Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebul

Póki co na rynku są wahania ale konsumenci mogą zrezygnować z wielu zakupów lub je odłożyć np. zakup mieszkania, samochodu rtv i agd ale z zakupu żywności nie można zrezygnować więc pamiętajcie że dobry towar zawszę się sprzeda i kilka tirów z wschodu czy też trochę kiepskiej cebuli z egiptu o niskiej jakości nie zasypie naprawdę niskich zapasów cebuli w europie. Z Holandii na pewno nie przyjedzie piękny twardy rijnsburger po 3 zł co najwyżej odsorty. Czas na rozdzielenia ceny cebuli o niższej jakości do obierania która jest teraz na odpowiednim poziomie od ceny cebuli na worek która ma potencjał do wzrostów. Grube ryby chcą wykupić nasz piękny towar za groszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman 2
19 godzin temu, Gość Roman napisał:

Ale się porobiło co? Ciekawe czy to się odbije…

 

Nie płeć bzdur.

Działania na zbicie cen.Koło  Egiptu to nawet przejść  nie chcę.  Jakość kiepska. Tak że spokojnie.

Widać  ze Jesteś h andlarzem bo rolnik by tak nie napisał.

Nie dajmy się  zastraszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
4 godziny temu, Gość Roman 2 napisał:

Nie płeć bzdur.

Działania na zbicie cen.Koło  Egiptu to nawet przejść  nie chcę.  Jakość kiepska. Tak że spokojnie.

Widać  ze Jesteś h andlarzem bo rolnik by tak nie napisał.

Nie dajmy się  zastraszyć. 

Nikogo nie straszę! Wystarczy zobaczyć co dzieje się w ogłoszeniach 

Podaż przewyższa popyt i tyle w temacie 

Nikt nikomu nie mówi co ma robić, ci co sprzedają godzą się na ceny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
8 godzin temu, Gość Roman napisał:

Nikogo nie straszę! Wystarczy zobaczyć co dzieje się w ogłoszeniach 

Podaż przewyższa popyt i tyle w temacie 

Nikt nikomu nie mówi co ma robić, ci co sprzedają godzą się na ceny!!

No właśnie widać co się dzieje w ogłoszeniach każdy ceni od 4 zl wzyz i w końcu cena się unormowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman 2
21 godzin temu, Gość Roman napisał:

Nikogo nie straszę! Wystarczy zobaczyć co dzieje się w ogłoszeniach 

Podaż przewyższa popyt i tyle w temacie 

Nikt nikomu nie mówi co ma robić, ci co sprzedają godzą się na ceny!!

W ogloszeniach też propaganda . Dobrze o tym wiesz. 

Polska cebula od polskiego producenta  to jest to.

Wspieram polskie rolnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Staszek
22 godziny temu, Gość Roman napisał:

Nikogo nie straszę! Wystarczy zobaczyć co dzieje się w ogłoszeniach 

Podaż przewyższa popyt i tyle w temacie 

Nikt nikomu nie mówi co ma robić, ci co sprzedają godzą się na ceny!!


Tak a ceny są wysokie za ładny towar, i nic tęgi nie zmieni!! Nawet takie komentarze.

4zł można dostać na luz za ładna cebule!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WyjatkowyObieracz
4 godziny temu, Gość Obieracz tonowy napisał:

Ale zagrywka brawo dla wszystkich Chłodni 

A co za zagrywka? 
rozumiem ze chodzi o cenę, to jak opuszczają to może zrobić przerwę na pewno na dobre to wyjdzie, dużo obieraczy już nie zostało!? 
Można też zrobić zagrywkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul
8 godzin temu, Gość WyjatkowyObieracz napisał:

A co za zagrywka? 
rozumiem ze chodzi o cenę, to jak opuszczają to może zrobić przerwę na pewno na dobre to wyjdzie, dużo obieraczy już nie zostało!? 
Można też zrobić zagrywkę 

To nie chodzi o to że zagrywka chłodni, trochę wszyscy przeszacowali braki cebuli, Holandia się otworzyła ma jeszcze sporo towaru do obierania i cena zbije prawdopodobnie do 3 zł cebulką na obieranie, normalna sytuacja musiało sie to ustabilizowac bo już ludzie na głowę dostawali za cebulę że szczypiorem chcieli 4zl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul
8 godzin temu, Gość WyjatkowyObieracz napisał:

A co za zagrywka? 
rozumiem ze chodzi o cenę, to jak opuszczają to może zrobić przerwę na pewno na dobre to wyjdzie, dużo obieraczy już nie zostało!? 
Można też zrobić zagrywkę 

