Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Jak na rolnika to 800 ton w Polsce wydaje mi się dobrym wynikiem - to pewnie jakieś 30 ha. Dobrze że istnieją coraz większe plantacje. Ja sprzedaję tyle w dwa dni ale ja nie jestem producentem więc nie ma co porównywać. Swoją drogą mam do Ciebie pytanie: Jak to jest z tą Biedronką czy Tesko? Są to adresy którymi ja bym się raczej nie chwalił bo mi osobiście kojarzą się z dolną częścią rynku ale to moja prywatna opinia więc chciałbym wiedzieć czy łatwo się robi interesy z takimi kolosami?

Co do Twojej opinii na temat moich prognoz i wypowiedzi to odpowiem tylko tak Prognozy mają prawo się nie sprawdzić bo opierają się na intuicji. Moje dotyczą cebuli przemysłowej i są oparte na realiach rynku zachodniej Europy więc często nie znajduje to odbicia w Polsce. Ja sprzedaję cebulę do kilkunastu krajów i często cena spada w jednym końcu a rośnie w innym. Zależność cen przemysłówki od konsumpcyjnej jest iluzoryczna - często wykresy długoterminowe częściej się krzyżują niż pokrywają. Co do polskich rolników to niestety nadal uważam, że większość to ekonomiczni ignoranci i pełna amatorszczyzna. Jak zobaczę Polską cebulę na targach w Dubaju to zmienię zdanie.

Pozdrawiam.

 

Koledzy jeszcze raz namawiam do rejestrowania kont na tym forum co umożliwi nam wymianę wiadomości prywatnych, ofert i da szanse na dyskretne dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zmowy cenowej w chłodniach?

To dlaczego w ciągu jednego dnia wszyscy przestali kupować?

obieralnie stoją a rolnicy dobrą pakują we worek a odpad idzie na pole.

Jak się obudzą to będzie po cebuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

250000 ton rocznie pakuje największa sortownia w Holandii, 100000 kilka innych, 800 ton rocznie robi Kolega!! Dobijesz do 80000 to zapraszam do wypowiedzi, wyślesz cos do, choćby niewymagającej Afryki to zapraszam do wypowiedzi, .. a na ten czas Staje mi Stanąć w obronie Globala, który ma swoje za uszami, ale prognozy jego były trafne poniekąt i poparte były wiedzą fachową a nie AGROBIZNESEM lub FRESH-MARKET, KTÓRE AŻ ZIONĄ AMATORSZCZYZNĄ, wprowadzając rolnika w błąd. Jest kwiecien cebuli w pl prawie nie ma z rodzimych plantacji, a do dymki zasuszonej jeszcze 3 miesiące... na tą że biedronke , stonke, dymająca dostawców w pupcie wezmiesz tylko surowiec z Holandii, gdzie ceny są stabilne i rolnicy czekają na Afrykę i Europe Wschodnią .... Cena 1.50 realna... Ale nie dla Polaka bo niestety nie potrafi jego towar wytrzymac do maja i czerwca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

250000 ton rocznie pakuje największa sortownia w Holandii, 100000 kilka innych, 800 ton rocznie robi Kolega!! Dobijesz do 80000 to zapraszam do wypowiedzi, wyślesz cos do, choćby niewymagającej Afryki to zapraszam do wypowiedzi, .. a na ten czas Staje mi Stanąć w obronie Globala, który ma swoje za uszami, ale prognozy jego były trafne poniekąt i poparte były wiedzą fachową a nie AGROBIZNESEM lub FRESH-MARKET, KTÓRE AŻ ZIONĄ AMATORSZCZYZNĄ, wprowadzając rolnika w błąd. Jest kwiecien cebuli w pl prawie nie ma z rodzimych plantacji, a do dymki zasuszonej jeszcze 3 miesiące... na tą że biedronke , stonke, dymająca dostawców w pupcie wezmiesz tylko surowiec z Holandii, gdzie ceny są stabilne i rolnicy czekają na Afrykę i Europe Wschodnią .... Cena 1.50 realna... Ale nie dla Polaka bo niestety nie potrafi jego towar wytrzymac do maja i czerwca.

