Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof
2 godziny temu, Gość 123 napisał:

Czyli po świętach wracamy do wyższych cen ? 

Powinno być na odwrót!!

a teraz nie ma za bardzo komu sprzedać.

Czas pokarze, ale jak narazie to jest kiepsko!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trytytka
Godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

Powinno być na odwrót!!

a teraz nie ma za bardzo komu sprzedać.

Czas pokarze, ale jak narazie to jest kiepsko!

 

kiepsko to dopiero bedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cwaniara
W dniu 22.03.2023 o 19:52, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Czytam te Wasze wypociny i ręce opadają. Napieprzacie się wzajemnie, że aż się czytać nie chce... Po co wam te  wzajemne złośliwości? Czy Wy nie możecie się normalnie komunikować? Wzajemnie szanować? Przecież wszyscy są od siebie uzależnieni. Kupujący... handlujący... producenci...

Jak w polityce... Nawalają się na się jedni na drugich zamiast jak cywilizowani ludzie współpracować...

Sprzedawałem w listopadzie cebulę po 1,8 zł, sprzedawałem w styczniu po 2,2 zł, sprzedawałem 3 tyg. temu po 4,5 i sprzedaję dzisiaj po 4 złote. Za miesiąc będę sprzedawał może po 3 zł, a może po 5. Nikt tego nie wie. Cały czas kupują ci sami odbiorcy. Żaden mnie nie obrażał na jesień, żaden nie obraża mnie dzisiaj. Żadnemu klientowi nie cwaniakowałem przez cały sezon...  Po co Wam te nerwy i złośliwości? Nie macie większych problemów w życiu?

 

7 godzin temu, Gość Handel napisał:

A mówił minister Kowalczyk sprzedawać nie trzymać😂😂😂

To jest pazerność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlowiec

Taka prawda że  tego Egiptu już  nie ma jak kupić.  Wszystkie wolumeny już wysprzedane. Poza tym Egipt ma produkcję mniejszą  o 60 procent według poprzedniego roku. Fakt że  zawalili ale zejdzie z rynku szybko  albo zgnije do reszty. Ja tego nie chcę znać. Daję  zarabiać polskiemu rolnikowi

Uzbecka Nowa jeszcze z miesiąc żeby się do transportu nadawała na większą odległość. Tak że  piszmy prawdę.  Z rolnika żyjemy i dajmy mu zarobić  . Przecież na polskim towarze nawet drogim też  się  zarabia. 

Zawsze gdy jest drogo to większy zarobek.

A tu jeden przed drugim żeby  tylko taniej sprowadzić  niszcząc  polskiego producenta. 

Poza tym popatrzcie na listę  śr.chemicznych dozwolonych w tych krajach z których  sprowadzacie.  W Polsce wiele z nich jest zakazane.

Więc jakim prawem ten towar przekracza naszą granicę. 

Tutaj nasz z rolnik stosuje około 30 procent tego co tam nawet z racji położenia geograficznego i musi przestrzegać norm.

Popieram POLSKIE ROLNICTWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
2 godziny temu, Gość Handlowiec napisał:

Taka prawda że  tego Egiptu już  nie ma jak kupić.  Wszystkie wolumeny już wysprzedane. Poza tym Egipt ma produkcję mniejszą  o 60 procent według poprzedniego roku. Fakt że  zawalili ale zejdzie z rynku szybko  albo zgnije do reszty. Ja tego nie chcę znać. Daję  zarabiać polskiemu rolnikowi

Uzbecka Nowa jeszcze z miesiąc żeby się do transportu nadawała na większą odległość. Tak że  piszmy prawdę.  Z rolnika żyjemy i dajmy mu zarobić  . Przecież na polskim towarze nawet drogim też  się  zarabia. 

Zawsze gdy jest drogo to większy zarobek.

A tu jeden przed drugim żeby  tylko taniej sprowadzić  niszcząc  polskiego producenta. 

Poza tym popatrzcie na listę  śr.chemicznych dozwolonych w tych krajach z których  sprowadzacie.  W Polsce wiele z nich jest zakazane.

Więc jakim prawem ten towar przekracza naszą granicę. 

Tutaj nasz z rolnik stosuje około 30 procent tego co tam nawet z racji położenia geograficznego i musi przestrzegać norm.

Popieram POLSKIE ROLNICTWO

Jak na obecne czasy to jakiś dziwny bo normalny głos !!!! W tych czasach to moda na idiotyzmy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolski
1 godzinę temu, Gość Krz napisał:

co Myslicie o meranto f1? ktos hodowal?