A przerwę to na pewno zrobią wszyscy obieranie bo zbyt ryzykowane teraz kupować, także spokojnie tą przerwa tylko jeszcze bardziej zbije cenę luski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Też kupujący
6 godzin temu, Gość Cebul napisał:

To nie chodzi o to że zagrywka chłodni, trochę wszyscy przeszacowali braki cebuli, Holandia się otworzyła ma jeszcze sporo towaru do obierania i cena zbije prawdopodobnie do 3 zł cebulką na obieranie, normalna sytuacja musiało sie to ustabilizowac bo już ludzie na głowę dostawali za cebulę że szczypiorem chcieli 4zl....

No spokojnie.

Nie pisać  bzdur.

Egipt  60 procent  mniejsze zbiory.

Fakt  że nawiezli trochę  I co z tego. Cenę  muszą  trzymać. 

I tak wszędzie braki

 Zainteresowanie duże.  Ale sztuczny popłoch wywierany ze strony kupujących.  Spokojnie.Cały świat zmaga się z niedoborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość tymek
3 godziny temu, Gość Też kupujący napisał:

No spokojnie.

Nie pisać  bzdur.

Egipt  60 procent  mniejsze zbiory.

Fakt  że nawiezli trochę  I co z tego. Cenę  muszą  trzymać. 

I tak wszędzie braki

 Zainteresowanie duże.  Ale sztuczny popłoch wywierany ze strony kupujących.  Spokojnie.Cały świat zmaga się z niedoborem. 

Dobru żart nie wiadomo co będzie jutro u czy będzie gdzie sprzedać a wy sami się nakręcacie popyt mały podaż duża więc siłą rzeczy cena musi spasv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franek
Godzinę temu, Gość Gość tymek napisał:

Dobru żart nie wiadomo co będzie jutro u czy będzie gdzie sprzedać a wy sami się nakręcacie popyt mały podaż duża więc siłą rzeczy cena musi spasv

Zartowniś to z Ciebie jest. 

Popyt duży  A cebuli polskiej już  mało.  Import zawsze byl. 

Do handlu dużo czasu.

Działasz na zbicie ceny żeby  tanio kupić . Czy sprzedałeś już  I Ci żal? 

Nie chcę  nawet odpowiedzi  bo wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IdąŚwięta
14 minut temu, Gość Franek napisał:

Zartowniś to z Ciebie jest. 

Popyt duży  A cebuli polskiej już  mało.  Import zawsze byl. 

Do handlu dużo czasu.

Działasz na zbicie ceny żeby  tanio kupić . Czy sprzedałeś już  I Ci żal? 

Nie chcę  nawet odpowiedzi  bo wiadomo.

Panie Franek, cena cebuli spadła i niech pan nie zaklina rzeczywistości a co będzie to nie wiadomo na pewno cebuli do pakowania i obieranie nie zabraknie jeśli by cebuli nie było to czemu cena spada? A popyt to gdzie pan masz? w ogłoszeniach widać coś innego! no chyba że jest Pan daltonistą to wybaczam. Jak spadnie do 3 zł to będzie popyt bo Ukraina się ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość tymek
41 minut temu, Gość Franek napisał:

Zartowniś to z Ciebie jest. 

Popyt duży  A cebuli polskiej już  mało.  Import zawsze byl. 

Do handlu dużo czasu.

Działasz na zbicie ceny żeby  tanio kupić . Czy sprzedałeś już  I Ci żal? 

Nie chcę  nawet odpowiedzi  bo wiadomo.

Pożyjemy zobaczymy kto miał rację mam info z pewnego źródła i to najnowsze.Nie interesuje mnie zbicie ceny to tylko wy tak myślicie że oboeracz to złodziej co tylko chce się dorobić otwórz oczy każdy musi zarobić bo inaczej by nikt nic nie robił 

Ps nie jestem rolnikiem więc i nie pęka mi żyłka że sprzedajecie tak drogo niech to będzie wasz sezon za to następny widzę cienko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
Godzinę temu, Gość IdąŚwięta napisał:

Panie Franek, cena cebuli spadła i niech pan nie zaklina rzeczywistości a co będzie to nie wiadomo na pewno cebuli do pakowania i obieranie nie zabraknie jeśli by cebuli nie było to czemu cena spada? A popyt to gdzie pan masz? w ogłoszeniach widać coś innego! no chyba że jest Pan daltonistą to wybaczam. Jak spadnie do 3 zł to będzie popyt bo Ukraina się ruszy