co Ty porównujesz 800 ton robi Sam a nie jakaś tam sortownia w Holandii. Jak się prognozy sprawdziły jak teraz jest tańsza niż prosto z pola? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

Sprawdziły bo towar piekny fazorowany kosztuje worek 15 szyty 1.10-1.15. A że ty masz koleszko jak kolo 80% polskich rolnikow imitaxje cebuli to nie moja wina ze nnie potrfisz zrobic dobrego towaru. . Jest paru rolnikow ktorzy maja cene i dostaja ją ...1.15zl worekkkkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry towar zawsze da dobrą cenę. Różnicę widać choćby w cenach cebuli importowanej do Europy. W Polsce za dobry polski towar płacą 90 groszy a już za holenderski 1,20 bo jest o niebo lepszy ale poczekajmy na świeżą macedońską i będzie 1,60! Podobnie jest w NL: Można worek kupić po 21 centów ale to szmelc, dobro kosztuje 25-27 centów i oczywiście klienci narzekają ale biorą, Niby drogo ale na rynku holenderskim jest już egipska za 40-55 centów a nawet przepiękna nowozelandzka za 75-90 centów czyli niemal w cenie szalotki. 

Jednym słowem uczcie się robić dobrą cebulę to i klienci zaczną was traktować poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wróżbita Maciej

Znowu ciekawe opinie. Może po kolei :

-zmowa chłodni totalna bzdura ceny mrożonki mocno spadły a odbiorców nie interesuje to że w Polsce nie ma cebuli na obieranie bo ta śpiewkę słyszeli od września. I w okresie kiedy cebuli było mnóstwo płacili chorendalne kwoty typu 1,30 - 1,45 (wrzesień-grudzień) , także drodzy rolnicy - obieracze sami sobie ten los zgotowaliśmy.

-Jeśli chodzi o prognozy cenowe to jak sama nazwa wskazuje Prognoza to przewidywanie przyszłości na podstawie zdarzeń znanych, a nie pisanie, że musi tak być. Więc każdy nawet najbardziej wytrawny znawca może się pomylić. Szczególnie w tak nieuregulowanym rynku cebulowym jaki jest u Nas.

- Cenowe straszaki  typu 1,50 zł na niewiele się zdadzą bo chłodnie mają spore zapasy i najpierw pozbędą się tej górki a to może potrwać, a proszę zauważyć ze skup rabarbaru za pasem. Do tego jeśli pogoda będzie dalej sprzyjać to pierwsze dymki pojawią się już na początku lipca,

-Osobiście zamykam sezon z dobrym nastrojem, sprzedałem ostatnią partię kończe sezon(myślę że już najwyższa pora) , ceny i marże były rewelacyjne. Na nadchodzący sezon planuje zakontraktować część plonów bo po ostatnich objazdach (o ile Bozia nie ześle kleski)zauważyłem ogromne ilości cebuli na polach.

-Tym czasem życzę wszystkiego dobrego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durmowicz podobno wszystkim rozpowiada, że kupił Grabowo, i chce wyciąć z rynku mrożonek okoliczne chłodnie bo niby ma bezpośredni dostęp do sórowca który kupuje bez kwitu... jeśli to prawda, to dziwie się chłodnią że jeszcze z nim współpracują.

Czyżby Sobczak dał się dymnąć takiemu frajerowi...wątpie ... rekiny z płotkami się nie kumplują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

Sprawdziły bo towar piekny fazorowany kosztuje worek 15 szyty 1.10-1.15. A że ty masz koleszko jak kolo 80% polskich rolnikow imitaxje cebuli to nie moja wina ze nnie potrfisz zrobic dobrego towaru. . Jest paru rolnikow ktorzy maja cene i dostaja ją ...1.15zl worekkkkk

Temat tutaj to: - cebula przemysłowa, więc co ma worek do tego?

