Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik
2 godziny temu, Gość Bogaty napisał:

Ja sprzedaje piękną soraje po 9 zł okolice Proszowic i mi taka cena pasuje poszlo już z 60 ton i jeszcze mam 30 ton i jestem w pełni zadowolony tamten rok o tej porze było 3 zł i wtedy to juz nic nie zostawało.

To byłeś głupi jak za 3 zł oddawales. U nas było w Mazowieckim 5.5 za worek od września A dziś jest 11. A później jak Ukraina szla to 7-8 zł płacili w ubiegłym roku. A Ty masz się czym chwalić że za 9 zł oddajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

 

Mam nadzieję że kiedyś ci to 5zl w gardle stanie. Szanuj producent to i oni będą cię szanować.

Ok wytłumacz mi na spokojnie bez nerwów bo zes sie zapalil jak mam szanować tych rolników lepiej niz to robię .

Sami dzwonią i przywoza po 7-8 to mam im powiedzieć Mieciu nie wezmę bo powinny kosztować 12 zl.  To podnieście cene i trzymajcie bede placil kto mnie zna ten wie ze kase ma odrazu i żadnych kłopotów niema ceny nie zbijam.

Ale podnieście tak zebym ja i sąsiednie firma placila 12 a nie ze ja bede placil więcej a tam 50% mmiej to niestety kupię tylko raz bo co z tym zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek

Okolice Skalbmierza Proszowic to zagłębie ziemniaczane tu ziemniaka sadzi każdy dla tego cena na dzień dzisiejszy jest jaka jest.Jesli nie ruszy się jakiś eksport to na wiosnę moze być 5 zł bo ci naj wieksi trzymają i liczą na cenę bo koszty wzrosły.Jak by nie górale to by było bardzo kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gość Waldek napisał:

Okolice Skalbmierza Proszowic to zagłębie ziemniaczane tu ziemniaka sadzi każdy dla tego cena na dzień dzisiejszy jest jaka jest.Jesli nie ruszy się jakiś eksport to na wiosnę moze być 5 zł bo ci naj wieksi trzymają i liczą na cenę bo koszty wzrosły.Jak by nie górale to by było bardzo kiepsko.

Eksport pójdzie ale chyba na Marsa ziemniaka jest masa na jesień każdy trzymał i jest jak jest jak chłopy poczują wiosnę w marcu to będzie jeszcze gorzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gosc.
2 godziny temu, Gość Kupiec Góral napisał:

Panowie był ktoś na Skalbmierzu to prawda że ziemniaka był opór i można było ładować po 6 zł?

Nie rznij głupa, ile od ciebie jest Skalbmierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ppppp
2 godziny temu, Gość Kupiec Góral napisał:

Panowie był ktoś na Skalbmierzu to prawda że ziemniaka był opór i można było ładować po 6 zł?

jak chcesz to odpady Ci po tyle sprzedam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
2 godziny temu, Gość Janek napisał:

Panowie Skalbmierz dzisiaj dno 6 zł 0 kupca co się dzieje z tym ziemniakiem ?Towar pojechał do domu.

 

2 godziny temu, Gość Janek napisał:

Panowie Skalbmierz dzisiaj dno 6 zł 0 kupca co się dzieje z tym ziemniakiem ?Towar pojechał do domu.

Musicie opuścić na 3zł bo cena 6zł nas nie puszcza ? d…le!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Gość Janek napisał:

Panowie Skalbmierz dzisiaj dno 6 zł 0 kupca co się dzieje z tym ziemniakiem ?Towar pojechał do domu.