Odmiana niezła i poleży do kwietnia ma tolerancję na choroby odglebowe od kilku lat się sprawdzało nawet na polu śmierci . Ale w ostatnim sezonienie  po 6 letniej nie dało rady fuzarjum i różowienie korzeni zrobiły spustoszenie że długo się zastanawiałem czy zbierać  A w poprzednim sezonie na tym samym polu po 5 letniej przerwie na tej samej działce było nieźle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Cebula 4 pokolenie napisał:

Siał już ktoś cebulę w tą zimną glebę? Czy czekacie?

Ja czekam, ale kilku szybkich w okolicy posiało już dwa tygodnie temu. U mnie na mocnych ziemiach kujawskich jest za mokro w tym tygodniu żeby robić w polu. W tamtym tygodniu się wstrzymałem bo pogody mówiły o zimnie i się potwierdziło. Wczoraj i dzisiaj rano po -2, jutro podobnie. Od czwartku podobno ocieplenie. Jak będą warunki zaraz po Wielkanocy atakuje ostro i sieje cebulę i buraki. Ale zobaczymy czy pododa pozwoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

No to się  najedli kupcy już  tego egipta. Wtopili co niektórzy  na N iedorobce.Cebula Polska wraca do łask. 

Ale zniszczyć  rynek to była dobra zachęta. 

Oczywiście kosztem polskiego producenta.

Zadowoleni biznesmeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolski
12 minut temu, Gość Bartosz napisał:

No to się  najedli kupcy już  tego egipta. Wtopili co niektórzy  na N iedorobce.Cebula Polska wraca do łask. 

Ale zniszczyć  rynek to była dobra zachęta. 

Oczywiście kosztem polskiego producenta.

Zadowoleni biznesmeni?

Generalnie zapomnieli że nie powinno się sr..ać do miski z której się je 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Wolski napisał:

Generalnie zapomnieli że nie powinno się sr..ać do miski z której się je 

.. .to samo w zbożu, tutaj też zero myślenia pro polskiego, byle kabzę nabić, ponoć sami rolnicy też kupowali, zanim sie zorientowali że robili we własne gniazdo. Dopóki jako naród sami się nie zaczniemy szanować ...nikt nas nie będzie szanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldemar

Idą święta a zainteresowanie cebulą zerowe, tylko slyszysz ze ktos ma Egipt ktos inny Ruską lub Tadżycka, jeszcze inny Holandia, Austria, Dania, Austria.....A Polska czeka w magazynach . Chinska obrana I mrożona jest w cenie europejskiej cebuli w lusce . To chyba juz po sezonie, tymbardziej ze Macedonia i inne cebule z tego sezonu za chwile wchodzą na rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
2 godziny temu, Gość Waldemar napisał:

Idą święta a zainteresowanie cebulą zerowe, tylko slyszysz ze ktos ma Egipt ktos inny Ruską lub Tadżycka, jeszcze inny Holandia, Austria, Dania, Austria.....A Polska czeka w magazynach . Chinska obrana I mrożona jest w cenie europejskiej cebuli w lusce . To chyba juz po sezonie, tymbardziej ze Macedonia i inne cebule z tego sezonu za chwile wchodzą na rynek. 

Chyba coś Ci się pomyliło... Ja sprzedaję 70-100 ton towaru w worku tygodniowo a mógłbym robić więcej... Cena po "biegunce" na rynku sprzed 10 dniu już zaczęła rosnąć. 3 tyg. temu 4-4,5 zł/ kg.  10 dni temu 3,3. Dzisiaj 3,6 i więcej chętnych niż mogę przygotować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
11 godzin temu, Gość Waldemar napisał:

Idą święta a zainteresowanie cebulą zerowe, tylko slyszysz ze ktos ma Egipt ktos inny Ruską lub Tadżycka, jeszcze inny Holandia, Austria, Dania, Austria.....A Polska czeka w magazynach . Chinska obrana I mrożona jest w cenie europejskiej cebuli w lusce . To chyba juz po sezonie, tymbardziej ze Macedonia i inne cebule z tego sezonu za chwile wchodzą na rynek. 

Oho chyba zaczyna brakować cebulki bo zaczęło się straszenie biednych rolników ale spokojne ci co 3 tygodnie temu dostali rozwolnienia przez takie straszenie już się wyprzedali także Waldkowi została tylko cebula z Egiptu Holandii Austrii i Austrii. Tak się biedny rozpędził z tym sianiem propagandy ze znalazł na mapie Europy jeszcze jedna Austrii ciekawe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
9 godzin temu, Gość 123 napisał:

teraz troszkę odbija ale czy po świętach dalej będzie tendencja wzrostowa ? 

Mogę się oczywiście mylić, jednak według mnie ceny powinny powoli iść do góry. Dobrego towaru przecież nie przybyło w Europie. Importem się wielu importerów najadło. Towar z importu słaby a bańka mówiąca, że ceny mogą tylko rosnąć pękła. Żaden importer nie pomyśli już, że "nie ważne za ile kupię i jakiej jakości kupię i tak zarobię"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...