Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik
12 godzin temu, Gość Handlarz napisał:

Na giełdach już pełno szajsu. Nie wiem czy to nasza krajowa, czy zagranicy, ale próbują popchnąć co się da, nie zważając na jakość 

W Polsce została  już tylko ładna cebula. Więc  sprawa jasna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlujacy.
Godzinę temu, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

Ja nie wiem czy nie będzie nawet po zlotowce a w Holandii cebula prawie 1euro także to wy będziecie liczyć straty w milionach ha ha ha a flaszkę postawicie rolnikowi za to że będziecie mogli ten syf z Egiptu wywieź mu na pole

No cóż  Masz rację. 

Nie chcę  już tego Egiptu. 

Katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
16 godzin temu, Gość malutki napisał:

Chytry w życiu dwa razy traci ZAPAMIETAJACIE TO RAZ NA ZAWSZE

Dzwoniłem za cebula z miesiąc temu to gospodarz  mówi mam 300 ton cena rośnie i nie sprzedaje narazie..a dziś dzwoni do mnie ten sam rolnik i z takim głupim uśmiechem czy może nie potrzebuje cebuli..więc mu mówię cena spada narazie nie potrzebuje.Oby jeb..na złotówkę albo i niżej!!!

Oby oby. Obrana spadła w tym tygodniu około 50 gr, i oby po niedzieli jeszcze konkretnie spadła. To było chore, że niektóre osobniki chciały już, 5zl za przeciętną cebulę w łusce. Chytrych nie ma co żałować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stary hamdlarz
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Oby oby. Obrana spadła w tym tygodniu około 50 gr, i oby po niedzieli jeszcze konkretnie spadła. To było chore, że niektóre osobniki chciały już, 5zl za przeciętną cebulę w łusce. Chytrych nie ma co żałować. 

Chytrosc najbardziej to się objawia  u kupujących  gdy nie chcą  zapłacić  tyle ile rolnik chce.

Takiego kupca to nie żal. 

Rolnik chce zarobić .Normalna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
48 minut temu, Gość Gość napisał:

Oby oby. Obrana spadła w tym tygodniu około 50 gr, i oby po niedzieli jeszcze konkretnie spadła. To było chore, że niektóre osobniki chciały już, 5zl za przeciętną cebulę w łusce. Chytrych nie ma co żałować. 

Przyda się kubeł zimnej wody tym co sprowadzili cebulę z krajów trzecich po za normami UE. Żeby polskiemu rolnikowi nie zapłacić. A teraz trzeba oddać taniej niż się kupiło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulka
23 godziny temu, Gość malutki napisał:

Chytry w życiu dwa razy traci ZAPAMIETAJACIE TO RAZ NA ZAWSZE

Dzwoniłem za cebula z miesiąc temu to gospodarz  mówi mam 300 ton cena rośnie i nie sprzedaje narazie..a dziś dzwoni do mnie ten sam rolnik i z takim głupim uśmiechem czy może nie potrzebuje cebuli..więc mu mówię cena spada narazie nie potrzebuje.Oby jeb..na złotówkę albo i niżej!!!

Niech sobie teraz zupy cebulowej nagotuje 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
35 minut temu, Gość Cebulka napisał:

Niech sobie teraz zupy cebulowej nagotuje 🙃

Czytam te Wasze wypociny i ręce opadają. Napieprzacie się wzajemnie, że aż się czytać nie chce... Po co wam te  wzajemne złośliwości? Czy Wy nie możecie się normalnie komunikować? Wzajemnie szanować? Przecież wszyscy są od siebie uzależnieni. Kupujący... handlujący... producenci...

Jak w polityce... Nawalają się na się jedni na drugich zamiast jak cywilizowani ludzie współpracować...

Sprzedawałem w listopadzie cebulę po 1,8 zł, sprzedawałem w styczniu po 2,2 zł, sprzedawałem 3 tyg. temu po 4,5 i sprzedaję dzisiaj po 4 złote. Za miesiąc będę sprzedawał może po 3 zł, a może po 5. Nikt tego nie wie. Cały czas kupują ci sami odbiorcy. Żaden mnie nie obrażał na jesień, żaden nie obraża mnie dzisiaj. Żadnemu klientowi nie cwaniakowałem przez cały sezon...  Po co Wam te nerwy i złośliwości? Nie macie większych problemów w życiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Po niedzieli nawrót zimy , po niedzieli importowana będzie sprzedana taniej niż kupiona i pomyślcie wszyscy kto będzie miał odwagę znów dużo, drogo zaimportować wiedząc że tego towaru w Polsce nikt nie chce ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Czytam te Wasze wypociny i ręce opadają. Napieprzacie się wzajemnie, że aż się czytać nie chce... Po co wam te  wzajemne złośliwości? Czy Wy nie możecie się normalnie komunikować? Wzajemnie szanować? Przecież wszyscy są od siebie uzależnieni. Kupujący... handlujący... producenci...

