Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rol.nik
38 minut temu, Gość Gość obieracz napisał:

Dokładnie jak piszesz zaraz nie będzie miał kto kupić q już pewnie połowa myśli żeby stanąć przy tych cenach zostanie nic jak wywozić na pole

Ciekawe kto ci powiedział że 7 gr w dół .łuska 40gr+35obieracz+odpad.inne koszty.jest naprawde z czego zabrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A może jeszcze chlodniom dopłacać trzeba bedzie żeby brały .jak w góre to po 2 grosze dokladali a jak w dół to ile 3xtyle od razu.gdzie tu logika bo o zysku trzeba zapomnieć wykorzystują sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex
2 godziny temu, Gość rolnik napisał:

Idz sie wyżal swojej mamie ,że musisz płacic za cebule 50 gr .Takie teorie co ty wypisujesz na ludzi juz nie działają ...inne sezony były tez komentowane a to tiry na ukrainie całe cebuli a to statki z chin a to holender a to wszystko za siedmioma gorami lasami....

Kolego ja tutaj nie piszę o teorii tylko o samych faktach, i dziele się wiedza która mam w tej chwili, bardziej teoriami nazwałbym to ze cebule wymarzły albo ze święta idą i towaru będzie szło ful. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2021

Marzec kwiecień maj czerwiec lipiec zostało niespełna pół sezonu do końca i może się wydarzyć sporo, łącznie z rozruchem restauracji, hoteli w całej Europie, 

Prawdopodobne jest to, że w kwietniu cena za ładny towar będzie oscylowala w okolicy 1-1.20zl Luz na worek, i jeśli ktoś to neguje to powinien zajrzeć na rynek pietruszki która jesienią była jak gorący kartofel którego nikt nie chce a dziś 3zl na brudną i nadal ssanie. 

Gdy otworzą się kraje i turystyka zapotrzebowanie na cebulę wzrośnie skokowo a ceny osiągną zawrotnej prędkości w górę. 

Kto zaryzykuje nie straci a zarobić może krocie. 

Chlodnie mają kontrakty na mrozonke i zrobią wszystko by cenę zbic do czasu ich realizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz

Możecie sobie spekulować,a to tylko spekulacje.Wydarzyc się może wszystko.Obieram kilkanaście  lat k to są normalne ceny za cebulę obraną a wszyscy się przyzwyczaili przez ostatnie te kilka lat że cebulą taka droga kiedyś była tylko taka cena i człowiek dawał radę.A rolnik się wyprzeda tak czy tak bo przyjdą upały i wszystko leci.Trzeba kupować tak żeby się oplacalo,u mnie też cena w dół 10 gr i co mam sobie stać a Ci ludzie co pracują dla mnie z czego mają żyć jak ja stanę? Raz lepiej raz gorzej taka loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Tam z kąt wszyscy spodziewają się najwcześniejszej cebulki nadal mają być targane minusowymi i to sporymi oddechami  matki natury . 

temperatura minimalna mapy prognostyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Jak atak na obniżki może się udać jak połowa marca a Europa nadal zmarznięta . 18,19,20 nadal mrozy na całą Europę . Oj nowalijki będą wyczekiwane wyjątkowo długo . Może to te wulkany co ostatnio intensywnie budzą się i masy popiołu w atmosferę wydalają powodują takie ochłodzenie ??? Orałem do 12tej i  zmarzliny się nadal rwały . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Stefan
1 godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Rano mrozy  po południu zawieje , kiedy ja cebulkę zasieje ?????? Tak ma być do końca kwietnia w pogodzie .

Do końca kwietnia? Może Marca? A to i tak nikt tego Tobie nie obieca, bo na tydzień nie potrafią przewidzieć a co dopiero na dłużej ...
Będzie dobrze głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebula daje zysk

Towar wysokiej klasy zawsze ma cenę, nawet w słabym roku. 

Towar słaby to duże ryzyko że się nie urodzi, nie sprzeda, nie znajdzie alternatywy. 

Kupując odmiany hiszpanki cz tak ostatnio znana deltę nie osiągnięcie zysku a tylko wyrobi się opinia że wy i cała Polska to producent kiepskiej cebuli. 

Chodujcie cebulę zdrową, twarda, czysta, średnio grubą, i zapakujcie ja bez oszukiwania a dostaniecie godna kasę. 

Ojjj zapomniałem że to Polska i tu musi być tanio i byle jak... Najlepiej na przemysł w cenie detalu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Godna kasę? A kto ją niby zapłaci? Pośrednik? Któremu zawsze coś nie pasuje i wymyślą by cenę zbic. Jak wszyscy w Polsce którzy uprawiają cebulę zrobili by super piękny towar to napewno ceny bylyby dobre i zysk mega. Tego jest po prostu zaduzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obierka
13 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Witam A jak ceny cebuli obieranej na przyszły tydzień ? Czy zainteresowanie firm zakupem przekłada się na cenę ?

Wynegocjowałem 1,03 

Ups miałem nikomu nie mówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...