Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rolnik

kolega ma rację w grudniu szło sprzedać po 80 groszy ale luzem, ja niewiem czemu wy się babracie tak w te woreczki i spuszczacie majty przed handarzami by za grosze byle kupili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Jaroslaw K. napisał:

Sadz wiecej. 

Trzymaj dłużej . Grudzień styczeń szlo 80 groszy sprzedać to nie bo zaraz nie bedzie i sie sprzeda po 1.5 ale przypomnę tylko ze w wrześniu juz bylo mowione ze w grudniu braknie haha. To co urosły czy co ?

Kolego jeśli o mnie chodzi to mi to lotto ja swoje wykopki zaczynam w lipcu czasami koniec czerwca sprzedaje ok 150-200 woreczków dziennie sprzedaje nie rozdaje na giełdach dobry detal na worki tak że ją jestem bardzo zadowolony z mojego obrotu sprawy ta 120 może 150 ton co nam zazimowane jak co roku to jest taka wisienka na torcie do sezonu jak by nikt nie chciał ich teraz kupić może być tort bez wiśni ale chocby po 40 gr to coś 5am wyjdzie a wiesz wszystko w skrzyni roboty nie ma znajomy i tak weźmie luzem wcześniej czy później tak że spokojnie damy radę 

Natomiast pozdrawiam tych którzy naprawdę żyją z tych workowanych może nawet zbieranych ręcznie i oddawanych po 6 może 7 zł trzeba ich podziwiać ale cóż każdy jest kowalem swego losu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
56 minut temu, Gość Xyz napisał:

Kolego jeśli o mnie chodzi to mi to lotto ja swoje wykopki zaczynam w lipcu czasami koniec czerwca sprzedaje ok 150-200 woreczków dziennie sprzedaje nie rozdaje na giełdach dobry detal na worki tak że ją jestem bardzo zadowolony z mojego obrotu sprawy ta 120 może 150 ton co nam zazimowane jak co roku to jest taka wisienka na torcie do sezonu jak by nikt nie chciał ich teraz kupić może być tort bez wiśni ale chocby po 40 gr to coś 5am wyjdzie a wiesz wszystko w skrzyni roboty nie ma znajomy i tak weźmie luzem wcześniej czy później tak że spokojnie damy radę 

Natomiast pozdrawiam tych którzy naprawdę żyją z tych workowanych może nawet zbieranych ręcznie i oddawanych po 6 może 7 zł trzeba ich podziwiać ale cóż każdy jest kowalem swego losu 

Jak ma być dobrze ja pa…ce wyskakują z tekstami na forum że z 0,40 gr i tak mu zostanie !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Jak ma być dobrze ja pa…ce wyskakują z tekstami na forum że z 0,40 gr i tak mu zostanie !!! 

Kolego pa...c to Ty jesteś z całym szacunkiem do pajacyka Ty wyjdziesz na minusie przy 60 gr a ja sprzedam to co mam nawet po 20 gr i to jest dla mnie tylko dodatkowy zysk o ok 30 tyś ja wiem że to jest zbyt trudne dla Ciebie żeby zrozumieć ale prościej już nie umiem napisać 

Tak że latem nie chlodne piwo w cieniu pić tylko detal z wczesnym a teraz nie będziesz miał sraczki czy odbijesz wkład włożony i czy cokolwiek ewentualnie zarobisz na sezonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
2 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Kolego pa...c to Ty jesteś z całym szacunkiem do pajacyka Ty wyjdziesz na minusie przy 60 gr a ja sprzedam to co mam nawet po 20 gr i to jest dla mnie tylko dodatkowy zysk o ok 30 tyś ja wiem że to jest zbyt trudne dla Ciebie żeby zrozumieć ale prościej już nie umiem napisać 

Tak że latem nie chlodne piwo w cieniu pić tylko detal z wczesnym a teraz nie będziesz miał sraczki czy odbijesz wkład włożony i czy cokolwiek ewentualnie zarobisz na sezonie 

W twoim przypadku to lepiej milczeć! Aż ręce opadają...Rolnika nigdy nie będą szanować jak sam siebie nie szanuje.

To jak jesteś taki mądry powiedz mi skąd jesteś i ja od lipca spuszcze gacie i  zacznę w twojej okolicy sprzedawać detal po 5zl za worek, wtedy ty nie zarobisz nic. I co wtedy powiesz ?

Tak 30tys to dodatkowy zysk. Przy 20gr za kg to za 1ha sprzedanego ziemniaka kupisz 2t mocznika. 