Co się dzieje? Nie wiesz? To Ci powiem tam ludzie nie są nauczeni robić dobrego towaru. Wszystko we worku u tyle... sprzedaje do firm kolo skalmierza  i firmy placa od 70gr do 80gr za ładny towar I mi mówią "u nas to nie kupisz ładnego towaru" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bolek

Rozmawiałem ostatnio z kuzynem, ze stron gdzie do tej pory zajmowali się ludzie tylko hodowlą, a na ten sezon wielu jest takich co będzie sadzić po 1-2 hektary bo wzieli 60 tysi na małe gospodarstwa. Co to oznacza nie trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
1 godzinę temu, Rolnik9876 napisał:

 

Co się dzieje? Nie wiesz? To Ci powiem tam ludzie nie są nauczeni robić dobrego towaru. Wszystko we worku u tyle... sprzedaje do firm kolo skalmierza  i firmy placa od 70gr do 80gr za ładny towar I mi mówią "u nas to nie kupisz ładnego towaru" 

Kolego jesteś z regionu małopolski i jeszcze zostawiasz odchody w swoim gniezdzie. Co wy tak mocno atakujecie Proszowice i Skalbmierz, czy kupując ziemniaka w worku nie widać jaki jest kaliber czy zgniły? Jeden debil coś tam napisał a wy to powielacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc. napisał:

Kolego jesteś z regionu małopolski i jeszcze zostawiasz odchody w swoim gniezdzie. Co wy tak mocno atakujecie Proszowice i Skalbmierz, czy kupując ziemniaka w worku nie widać jaki jest kaliber czy zgniły? Jeden debil coś tam napisał a wy to powielacie.

Ja też jestem z małopolski i hu…. mnie strzela jak zaworze ziemniaki na hurtownie albo budę do Krakowa i pierwsze co słyszę to jaka cena była cena w Skalbmierzu albo proszowicach nie umiecie handlować to zajmijcie się pasieniem bydła na łące może to wam lepiej bedzie wychodzić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tam była jakość to by była inna cenna. Nik nie jest glupi żeby ładować dziadostwo. Jestem z małopolski i 50% moich ziemniakow (ok500ton ) idzie właśnie w okolice skalmierza i proszowic. Na dzień dzisiejszy zawożę po 73gr w BB. A na szczotkowanie 80gr w BB cenny brutto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
16 godzin temu, Gość Kra napisał:

Ja też jestem z małopolski i hu…. mnie strzela jak zaworze ziemniaki na hurtownie albo budę do Krakowa i pierwsze co słyszę to jaka cena była cena w Skalbmierzu albo proszowicach nie umiecie handlować to zajmijcie się pasieniem bydła na łące może to wam lepiej bedzie wychodzić

 

 

to samo jest z kaliszem,jeźdzą jesienią emeryci mają w osobówce po trochu ale nic tam nie idzie wiec z ceną jadą poniżej kosztów bo przecież oni sobie pracy nie liczą dla nich to rozrywka.A ja jade na na hurtownie z warzywami i koleś mówi mi na kaliszu jest po tyle i jeszcze musisz stać itd. Na jesieni te oszołomy sprzedawali kapuste i buraczki po 40gr dzis w hurcie 1zł i chyba to się nie skonczy chyba ze te rynki pozamykają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 17:15, Gość Gosc. napisał:

Kolego jesteś z regionu małopolski i jeszcze zostawiasz odchody w swoim gniezdzie. Co wy tak mocno atakujecie Proszowice i Skalbmierz, czy kupując ziemniaka w worku nie widać jaki jest kaliber czy zgniły? Jeden debil coś tam napisał a wy to powielacie.

Popieram, każdy ma oczy i widzi jak jest w worku. Ja sprzedaje z domu i też przyjedzie kupiec i mówi, ze nie poszły ziemniaki na giełdach... Spokojnie, jeszcze z 2 lata i problem ze skalbmierzem sie sam zamknie. Coraz więcej osób odchodzi od sadzenia, każdy umie liczyć, woli zasiać rzepak itp. Ja jezdziłem na skalbmierz i trzeba zapłacić troche wiecej oraz ocenić uczciwość sprzedającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik.
6 godzin temu, Gość Damian Sieradz napisał:

Za tych emerutow powinni sie wziasc. chca handlowac to rety im zabierac anie psuc mlodym interes.

Wezmą się za nich na pewno. 

Można przejść na emeryturę bez przekazania gospodarstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Góral
Godzinę temu, Gość Kupiec napisał:

Panowie jaka cena dzisiaj w Proszowicach po ile trzeba płacić za ładny towar?

7 wywoławcza a reszta zależy od kupującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...