Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
10 godzin temu, Gość Michal_mazowieckie napisał:

Czy jak Ci podwyższenie wypłatę z 800 do 1600 zł na miesiąc to będziesz zadowolony?

Pewnie ze będę zadowolony i każdy by był zadowolony tylko co to ma do czego?? mowa jest taka, nie wiem jak u was ale cena ziemniaków rok temu w moich rejonach była po 50-60 groszy miałem 2 hektary i tak sprzedałem wydajność rewelacyjna. w tym roku wydajność słabsza i jeszcze gniją i cena 60-80 groszy i jakoś szału nie ma rok temu był lepszy zbyt bo w październiku i listopadzie jak wprowadzili lokdaun to każdy się wystraszył i brał ziemniaków więcej na zimę  a teraz dużo mniej. w innych rejonach może jest inna sytuacja. tylko porównując tamten rok coś jeszcze szło z tych pieniędzy zrobić czy kupić a w tym roku przykro gadać jak wszytko tak będzie drożeć dalej to nic nie wróży dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019 rok super zapłacił, kto nie jest przeinwestowany mógł w zeszłym roku tylko po kosztach sprzedać i dał radę, ale niestety w tym roku trzeba wziąc dobre pieniądze za ziemniaka, w innym wypadku nie będzie za co w pole wyjść w przyszłym roku. Inflacja już wymknęła się spod kontroli w tej chwili byle jaka inwestycja to kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy skąd brać na to kasę ? kto sprzedaje poniżej 10 zł to chyba już kończy przygodę z ziemniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

2019 rok super zapłacił, kto nie jest przeinwestowany mógł w zeszłym roku tylko po kosztach sprzedać i dał radę, ale niestety w tym roku trzeba wziąc dobre pieniądze za ziemniaka, w innym wypadku nie będzie za co w pole wyjść w przyszłym roku. Inflacja już wymknęła się spod kontroli w tej chwili byle jaka inwestycja to kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy skąd brać na to kasę ? kto sprzedaje poniżej 10 zł to chyba już kończy przygodę z ziemniakiem.

Ja jeszcze nie sprzedałem po niżej 12zł woreczka ale co z tego jak już nie będę  na pewno w przyszłym roku sadził ziemniaków. Po pierwsze ten rok nie jest zły bo w tamtym roku było gorzej z ceną ale zaś w tym roku nie ma takiej wydajności. Po drugie  Jak popatrzę ze nawozy tyle podrożały paliwo a cena co jest teraz za ziemniaka była 10 lat do tyłu i dużo osób się cieszy z tej ceny. Ale nie liczą tego ze koszt robocizny wzrósł od tego czasu 2-3 kronie po podliczeniu wszystkiego nie ma takich kokosów sączyły się czasy ze za 2 -3h szło kupić nowy ciągnik.  Teraz lepiej ma pośrednik niż producent. Lepiej posiać rzepak lub nawet ostatnio bardzo się opłaca kukurydza i iść do jakiejś roboty budowlanki itp gwarantuje ze lepiej się wyjdzie u mnie w okolicy od 300zł  pomocnik dniówka do 450 murarz i nikt łaski nie robi a są co kleją  na metry z gazobetonu to im wychodzi naprawdę rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
W dniu 15.10.2021 o 19:01, Gość Scania esi napisał:

Za 6 zł możesz kupić rolkę papieru toaletowego i się podetrzeć, za mniej jak 10 zł nie sprzedaje. Niższe oferty to jak by ktoś napluł w twarz

 

W dniu 15.10.2021 o 21:00, Gość Rolnik napisał:

2019 rok super zapłacił, kto nie jest przeinwestowany mógł w zeszłym roku tylko po kosztach sprzedać i dał radę, ale niestety w tym roku trzeba wziąc dobre pieniądze za ziemniaka, w innym wypadku nie będzie za co w pole wyjść w przyszłym roku. Inflacja już wymknęła się spod kontroli w tej chwili byle jaka inwestycja to kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy skąd brać na to kasę ? kto sprzedaje poniżej 10 zł to chyba już kończy przygodę z ziemniakiem.

 

W dniu 16.10.2021 o 01:16, Gość stanlej napisał:

Ja jeszcze nie sprzedałem po niżej 12zł woreczka ale co z tego jak już nie będę  na pewno w przyszłym roku sadził ziemniaków. Po pierwsze ten rok nie jest zły bo w tamtym roku było gorzej z ceną ale zaś w tym roku nie ma takiej wydajności. Po drugie  Jak popatrzę ze nawozy tyle podrożały paliwo a cena co jest teraz za ziemniaka była 10 lat do tyłu i dużo osób się cieszy z tej ceny. Ale nie liczą tego ze koszt robocizny wzrósł od tego czasu 2-3 kronie po podliczeniu wszystkiego nie ma takich kokosów sączyły się czasy ze za 2 -3h szło kupić nowy ciągnik.  Teraz lepiej ma pośrednik niż producent. Lepiej posiać rzepak lub nawet ostatnio bardzo się opłaca kukurydza i iść do jakiejś roboty budowlanki itp gwarantuje ze lepiej się wyjdzie u mnie w okolicy od 300zł  pomocnik dniówka do 450 murarz i nikt łaski nie robi a są co kleją  na metry z gazobetonu to im wychodzi naprawdę rewelacja. 

Hahahah zawód na literę Ł?

Łoszust 

Słuchaj ... nie kłam że po tyle podajesz bo w tamtym tygodniu pusciles 20 bigbagow po 5.50 a pomocnik murarza 300 koron czeskich a nie złotych baranie

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy. Pan to wszystko skąd wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
10 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

 

 

Hahahah zawód na literę Ł?

Łoszust 

Słuchaj ... nie kłam że po tyle podajesz bo w tamtym tygodniu pusciles 20 bigbagow po 5.50 a pomocnik murarza 300 koron czeskich a nie złotych baranie

Wiem ze na te forum wchodzą intelekty takie ze nic nie wiedzą co się dzieje , stawki w budowlance poszły w górę i tyle czy tobie to będzie pasować czy nie ty byś nadal chciał żyć w średniowieczu przez takich jak ty nie ma cen na ziemniaka psują runek zatrzymali się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

a w markecie pyry luz 1,50 kg i syf taki pogryzione poucinane zdeformowane, a w siatce 2,7 zł/kg pozdrawiam.

market kupi za 50 groszy a sprzedaje po 1,5zł więc ma ładną przebitkę. Nie martwcie się duży sklep dużo za ziemniaka nie zapłaci ale tez dochodzą koszta transportu i trzeba to rozkilować  wiec to też jest troche zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość xyz napisał:

a co mnie najbardziej dziwi że ktoś to kupuje zamiast bezpośrednio u rolnika zakupić lepszy towar i w lepszej cenie

czasy jak były kiedyś już nigdy nie wrócą w miastach nie mieli co jeść bo nie było tyle sklepów  i ziemniak był szanowany pamiętam te czasy co woziło się ziemniaki co dziennie  po starze i przyczepie i to od początku września i tylko się rozwoziło jak się podjechało pod blok to była kolejka. Wtedy się opłaciło bo od razu z pola szły do piwnicy. teraz co jak ktoś jeszcze ma gdzie sprzedać to sprzeda a kto to trzeba czekać aż coś się ruszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...