Czy za worek szyty 15 było mniej na jesień? chyba nie. Ja wole kilkadziesiąt ha zasiać więcej niż bawić się w kulanie cebuli żeby otrzymać 10 gr więcej.

a odnośnie "mądrej Holandii", dlaczego nie tak dawno polscy rolnicy w kwietniu/maju sprzedawali po 50-60 gr a Holandia trzymała do czerwca i po 20 gr można było wtedy od nich kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

Dobry towar zawsze da dobrą cenę. Różnicę widać choćby w cenach cebuli importowanej do Europy. W Polsce za dobry polski towar płacą 90 groszy a już za holenderski 1,20 bo jest o niebo lepszy ale poczekajmy na świeżą macedońską i będzie 1,60! Podobnie jest w NL: Można worek kupić po 21 centów ale to szmelc, dobro kosztuje 25-27 centów i oczywiście klienci narzekają ale biorą, Niby drogo ale na rynku holenderskim jest już egipska za 40-55 centów a nawet przepiękna nowozelandzka za 75-90 centów czyli niemal w cenie szalotki. 

Jednym słowem uczcie się robić dobrą cebulę to i klienci zaczną was traktować poważnie.

Dobrą przemysłową? Jaka to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieszkaniec wsi

Szanowny producencie wspaniale zafazerowanej cebuli zaiste... gdybyś nie miał dotacji unijnych z kieszeni innych, gdybyś placił zus a nie krus z kieszei innych, gdybyś zachowywał się z godnością i nie skomlał gdy jest klęska w celu wyłódzeia od państwa czyli nas , pieniędzy bo na chleb nie masz.... gdybyś nie kombinował z zakupem maszyn bez faktury i t p bo wiele zaiste masz na karku grzechów.... to byś zaiste dziś nie istniał

Holendrzy mawiają bo mają godność... złoto albo drewnoooooo....dlatego ryzykują , a gdy się nie uda to mają z czego żyć. Kraj wielkości województwa kuj-pom a produkuje 1/4 europejskiej cebuli... nie wstyd ci producencie wielki Panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeżeli ktoś uprawia cebulę typowo pod przemysł ( mam 2 - słownie dwóch - rolników w Polsce którzy od lat uprawiają dla mnie przemysłówkę na kontrakcie a w Holandii ponad 100) to wybiera odmiany grube i wysokoplenne bez względu na kolor i okres zbioru. Ważne by była zachowana zasada: cebula jak biust - podwójne D czyli Duża i Dużo. Obowiązkowo nawadnianie kropelkowe i fazor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeżeli ktoś uprawia cebulę typowo pod przemysł ( mam 2 - słownie dwóch - rolników w Polsce którzy od lat uprawiają dla mnie przemysłówkę na kontrakcie a w Holandii ponad 100) to wybiera odmiany grube i wysokoplenne bez względu na kolor i okres zbioru. Ważne by była zachowana zasada: cebula jak biust - podwójne D czyli Duża i Dużo. Obowiązkowo nawadnianie kropelkowe i fazor. 

dlatego 2 bo na kontrakcie. Ile cebuli dostarcza tych 2? a ile tych 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Urząd Skarbowy i ZUS

Global przeginasz z gloryfikacją siebie i swojej firmy... z tego co wiem to większość odbiorców w Polsce  odpalili cię z powodu niskiej lub extremalnie niskiej jakości, sok cebulowy cieknący z twojego towaru obsikał jóż całe kujawy i wielkopolske...

 

rOLNICY OBIERACZE zakład ubezpieczeń społecznych MA ZA CEL ZKONTROLOWAĆ W CIĄGU 5 LAT DO PIĘCIU LAT WSTECZ KAŻDĄ UMOWE I DZIEŁO I ZLECENIE, U.S. MA ZA ZADANIE SPRAWDZIĆ KAŻDĄ FAKTURE SPRZEDAŻY CEBULI OBRANEJ DO 10 LAT WWSTECZ Z KĄD DO KĄD PO ILE I NAJWAŻNIEJSZE W JAKI SPOSÓB..

chcieliście PPPPPPRAWA i SSSSSSSprawiedliwości to ponieście również konsekwencje

 

 

-------------------

od Administracji:

jesli ma Pan jakieś zastrzeżenia do kogokolwiek to proszę przede wszystkim się zarejestrować i ładnie przedstawić, takie anonimowe wpisy i insynuacje nie za dobrze o Panu świadczą i są bardzo mało wiarygodne ...