Rolnik sam sobie winny. Z jednej strony cieszę się że te nawozy tak podrożały, bo ci który mają tendencję sprzedawania poniżej kosztów umrą ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec

I co w nocy kopiesz a cały dzień detalujesz ziemniaki na bazarku, to teraz policz ile ci na godzinę wyszło. Równie dobrze można by iść na dwa etaty do pracy i też chwalić się że dużo zarabiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody rolnik

Moim zdaniem  cena się  zmieni tak naprawdę  ładnego ziemniaka nie ma muszą  się pozbyć Ci którym juz ziemniak ginie w oczach myślę  o kiełkach,a ziemniakami będzie tak ze zostaną tylko osoby które potrafią  dbać i uprawiac niestety giełdy juz  się powoli kończą  tam jeżdżą  handlarze i mało rolni dzis zarabiają  na ziemniakach Ci którzy posiadają tirowe ilości danej odmiany choć i tu nie można  mówić o kokosach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
3 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Kolego pa...c to Ty jesteś z całym szacunkiem do pajacyka Ty wyjdziesz na minusie przy 60 gr a ja sprzedam to co mam nawet po 20 gr i to jest dla mnie tylko dodatkowy zysk o ok 30 tyś ja wiem że to jest zbyt trudne dla Ciebie żeby zrozumieć ale prościej już nie umiem napisać 

Tak że latem nie chlodne piwo w cieniu pić tylko detal z wczesnym a teraz nie będziesz miał sraczki czy odbijesz wkład włożony i czy cokolwiek ewentualnie zarobisz na sezonie 

No normalny to Ty nie jesteś człowieku. Nie znaczy że na młodym zarobisz to teraz resztę po kosztach sprzedajesz!! Poprostu

glu...ku nie sadz późnych tylko te wczesne i nie psuj rynku. Wogle przeczytaj co piszesz bo ani to składu ani ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Henryk napisał:

No normalny to Ty nie jesteś człowieku. Nie znaczy że na młodym zarobisz to teraz resztę po kosztach sprzedajesz!! Poprostu

glu...ku nie sadz późnych tylko te wczesne i nie psuj rynku. Wogle przeczytaj co piszesz bo ani to składu ani ładu.

Kolego ale ja wam nie psuje rynku ja sprzedam swoje za tyle za ile mi znajomy zapłaci a zawsze płaci lepiej jak wy wystawiacie w workach na ogłoszeniach 

Nie mam tu żadnego mojego ogłoszenia z ciekawości zajrzałem na cenę zerknąć i zmykam już bawcie się dalej życzę zdrowia i wytrwałości pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kris
4 godziny temu, Gość rolnik napisał:

Panowie przy tej cenie pszenicy i inflacji to ziemniak w hurcie powinien być najmniej 15zł/15kg

No i kosztuje. U mne hurt 18zł/15kg. I powoli zaczyna brakowac towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
10 godzin temu, Gość Kris napisał:

No i kosztuje. U mne hurt 18zł/15kg. I powoli zaczyna brakowac towaru

Przyjedz czubku to chętnie sprzedam ci po 9 zł/15kg. Idiotów się nie sieje, oni się rodzą. Przez takich nawet nie chce się zaglądać na rolnicze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gostek

tu nie ma się co zastanawiać, w mojej okolicy kukurydza na mokro ma zawsze w miarę dobrą cenę, biorą każdą ilość, ziemniak, hm? sadziłem koło 30 ha, na przyszły rok nie mam ani chęci, ani perspektywy na lepsze ceny. z małorolnymi chłopkami, którzy się cieszą ze ziemniaka sprzedają za 6 zł  15kgn nigdy nie wygrasz. poczytajcie sobie komentarze.

pozostała tylko nadzieja na to że będzie robota

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobo
Godzinę temu, Gość Gosc. napisał:

Przyjedz czubku to chętnie sprzedam ci po 9 zł/15kg. Idiotów się nie sieje, oni się rodzą. Przez takich nawet nie chce się zaglądać na rolnicze forum.

Skoro sprzedajesz po 9 to sie grubo zastanow czy jest sens sadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Jachu ty mój brachu masz racie trzeba sobie policzyć wszystkie koszty nie tylko sadzenie i wykopki bo w tych czasach to 9 zł to robota za darmo głupi czubek niech za***rdala bo takich to handlarz  będzie klepał po ramieniu a rolnik bedzie chodził po lekarzach i stękał Rolnicy proszę was policzcie sobie wszystkie nakłady maszyny zawsze nowe nie będą a jak będzie coś kupić to wam włosy dęba stanom pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...