Jak w polityce... Nawalają się na się jedni na drugich zamiast jak cywilizowani ludzie współpracować...

Sprzedawałem w listopadzie cebulę po 1,8 zł, sprzedawałem w styczniu po 2,2 zł, sprzedawałem 3 tyg. temu po 4,5 i sprzedaję dzisiaj po 4 złote. Za miesiąc będę sprzedawał może po 3 zł, a może po 5. Nikt tego nie wie. Cały czas kupują ci sami odbiorcy. Żaden mnie nie obrażał na jesień, żaden nie obraża mnie dzisiaj. Żadnemu klientowi nie cwaniakowałem przez cały sezon...  Po co Wam te nerwy i złośliwości? Nie macie większych problemów w życiu?

Nadmiar czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasio

10tygoni do zimóki, 6 do macedonki, 4 do nowe zelandii, Egypt,Chiny, ameryka, afryka juz sie panoszą po rynku a to dopiero początek, ruska rownież radzi sobie. Koniec wysokich cen wracamy z raju na planetę ziemia. Kwiecień będzie tak słaby i tak brutalny ze zapamiętamy go jak ceny tego roczne. Nie ma co się obrażać bo cena 1.50 też będzie dobra i da zysk wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
14 godzin temu, Gość Jasio napisał:

10tygoni do zimóki, 6 do macedonki, 4 do nowe zelandii, Egypt,Chiny, ameryka, afryka juz sie panoszą po rynku a to dopiero początek, ruska rownież radzi sobie. Koniec wysokich cen wracamy z raju na planetę ziemia. Kwiecień będzie tak słaby i tak brutalny ze zapamiętamy go jak ceny tego roczne. Nie ma co się obrażać bo cena 1.50 też będzie dobra i da zysk wysoki.

Ja nie wiem czy przypadkiem nie przyjedzie jeszcze z Kola biegunowego tam pod gruba warstwa śniegu cebulką już sobie ładnie robi główki więc sprzedawaj szybko ta cebule z Afryki i Chin bo za chwilę będzie po 1zl ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 11:05, Global Onions Holland napisał:

Miło poczytać o tych spadkach... uśmiechając się z politowaniem.

Żadnych spadków do Wielkanocy nie będzie. 

Biedronka wyszła z ceną 7,50 za pierwszą klasę a Kaufland przebił to od razu.

Jak ktoś wam proponuje niżej ziż w zeszłym tygodniu to go zwyczajnie zignorujcie.

co Pan sądzi o obecnej sytuacji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
19 godzin temu, Gość jan napisał:

co Pan sądzi o obecnej sytuacji ? 

Pewnie Ci odpowie , że to tylko chwilowa zagrywka i,że jego super jakościowy towar idzie za te same pieniądze. Ja notomiast cebulę obraną w ten poniedziałek sprzedawałem po 5,20 zł a propozycja na najbliższy poniedziałek 4,20 zł. Czyli przez jeden tydzień spadek o 1 zł w moim przypadku to są fakty, bo opowiadać, że ,, stryj szwagra słyszał '' to każdy może. Cebula staniala około 1 zł i nie wiadomo czy stanieje czy zdrożeje, ale częściej słychać, że chłodnie będą pauzować, święta idą będą większe przestoje i preteksty do obniżek. Kto chce niech sprzedaje kto chce niech przetrzymuje. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cwaniara
W dniu 22.03.2023 o 12:29, Gość Gość napisał:

Oby oby. Obrana spadła w tym tygodniu około 50 gr, i oby po niedzieli jeszcze konkretnie spadła. To było chore, że niektóre osobniki chciały już, 5zl za przeciętną cebulę w łusce. Chytrych nie ma co żałować. 

Święta prawda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulka 25
W dniu 22.03.2023 o 19:52, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Czytam te Wasze wypociny i ręce opadają. Napieprzacie się wzajemnie, że aż się czytać nie chce... Po co wam te  wzajemne złośliwości? Czy Wy nie możecie się normalnie komunikować? Wzajemnie szanować? Przecież wszyscy są od siebie uzależnieni. Kupujący... handlujący... producenci...

