcem. Twoje rozumowanie to filozofia której w Polsce nie da się wprowadzić. Ten internet wielu poprzestawiał umysł.

Akurat sadzę ziemniaki od x lat bo jesteśmy w tym wyspecjalizowani i mamy trzode chlewna w cyklu zamknietym jeśli byś chciał wiedzieć i sam tu nie filozofuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 13:42, Gość Piotr napisał:

produkcja ziemniaka zaraz skonczy jak produkcja trzody 

Dokladnie!!! Kto jest winny tylko rolnik... Mi jeden handlarz ostatnio powiedzial ze mu sie nie oplaca za 5 zl worka zaniesc do piwnicy dla klienta.. Ale Wam sie oplaca za 6 zl wyprodukowac... Zero szacunku do siebie i swojej rodziny. Lepiej mniej naprodukowac to i cena bedzie a nie pozniej wozic i prosic sie bo co mam z tym zrobic a szkoda dla swin dac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
2 godziny temu, Gość Lord napisał:

Witam, jak prognozy na młodą pyrke ?

Tak jak co rok na nową i starą, większość złapie ciśnienie w du..ie i portki spuści w dół. Co tu pytac, i tak nie ma co liczyć na cuda. Bo jak by każdy był poważny to cenę by trzymał A nie jeden przez drugiego opuszczał, a Ci handlarzyki stoją i się śmieją jak chłopy gacie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 10:54, Gość Mocny napisał:

Ja jestem z południa i żadnego Rumuna tu nie ma nie siej propagandy.

Mocny to ty jesteś ,ale w gębie ,ja jestem z okolic Miechowa i tu Rumun ładuje ziemniaka ,walnij sobie barana o coś twardego handlarzy o w podartych skarpetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieszaniec
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

Mocny to ty jesteś ,ale w gębie ,ja jestem z okolic Miechowa i tu Rumun ładuje ziemniaka ,walnij sobie barana o coś twardego handlarzy o w podartych skarpetach.

To jaką cena? 17 eurocentów kg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
4 godziny temu, Gość Jan napisał:

Mocny to ty jesteś ,ale w gębie ,ja jestem z okolic Miechowa i tu Rumun ładuje ziemniaka ,walnij sobie barana o coś twardego handlarzy o w podartych skarpetach.

Jak dobrze pamiętam to ty jesteś co masz kolegę co kolega ma kolegę a tamten kolega ma znajomego kierownika w kejefsi.Niewiem czy wiesz ale ostatnio na Polsacie kabareciarze o Tobie wspominali a kabaret nazywał się MACROL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kolegą żadnego kolegi, to Ty masz problem z kupnem za drobne. Handel za granicę ,ale powiatu znam Cię biedaczyno i żal mi Cię. Zaceruj skarpety bo się przeziebisz.Zdrowia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Góral
6 godzin temu, Gość Proszowice napisał:

Dzisiaj w Proszowicach pelny plac towaru cena wywoławcza 7 zł oddają po 5 zł a piekny towar 6 max kupca bardzo mało gdzie ci górale co tyle ładowali?

Przyjedziemy w przyszłym tygodniu jak zejdziecie do 3zl za piękny towar narazie cena nas nie puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaroslaw K.
11 godzin temu, Gość Xyz napisał:

Jak na Warszawę za co? jak nawet na bilet nie ma przy tej cenie i zejściu ???

Sadz wiecej. 

Trzymaj dłużej . Grudzień styczeń szlo 80 groszy sprzedać to nie bo zaraz nie bedzie i sie sprzeda po 1.5 ale przypomnę tylko ze w wrześniu juz bylo mowione ze w grudniu braknie haha. To co urosły czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...