Edytowane przez IGRiT
usunięto obrazliwe treści ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

Szanowny producencie wspaniale zafazerowanej cebuli zaiste... gdybyś nie miał dotacji unijnych z kieszeni innych, gdybyś placił zus a nie krus z kieszei innych, gdybyś zachowywał się z godnością i nie skomlał gdy jest klęska w celu wyłódzeia od państwa czyli nas , pieniędzy bo na chleb nie masz.... gdybyś nie kombinował z zakupem maszyn bez faktury i t p bo wiele zaiste masz na karku grzechów.... to byś zaiste dziś nie istniał

Holendrzy mawiają bo mają godność... złoto albo drewnoooooo....dlatego ryzykują , a gdy się nie uda to mają z czego żyć. Kraj wielkości województwa kuj-pom a produkuje 1/4 europejskiej cebuli... nie wstyd ci producencie wielki Panie

Nie chce tych dotacji czytaj- zapomogi; chce handlować z Rosją bez kontraktów cena rynkowa i ilości bez ograniczeń,

Jak ma się duże gospodarstwo to się płaci ,albo kilkakrotny KRUS (chociaż emerytura taka sama jak ten co ma 2 ha) albo ZUS.

Kto dzisiaj sprzedaje maszyny bez faktury? chyba jakieś złomy, Po co to robić jak VAT jest do odliczenia?

Holendrzy gdyby mieli takie warunki stworzone przez Państwo jak w Polsce to by prędzej zginęli niż my.

Niestety są (na szczęście nieliczni) "mieszkańcy wsi" którzy jeżdżą 20 letnimi autami  i mówią że nas utrzymują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość typowy seba

Global przeginasz z gloryfikacją siebie i swojej firmy... z tego co wiem to większość odbiorców w Polsce  odpalili cię z powodu niskiej lub extremalnie niskiej jakości, sok cebulowy cieknący z twojego towaru obsikał jóż całe kujawy i wielkopolske...

 

rOLNICY OBIERACZE zakład ubezpieczeń społecznych MA ZA CEL ZKONTROLOWAĆ W CIĄGU 5 LAT DO PIĘCIU LAT WSTECZ KAŻDĄ UMOWE I DZIEŁO I ZLECENIE, U.S. MA ZA ZADANIE SPRAWDZIĆ KAŻDĄ FAKTURE SPRZEDAŻY CEBULI OBRANEJ DO 10 LAT WWSTECZ Z KĄD DO KĄD PO ILE I NAJWAŻNIEJSZE W JAKI SPOSÓB..

chcieliście PPPPPPRAWA i SSSSSSSprawiedliwości to ponieście również konsekwencje

 

coś mi się wydaje, że to ty masz tutaj najwięcej w portkach z powodu tych rzekomych kontroli, a innych straszysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

dlatego 2 bo na kontrakcie. Ile cebuli dostarcza tych 2? a ile tych 100?

Polacy jeszcze nie dojrzeli do kontraktów ale to nie jedyny powód... kiedy proponuję rolnikowi w Polsce aby wyprodukował niekoniecznie ładną cebulę ale za to taniej to reakcja jest zazwyczaj ta sama: "Nie bo sąsiad będzie miał ładniejszą i będzie się śmiał". Oczywiście, że Holenderski rolnik dostarcza mi więcej niż Polski ale to wynika z faktu, że ja prowadzę działalność właśnie w Holandii i jestem tu na co dzień.

 

Global przeginasz z gloryfikacją siebie i swojej firmy... z tego co wiem to większość odbiorców w Polsce  odpalili cię z powodu niskiej lub extremalnie niskiej jakości, sok cebulowy cieknący z twojego towaru obsikał jóż całe kujawy i wielkopolske...

