Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Gość Handlujacy. napisał:

Ciekawe jakim prawem ogłaszają  cebulę  Z Rosji. Jakieś  służby powinny się zająć  Tym procederem. Wstyd.

A ogólnie  to ze  wszystkim tak jak ze zbożem .

Tylko pieniądz  kosztem polskiego rolnika.

Jeszcze Prezes Jarek obiecał pszenice po minimum 1400 zł. Głupsza połowa wsi da się na to złapać. ,Ciekawe jak oni chcą to zrobić jak masy ukraińskiej pszenicy są w kraju i to wjeżdżało jeszcze w tamtym roku.  ,,Nasi''  politycy i unia rozwalą wszystko. Jak oni obiecają kolejne cuda żeby tylko wygrać wybory, i jeśli nawet dopłaca do połowy tych pomysłów i dodrukują pieniędzy to inflacja na 30% wskoczy. Za kilka lat będą masowe bankructwa. Do naszego kraju wjeżdża wszystko nie wiadomo czym faszerowane a nas się gnębi wymogami i zakazuje substancji, durne ekoschematy itp. Zboża, warzywa, mięso z zagranicy sztucznie pędzone. Natomiast u nas nawozy, paliwa, prąd, podatki osiągnęły koszty co kilka lat temu były jak z czernego snu. I jeszcze od roku do wyżywienia z naszych pieniędzy ,,przyjaciele'' uKRAINA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale chyba kurde cena 2,5 czy 4 zł jak było można sprzedać to nie jest cena która niszczy Polskiego rolnika. Sam sprzedawałem od października w worku zaczynajac od 1,8 kończąc na 2,5 bo mi się swój towar skończył i jestem mega zadowolony. Dlaczego? bo sprzedając średnio po 2 zl przy plonie 48t/ha dało to prawie 100 tys / ha przychodu. Uwzględniając koszty 80 tys czystych pieniążków. Za 3 ha tej uprawy można kupić mieszkanie za gotówkę. Nie ma co płakać ze jest teraz po 2 zl na obieranie. Trzeba było sprzedać jak była po 3,8 czy 4 zl luz. Mówię to świadomie jako rolnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Wybaczcie ale chyba kurde cena 2,5 czy 4 zł jak było można sprzedać to nie jest cena która niszczy Polskiego rolnika. Sam sprzedawałem od października w worku zaczynajac od 1,8 kończąc na 2,5 bo mi się swój towar skończył i jestem mega zadowolony. Dlaczego? bo sprzedając średnio po 2 zl przy plonie 48t/ha dało to prawie 100 tys / ha przychodu. Uwzględniając koszty 80 tys czystych pieniążków. Za 3 ha tej uprawy można kupić mieszkanie za gotówkę. Nie ma co płakać ze jest teraz po 2 zl na obieranie. Trzeba było sprzedać jak była po 3,8 czy 4 zl luz. Mówię to świadomie jako rolnik. 

Do prawdziwego rolnika to Ci bardzo daleko.

Nie ośmieszaj  się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Wybaczcie ale chyba kurde cena 2,5 czy 4 zł jak było można sprzedać to nie jest cena która niszczy Polskiego rolnika. Sam sprzedawałem od października w worku zaczynajac od 1,8 kończąc na 2,5 bo mi się swój towar skończył i jestem mega zadowolony. Dlaczego? bo sprzedając średnio po 2 zl przy plonie 48t/ha dało to prawie 100 tys / ha przychodu. Uwzględniając koszty 80 tys czystych pieniążków. Za 3 ha tej uprawy można kupić mieszkanie za gotówkę. Nie ma co płakać ze jest teraz po 2 zl na obieranie. Trzeba było sprzedać jak była po 3,8 czy 4 zl luz. Mówię to świadomie jako rolnik. 

Jasne chodzi tu o pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Grześ napisał:

Do prawdziwego rolnika to Ci bardzo daleko.

Nie ośmieszaj  się. 

Masz rację! Przecież prawdziwy polski rolnik katolik głosujący na PiS nie może być zadowolony z niczego, a zwłaszcza jak dobrze zarobi. Dla niepoznaki musi narzekać i płakać mimo że nie płaci podatku dochodowego i składa się symbolicznie na KRUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wincyyyj
13 hours ago, Guest Rolnik said:

Wybaczcie ale chyba kurde cena 2,5 czy 4 zł jak było można sprzedać to nie jest cena która niszczy Polskiego rolnika. Sam sprzedawałem od października w worku zaczynajac od 1,8 kończąc na 2,5 bo mi się swój towar skończył i jestem mega zadowolony. Dlaczego? bo sprzedając średnio po 2 zl przy plonie 48t/ha dało to prawie 100 tys / ha przychodu. Uwzględniając koszty 80 tys czystych pieniążków. Za 3 ha tej uprawy można kupić mieszkanie za gotówkę. Nie ma co płakać ze jest teraz po 2 zl na obieranie. Trzeba było sprzedać jak była po 3,8 czy 4 zl luz. Mówię to świadomie jako rolnik. 

Ile by nie było to zawsze jest mało, zawsze tak bylo i będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik
4 godziny temu, Gość Grześ napisał:

Do prawdziwego rolnika to Ci bardzo daleko.

Nie ośmieszaj  się. 