Jak w polityce... Nawalają się na się jedni na drugich zamiast jak cywilizowani ludzie współpracować...

Sprzedawałem w listopadzie cebulę po 1,8 zł, sprzedawałem w styczniu po 2,2 zł, sprzedawałem 3 tyg. temu po 4,5 i sprzedaję dzisiaj po 4 złote. Za miesiąc będę sprzedawał może po 3 zł, a może po 5. Nikt tego nie wie. Cały czas kupują ci sami odbiorcy. Żaden mnie nie obrażał na jesień, żaden nie obraża mnie dzisiaj. Żadnemu klientowi nie cwaniakowałem przez cały sezon...  Po co Wam te nerwy i złośliwości? Nie macie większych problemów w życiu?

Taki Polski naród...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Normalny

Nie dajcie się  nabic w butelkę. Takie moje zdanie.. Nie mam cebuli ale widzę  że zagrywki chcących  kupić to po prostu żenada.  Do prawdziwych biznesów z głową  podniesioną  di góry  to im daleko. Zawalili rynek sprowadzający niech teraz to zjedzą. Albo na nawóz  ten Egipt.  Ciekawe dlaczego polskiego rolnika tak gnębi  inspekcja. A tu cebula z krajów  dla nas egzotycznych gdzie są  dozwolone wszystkie środki które  I nas są zakazane. No to jak to jest. To jest sprawiedliwe? Gdzie są  służby? Nic tylko żeby  Nie dać polskiemu R olnikowi. Wstyd i hańba  dla sprowadzających. Ale to za chwilę wróci  na dawny tor. Ta cebula się wykruszy. Ten Egipt za chwilę zgnije. Tylko żal  konsumenta który  nie wie co je.

Ale kogo to obchodzi ?

Najważniejsze żeby  napchac kieszenie  kosztem polskiego producenta. To samo co ze zbożem . 

Może  ktoś w końcu  sprawdzi czym nafaszerowana jest ta sprowadzana cebula poza wszelkimi normami UE.

I poda  do publicznej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
11 godzin temu, Gość 874214 napisał:

po 3,5 nie było cebuli ale po 2 już jest to po prostu cud....

Normalna rzecz, zawsze obniżki działają lepiej niż podwyżki,na pojawienie się towaru np pszenicy po 1500 zł mało kto wozil a teraz po 1000 zł ciągnik za ciągnikiem leci do skupu i jeszcze mówią, że może być taniej. Cebula bardzo szybko drożała po nowym roku a zazwyczaj obniżki są zdecydowanie szybsze od podwyżek. Także kto nie sprzedał przy cenach powyżej 3 zł delikatnie mówiąc przesadził a chytry dwa razy traci. Tak na marginesie ktoś tu niedawno pisał, że cebula prawdopodobnie dojdzie do 10 zł, niektórych to fantazja ponosi albo trzeba zmienić dilera. Sam jestem rolnikiem i chce dobrej ceny ale myślmy zdrowo a nie w świecie baśni. Udanych zasiewow, zbiorów i przyzwoitej ceny w przyszłym sezonie dla wszystkich bo zaraz start siewow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
12 godzin temu, Gość 874214 napisał:

po 3,5 nie było cebuli ale po 2 już jest to po prostu cud....

Pan się myli. Naprawdę już nie było kiedy doszła cena do 4,50, bo wszyscy czekały na 7 zł Ale już po ptakach.Chyba za tydzień to i po zeta będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Tak jak z podwyżkami tak teraz z obniżkami każdy się nakręca. Po zeta łuska a obrana 4.80 to chyba dobry zarobek? 
Worek ładny 60zł więc rolnik znowu po d*p.e będzie kopany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul
40 minut temu, Gość Kujawiak napisał:

Tak jak z podwyżkami tak teraz z obniżkami każdy się nakręca. Po zeta łuska a obrana 4.80 to chyba dobry zarobek? 
Worek ładny 60zł więc rolnik znowu po d*p.e będzie kopany!

Obrana po 4zl ciężko sprzedać, a zaraz święta i spory przestój w branży także zarobek żaden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
2 godziny temu, Gość Cebul napisał:

Obrana po 4zl ciężko sprzedać, a zaraz święta i spory przestój w branży także zarobek żaden...

Przestój świąteczny to poniedziałek wielkanocny więc prawie żaden, biała nadał idzie, ale po co mają płacić ponad 5 zł jak obieracze ogłaszają, że kupią po 1,5-2zł? Sami sobie strzelają w kolano, chłodnie wiedzą ile kosztuje obranie cebuli, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...