Skąd już wiesz, że cebuli nie zabraknie? Jeszcze kilka miesięcy do nowej u mnie już końcówka a w poprzednich latach dopiero ruszałem ze sprzedażą myślę, że większość wykorzystała dobre ceny i zrobiła podobnie, chłodnie próbują wywołać panikę przed świętami i trochę im się udaje, ale mają konkurencję, która podbiera im towar nawet gorszej jakości i wysyła na wschód także wydaje mi się że przyjdzie jeszcze moment w którym cebuli zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
15 godzin temu, Gość Cebul napisał:

To nie chodzi o to że zagrywka chłodni, trochę wszyscy przeszacowali braki cebuli, Holandia się otworzyła ma jeszcze sporo towaru do obierania i cena zbije prawdopodobnie do 3 zł cebulką na obieranie, normalna sytuacja musiało sie to ustabilizowac bo już ludzie na głowę dostawali za cebulę że szczypiorem chcieli 4zl....

I jeszcze im mało było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malutki
16 minut temu, Gość Gość napisał:

I jeszcze im mało było...

Chytry w życiu dwa razy traci ZAPAMIETAJACIE TO RAZ NA ZAWSZE

Dzwoniłem za cebula z miesiąc temu to gospodarz  mówi mam 300 ton cena rośnie i nie sprzedaje narazie..a dziś dzwoni do mnie ten sam rolnik i z takim głupim uśmiechem czy może nie potrzebuje cebuli..więc mu mówię cena spada narazie nie potrzebuje.Oby jeb..na złotówkę albo i niżej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz
5 godzin temu, Gość IdąŚwięta napisał:

Panie Franek, cena cebuli spadła i niech pan nie zaklina rzeczywistości a co będzie to nie wiadomo na pewno cebuli do pakowania i obieranie nie zabraknie jeśli by cebuli nie było to czemu cena spada? A popyt to gdzie pan masz? w ogłoszeniach widać coś innego! no chyba że jest Pan daltonistą to wybaczam. Jak spadnie do 3 zł to będzie popyt bo Ukraina się ruszy

Pleciesz bzdury. A na dodatek nie wiesz mawet co to daltonizm.

CEBULI  to mawet w porównaniu do zeszłego roku jest tyle co nic.

Ale żal  płacić  uczciwe pieniądze.  Rolnik  to najlepiej  żeby  za pół  darmo oddawał.

To chyba macie Wy kłopot z tym Egiptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz!!

Hahaha trochę się pośmieje, z jaka skruchą teraz wszyscy dzwonią.

Niektórzy liczą już straty w setkach tysięcy a są i tacy co w milionach hahaha

Jak proponowałem 4 zł to było mało, teraz jak dzwonią to mówię za drogo!! Szybko role się odwróciły teraz szanuje się tych co byli normalni!! I nie walczyli o pare groszy mając nie spotykana cenę!! Tylko cieszyli się z tego że mogą tak drogo sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
8 minut temu, Gość Handlarz!! napisał:

Hahaha trochę się pośmieje, z jaka skruchą teraz wszyscy dzwonią.

Niektórzy liczą już straty w setkach tysięcy a są i tacy co w milionach hahaha

Jak proponowałem 4 zł to było mało, teraz jak dzwonią to mówię za drogo!! Szybko role się odwróciły teraz szanuje się tych co byli normalni!! I nie walczyli o pare groszy mając nie spotykana cenę!! Tylko cieszyli się z tego że mogą tak drogo sprzedać.

Brawo !!! Ale tych normalnych już tak nie wielu pozostało.  Niestety rolnik jak czuje pieniądz to myśli że ktoś głupi i można mu wcisnąć wszystko za tyle ile się powie..adios

Kto stawia flaszkę że za 2 tygodnie cebula będzie po 2 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
8 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Brawo !!! Ale tych normalnych już tak nie wielu pozostało.  Niestety rolnik jak czuje pieniądz to myśli że ktoś głupi i można mu wcisnąć wszystko za tyle ile się powie..adios

Kto stawia flaszkę że za 2 tygodnie cebula będzie po 2 zł?

Ja nie wiem czy nie będzie nawet po zlotowce a w Holandii cebula prawie 1euro także to wy będziecie liczyć straty w milionach ha ha ha a flaszkę postawicie rolnikowi za to że będziecie mogli ten syf z Egiptu wywieź mu na pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...