Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Producent

termin siewu cebuli zalecenia!!!!!!!!! PO    10     KWIETNIA     powtórze PO 10 KWIETNIA, KTO SIEJE DZIŚ BĘDZIE ZBIERAŁ NAJ NAJ NAJ ŁADNIEJSZE CEBULE a te zasiane szybko będzą słabe. Rozsądni rolnicy jesli macie pola to siejcie cebule bo zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Dziś rozmawiałem  dość długo z człowiekiem który   tym roku sprowadził z Kazachstanu kilkanaście tirów cebuli . Twierdzi że  tym sezonie u nich jest jeszcze gorsza  suszej jak u nas , z tym że tam nikt nie deszczuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Producent napisał:

termin siewu cebuli zalecenia!!!!!!!!! PO    10     KWIETNIA     powtórze PO 10 KWIETNIA, KTO SIEJE DZIŚ BĘDZIE ZBIERAŁ NAJ NAJ NAJ ŁADNIEJSZE CEBULE a te zasiane szybko będzą słabe. Rozsądni rolnicy jesli macie pola to siejcie cebule bo zapłaci.

Co to za teorie ja sieje w marcu i mam zawsze ladny plon im pozniej tym gorzej moja teraz juz znac rzędy .Co do ceny sie nie wypowiem ale hiszpania francja balkany i ukraina maja opady deszczu wiec im ladnie rosnie a reszte wyobraz sobie sam bo oni tez sieja cebule i zasieli wiecej jak i  w polsce co bedzie czas pokaze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekordowe zasiewy cebuli nie pomogą jeśli będzie taka susza jak do tej pory!! Chyba ze wszyscy będą robic piklesa? o ile dalej będzie taka pogoda. Matka natura wszystko wyrówna i wcale  nie potrzebuje dużo, poprzedni sezon wystarczyło parenascie procent mniej cebuli w Europie a ściągaliśmy cebule z środkowej Azji!! 2 lata temu nikt o tym nie myślał!  Cebula obierana była po 0,98 gr w najlepszym momencie dzis 2,85 szok!! Ludzie stali się milionerami!! Życzę powtórki sezonu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Alex napisał:

Rekordowe zasiewy cebuli nie pomogą jeśli będzie taka susza jak do tej pory!! Chyba ze wszyscy będą robic piklesa? o ile dalej będzie taka pogoda. Matka natura wszystko wyrówna i wcale  nie potrzebuje dużo, poprzedni sezon wystarczyło parenascie procent mniej cebuli w Europie a ściągaliśmy cebule z środkowej Azji!! 2 lata temu nikt o tym nie myślał!  Cebula obierana była po 0,98 gr w najlepszym momencie dzis 2,85 szok!! Ludzie stali się milionerami!! Życzę powtórki sezonu ??

A co teraz susza zrobi cebuli tej z siewu wiosennego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agronom

cebule typu Hiszpańskiego można siać spokojnie do początku maja i prawdopodobnie to bedzie najładniejsza cebula. opady spodziewane 26.04.2016 kilkudniowe. kto po lanym poniedzialkowym poranku ruszy z zasiewem np cebuli Vuelta , barbaro, valentino, vaquero , meranto bedzie miał wschody po 10/14 dni w cipłe deszczowe dni majowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Ile bandura powschodowo na ha? , bo jedni mówią 0,5l inni 1,5l, ktoś kumaty,  opiszę powschodowe dawkowanie bandura i z czym można mieszać ten środek w cebuli z siewki? 

W zeszłym roku jechałem 0,8l Bandura w fazie 2-4 liści właściwych cebuli i po tygodniu poprawiłem jeszcze 0,6l. Cebuli nic nie było, chwasty wyczyściło do zera. Sprawdź tylko czy nie ma powoju bo Bandur sobie z nim nie radzi.  Co do mieszania z innymi środkami to ja nie podejmuję takiego ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 09:54, Gość Producent napisał:

termin siewu cebuli zalecenia!!!!!!!!! PO    10     KWIETNIA     powtórze PO 10 KWIETNIA, KTO SIEJE DZIŚ BĘDZIE ZBIERAŁ NAJ NAJ NAJ ŁADNIEJSZE CEBULE a te zasiane szybko będzą słabe. Rozsądni rolnicy jesli macie pola to siejcie cebule bo zapłaci.

U mnie siana 5 kwietnia jest już na wierzchu, siana 10 niektóre skiełkowane niektóre leżą w suchej ziemi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil Koło napisał:

Od dystrybutorów nasion

To, że wzrosła sprzedaż nasion u niektórych dystrybutorów nie od razu oznacza, że tyle więcej jest nasiane. Nasiona są cały czas dostępne, są też dostawcy, którzy w tym roku nie zapewnili nasion więc trzeba było zaopatrzyć się u dystrybutorów co w pewnym stopniu zwiększyło im sprzedaż. Największe znaczenie ma jednak pogoda oraz dostępność cebuli w innych krajach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...