 

rOLNICY OBIERACZE zakład ubezpieczeń społecznych MA ZA CEL ZKONTROLOWAĆ W CIĄGU 5 LAT DO PIĘCIU LAT WSTECZ KAŻDĄ UMOWE I DZIEŁO I ZLECENIE, U.S. MA ZA ZADANIE SPRAWDZIĆ KAŻDĄ FAKTURE SPRZEDAŻY CEBULI OBRANEJ DO 10 LAT WWSTECZ Z KĄD DO KĄD PO ILE I NAJWAŻNIEJSZE W JAKI SPOSÓB..

chcieliście PPPPPPRAWA i SSSSSSSprawiedliwości to ponieście również konsekwencje

 

 

-------------------

od Administracji:

jesli ma Pan jakieś zastrzeżenia do kogokolwiek to proszę przede wszystkim się zarejestrować i ładnie przedstawić, takie anonimowe wpisy i insynuacje nie za dobrze o Panu świadczą i są bardzo mało wiarygodne ...

Nie przeginam. Ciężko mi odpierać zarzuty anonimowych hejterów ponieważ nie wiem czy piszę do zazdrosnego konkurenta nieudacznika czy do typowego zrzędy który nie ma pojęcia o czym pisze. W Polsce cebule obiera około 500 - 550 podmiotów/osób/firm z czego ponad 330 to moi klienci więc nie wiem jak jest Twoja definicja większości ale statystyka stoi po mojej stronie. Co do jakości to każdy dostaje taką za jaką płaci.

Co do kontroli to też o tym słyszałem od zaprzyjaźnionej firmy windykacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZWOLENNIK IGRIT FORUM

dzieki tym "insynuacją" jak to nazywacie ten wątek ma sens bo ludzie lubią szum a to że ten szum ma swoje podstawy w postaci znamion czynów zabronionych to osobna sprawa... na rynku cebuli przemysłowej nie ma niewinnych którzy mogą żucić kamień więc prosze o zrozumienie moich wypowiedzi które maja na celu uzdrowienie rynku.. równe szanse dla wszystkich graczy rynku tego chcemy wszyscy, rynku na którym decyduje pracowitość i inteligencja a nie spryt i chore ryzyko... gdy jedzie do polski cebula bez kwitu to może być sprzedana przez obieracza rolnika na fakturkę cena plus VAT dla rolnika do kieszeni a firmy muszą odprowadzić go do US to tyle co być lub nie być dla przedsiębiorców..... Chętnie wskarze rolników/obieraczy, firmy transportowe(nr rejestracyjne aut), rolników w NL, które to podmioty biorą w tym udział, ale zrobi się szum który przetwórstwo cebuli i innych ważyw skieruje do Ukrainy gdzie podatki opłaty zusy itp nie istnieją.

Forum jest po to by się na nim wypowiedziały osoby w dobrym lub złym swietle o firmach osobach jeśli jest coś na rzrczy.

Szanowna administracjo portalu igrit...nie zachowuj się jak AGORA w gazeta.pl zatykając usta forumowiczom pod artykułami o uchodźcach!

z poważaniem gorliwy uczestnik:) , wdzieczny jestem że jest igrit i mam nadzieje że kiedyś stworzycie portal lepszy od fresh-market który jest nierealny/

p.s. to są moje podejżenia , pewności nie mam :)

Co do globala to jest normalny dostawca ale ponieważ stawia sie na świeczniku to musi tolerować oprócz splendoru także słowa krytyki...takie koszta sławy.

