Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2021 o 23:09, Gość jazor napisał:

czasy jak były kiedyś już nigdy nie wrócą w miastach nie mieli co jeść bo nie było tyle sklepów  i ziemniak był szanowany pamiętam te czasy co woziło się ziemniaki co dziennie  po starze i przyczepie i to od początku września i tylko się rozwoziło jak się podjechało pod blok to była kolejka. Wtedy się opłaciło bo od razu z pola szły do piwnicy. teraz co jak ktoś jeszcze ma gdzie sprzedać to sprzeda a kto to trzeba czekać aż coś się ruszy....

Pamiętam te czasy za dziecka Jak tato handlował ziemniakami,  kiedyś pyra to była podstawa przeżycia zimy teraz nikt już nie robi zapasów są sklepy i wszystko na półkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
6 godzin temu, Gość Wola napisał:

Pamiętam te czasy za dziecka Jak tato handlował ziemniakami,  kiedyś pyra to była podstawa przeżycia zimy teraz nikt już nie robi zapasów są sklepy i wszystko na półkach

Kiedyś można było trzymać w piwnicy ziemniaki a teraz jest taka jakość że się drzemik robi z kartofla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Kiedyś można było trzymać w piwnicy ziemniaki a teraz jest taka jakość że się drzemik robi z kartofla

faktycznie kupiłem na zimę od znajomego ziemniaki były wysypane w piwnicy i już 2 razy były przebierane z zgniłych za każdym razem jest  tego bardzo dużo 30% już mi odpadało a nie zanosi się żeby tamte nie gniły nie spotkałem się z takim rokiem jak tak będzie tak u każdego to cena pójdzie 100% w gorę na wiosnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość wsk Dudek napisał:

faktycznie kupiłem na zimę od znajomego ziemniaki były wysypane w piwnicy i już 2 razy były przebierane z zgniłych za każdym razem jest  tego bardzo dużo 30% już mi odpadało a nie zanosi się żeby tamte nie gniły nie spotkałem się z takim rokiem jak tak będzie tak u każdego to cena pójdzie 100% w gorę na wiosnę 

Ten znajomy to jakaś hiena, ja nigdy znajomemu nie sprzedałbym towaru niepewnego. Twój znajomy doskonale wiedział że w tym roku ziemniak nie nadaje się do przechowania, przynajmniej tak jest na południu Polski. Zaraz jakiś profesjonalista odpisze że nieprawidłowa ochrona w czasie wegetacji to ja mu odpowiadam z wyprzedzeniem chroń chorą głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Ten znajomy to jakaś hiena, ja nigdy znajomemu nie sprzedałbym towaru niepewnego. Twój znajomy doskonale wiedział że w tym roku ziemniak nie nadaje się do przechowania, przynajmniej tak jest na południu Polski. Zaraz jakiś profesjonalista odpisze że nieprawidłowa ochrona w czasie wegetacji to ja mu odpowiadam z wyprzedzeniem chroń chorą głowę.

faktycznie zrobił mnie w konia po tygodniu już było mokrawo jakbym tego nie przebrał to by nic z tego nie było a kupione były 2 tony bo kupuje tez dzieciom ale mam nauczkę ze nawet kolega lubi  w konia zrobić ;/ gadałem z jedną osoba to miała to samo co ja a kupowała od tego samego. Wiec nie tylko mnie oszukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na rosnace koszty i stwierdzam ze 40 gr za kg ziemniaka to tak naprawde 20 gr zeszloroczne .Ale musze sie pochwalic przemyslalem sadze 10 ha mniej w przyszlym roku rezygnuje ze skrobiowych bo kopalo sie tragicznie kazdemu trzeba bylo zaplacic i sie jeszcze musialem plaszczyc to byla robota niezaplacona .Przy tych kosztach w przysxlym roku nie bede mial juz z czego dolozyc .Dziekuje koncze i sie ciesze bo ozdrowialem i jestem dzis szczesliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Colian napisał:

Tak patrze na rosnace koszty i stwierdzam ze 40 gr za kg ziemniaka to tak naprawde 20 gr zeszloroczne .Ale musze sie pochwalic przemyslalem sadze 10 ha mniej w przyszlym roku rezygnuje ze skrobiowych bo kopalo sie tragicznie kazdemu trzeba bylo zaplacic i sie jeszcze musialem plaszczyc to byla robota niezaplacona .Przy tych kosztach w przysxlym roku nie bede mial juz z czego dolozyc .Dziekuje koncze i sie ciesze bo ozdrowialem i jestem dzis szczesliwy

 

1 godzinę temu, Gość Colian napisał:

Tak patrze na rosnace koszty i stwierdzam ze 40 gr za kg ziemniaka to tak naprawde 20 gr zeszloroczne .Ale musze sie pochwalic przemyslalem sadze 10 ha mniej w przyszlym roku rezygnuje ze skrobiowych bo kopalo sie tragicznie kazdemu trzeba bylo zaplacic i sie jeszcze musialem plaszczyc to byla robota niezaplacona .Przy tych kosztach w przysxlym roku nie bede mial juz z czego dolozyc .Dziekuje koncze i sie ciesze bo ozdrowialem i jestem dzis szczesliwy

Masz rację w 100% Jeśli ceny ziemniaków czy innych płodów rolnych nie pójdą znaczaco do góry to za kilka lat nie będzie miał kto produkować bo koszty wszystkich zjedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Rolnik9876 napisał:

A pani z firmy z pod Proszowic wydzwania i oferuje za ziemniaka 38gr na przelew... normalnie jak im nie wstyd 

Mam taki towar co w tej cenie mogę sprzedać. 

Miały isc na przemysł ale za 38 groszy to jej sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rolnik9876 napisał:

A pani z firmy z pod Proszowic wydzwania i oferuje za ziemniaka 38gr na przelew... normalnie jak im nie wstyd 

Ale co sie dziwicie jak sami dzownicie i oferujące 7 zl a sa tacy co i 6.5 bez problemu mówią. I tak to jest za ladny towar. Który się sprzedaje. Sami sobie samoboja strzelacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Gość Mirek napisał:

Najgorsze jest te chwalenie się w sieci, na you tube czy Facebook ile ja nie kope. A później handlarzyki patrzą i luppp cena w dół. 

Właśnie dużo yutuberów chwali się nowymi nabytkami ile to nie kopia lub nakoszą ton. Przecież to oglądają ludzie którzy mają wpływ na wszystko skoro chłopu płaci rzepak ponad 3 tys to nawóz też może kosztować 3 tys lub więcej.Ci co mają dobrą klasę ziemi to nie odczuję tego ale na słabych ziemiach to już będzie pogrom. w przyszłym roku będzie siana sama gryka i łubin. A ziemniaki jedni się chwalą ze na skrobiowych jest na czysto z hektara 6500zł nie licząc roboty a inni narzekają ze się nie opłaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Brawo! Sprzedawać po 6 zł. W przyszłym roku Was nie będzie, to ja sprzedam wreszcie po 15 bez łaski. Moze się trochę rynek przeczysci że skoczków. I inteligentnych inaczej. 

 

Wkurzony rolnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...