Śmiem się nie zgodzić, chyba ze mam jakiś spaczony wizerunek polskiego rolnika. Może dla przykładu powiesz jak taki powinien wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Xxx napisał:

Witam, zdążyliście zasiac cebulę? Takiej mokrej wiosny to dawno nie pamietam

Mieliśmy wczoraj siać, próbowaliśmy późnym wieczorem, za mokro, dzisiaj rano, za mokro, a teraz pada deszcz. 

Będę miał najpóźniej posianą cebulę w karierze, dobrze że mało tego jest, to i nerwów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemysław

Co się dzieje z obraną? Na chłodni 4zl i limit dostaw, skupy 3,50 tylko. Zapowiedź dalszych obniżek a po weekendzie majowym nie wiadomo czy w ogóle coś będą potrzebować. Zaczęli procenty robić to chyba nie chcą towaru. Jak u was? Zimówka za chwilę to pewnie ceny nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też limity i remonty mówią ze będą robić, Anglia słabo bierze zasypało się mrożonka z Chin, ale myśle że do zimówki to się rozluźni, do pierwszych zimowek jeszcze z 2 miesiące więc sporo czasu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina nie może wysyłać tirów ze swoim towarem więc nie może też ładować do siebie naszych warzyw lub musza zapłacić znacznie więcej za transport. I tak się kończy totalna regulacja nieudaczników z pis. 

Swoją drogą czy nie ma ktoś wrażenia że pisowcy kupują teraz rolników a ci się sprzedadzą za parę srebrników. Do kąd doprowadzi to hiper rozdawnictwo, co z kolejnymi pokoleniami cz też będą traktowani jak inwalidzi przez rządzących.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
8 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

 Jeszcze w kwietniu ma do nas dotrzeć młoda Macedonka  która będzie sprzedawana za polską  niestety .

Macedonia i Uzbekistan będzie ciekawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 21:32, Gość Krzych napisał:

U mnie też limity i remonty mówią ze będą robić, Anglia słabo bierze zasypało się mrożonka z Chin, ale myśle że do zimówki to się rozluźni, do pierwszych zimowek jeszcze z 2 miesiące więc sporo czasu.  

Teraz łatwo się wtopic kupując cebulę do obierania. Cena obranej od miesiąca zaczyna się prostować, ja drugi raz dałem się wtopic ale na szczęście na małej ilości (nie zdążyłem obrać końcówki po starej cenie)  Mój odbiorca kupuje do środy, później po majówce wychodzą z ceną 50 gr taniej. Chłodnie już się obkupily drogim towarem. A teraz jest w kraju sporo Egiptu, mrożonki z Chin, zaraz wjeżdżać będzie świeża Macedonka no i wyglądanie za zimówkami które za niecałe dwa miesiące. Co niefazorowane w najbliższym czasie będzie pływać. Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe miesiące cena obranej może tylko spadać. Dobry towar na worek to inna liga cenowo i popytowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 22:22, Gość Tomasz napisał:

Cena na chłodniach w tym tygodniu 4zl, po majówce przewiduję dalsze spadki i bardzo małe zainteresowanie. 3,5 i potem znacznie niżej to gwarant. 

A co Ty ustalasz ceny? Gwarant to jest taki ze wszyscy trafimy do piachu!!! Zainteresowanie zawsze spada rok w rok w tym okresie, tak jak i spada możliwość przerobu cebuli wiec wszystko się wyrówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadają i nikt tego nie zatrzyma. Cebuli w polskich magazynach jest jeszcze sporo a do tego lawinowo rośnie import cebuli w łusce, obranej, mrożonki z całego świata. Pierwsza cebula z Macedonia oraz Uzbekistanu jest już na Broniszach, zimówka za 4 tygodnie bedzie już szeroko dostępna. Można zaklinać rzeczywistość ale cena będzie spadać co tydzień i nikt tego nie powstrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
28 minut temu, Gość Radek napisał:

Ceny spadają i nikt tego nie zatrzyma. Cebuli w polskich magazynach jest jeszcze sporo a do tego lawinowo rośnie import cebuli w łusce, obranej, mrożonki z całego świata. Pierwsza cebula z Macedonia oraz Uzbekistanu jest już na Broniszach, zimówka za 4 tygodnie bedzie już szeroko dostępna. Można zaklinać rzeczywistość ale cena będzie spadać co tydzień i nikt tego nie powstrzyma. 

Jakoś ceny spadły i się zatrzymały!! A Polska zimówka za miesiąc haha widać że jest Pan Handlarzem i nie ma zielonego pojęcia! Powodzenia w sianiu propagandy, aaa i jeszcze jedno po ile sprzedają tą młoda cebule w łusce 4zł a może 5zł to obrana będzie z 7zł No tak rzeczywiście ceny spadają!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eugeniusz

No tak tez tak slyszalem ze frost nie bedzie bral podobno zalamie sie rynek,ci co zasiali cebule bede orac i siac rzepkę,a ci co maja w magazynach beda sypac do rowow,rumunni i ukraincy ,a zwlaszcza polskie pakowanie maja nakaz siedziec cicho i zamknac biznesy bo podobno frost sie zamyka..anglicy,belgowie,asutriacy,niemcy i cala reszta europy kupujaca produkty z mrozona cebula obieciala ze nie beda juz nic wiecej kupowac bo frost podobno sie zamyka..i ta łapka co sieje popeline jak ja cba za uszy wyciagała z kopca podobo łkała że to nie tak..ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...