pozdro dla celebrytów na rynku cebulki, terz mamy prawo do 5 minut sławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki tym "insynuacją" jak to nazywacie ten wątek ma sens bo ludzie lubią szum a to że ten szum ma swoje podstawy w postaci znamion czynów zabronionych to osobna sprawa... na rynku cebuli przemysłowej nie ma niewinnych którzy mogą żucić kamień więc prosze o zrozumienie moich wypowiedzi które maja na celu uzdrowienie rynku.. równe szanse dla wszystkich graczy rynku tego chcemy wszyscy, rynku na którym decyduje pracowitość i inteligencja a nie spryt i chore ryzyko... gdy jedzie do polski cebula bez kwitu to może być sprzedana przez obieracza rolnika na fakturkę cena plus VAT dla rolnika do kieszeni a firmy muszą odprowadzić go do US to tyle co być lub nie być dla przedsiębiorców..... Chętnie wskarze rolników/obieraczy, firmy transportowe(nr rejestracyjne aut), rolników w NL, które to podmioty biorą w tym udział, ale zrobi się szum który przetwórstwo cebuli i innych ważyw skieruje do Ukrainy gdzie podatki opłaty zusy itp nie istnieją.

Forum jest po to by się na nim wypowiedziały osoby w dobrym lub złym swietle o firmach osobach jeśli jest coś na rzrczy.

Szanowna administracjo portalu igrit...nie zachowuj się jak AGORA w gazeta.pl zatykając usta forumowiczom pod artykułami o uchodźcach!

z poważaniem gorliwy uczestnik:) , wdzieczny jestem że jest igrit i mam nadzieje że kiedyś stworzycie portal lepszy od fresh-market który jest nierealny/

p.s. to są moje podejżenia , pewności nie mam :)

Co do globala to jest normalny dostawca ale ponieważ stawia sie na świeczniku to musi tolerować oprócz splendoru także słowa krytyki...takie koszta sławy.

pozdro dla celebrytów na rynku cebulki, terz mamy prawo do 5 minut sławy

 

- ten wątek ma sens tak długo dopóki jest zgodny z tematem ... a piszemy o cebuli a nie o Globalu, można o nim wspomnieć w wypowiedzi ale cała wypowiedż nie powinna być o nim, bo tego typu wypowiedzi umieszczamy w sekcji "Opinie i ostrzeżenia"

- prosze się nie dziwić naszej reakcji - wszelkie anonimy w których "anonimowy" pisarz "jedzie" po kimś innym - będą usuwane lub edytowane bo tzw. "gównoburze" niczemu nie służą i są mało merytoryczne

- nie może być tak, że ktoś coś sugeruje co stawia inna osobę w złym świetle, a tak naprawdę ciężko to zweryfikować, zgadywać czy to jest prawda czy nie, nie będziemy i wszech-wiedzy też nie mamy - już w przypadku ogłoszeń wiele razy mieliśmy przyjemność z Policją, jak również pare razy nam grożono Prokuraturą za pewne treści umieszczone przez uzytkoników ...

- skoro już nawiązujemy do Agory to nie nie zamykamy nikomu merytorycznemu ust w żadnym temaci ale jesli coś się przeradza w mowę nienawiści to też nie jest dobry kierunek aby iśc w stronę Forum ONET-u gdzie mięso leci na około ...

- jesli ktoś posiada szeroką wiedzę o przekrętach, to zapraszamy do kontaktu z odpowiednimi służbami, w ten sposób prędzej to zostanie ukrócone ...

 

Przepraszam za tzw. off-topic, ale zostaliśmy wezwani do tablicy, wracamy do tematu stricte Cebuli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

Dobry towar zawsze da dobrą cenę. Różnicę widać choćby w cenach cebuli importowanej do Europy. W Polsce za dobry polski towar płacą 90 groszy a już za holenderski 1,20 bo jest o niebo lepszy ale poczekajmy na świeżą macedońską i będzie 1,60! Podobnie jest w NL: Można worek kupić po 21 centów ale to szmelc, dobro kosztuje 25-27 centów i oczywiście klienci narzekają ale biorą, Niby drogo ale na rynku holenderskim jest już egipska za 40-55 centów a nawet przepiękna nowozelandzka za 75-90 centów czyli niemal w cenie szalotki. 

Jednym słowem uczcie się robić dobrą cebulę to i klienci zaczną was traktować poważnie.

Za dobrą cebulę przemysłową płacą 90 gr? chyba obraną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ciekawe opinie. Może po kolei :

-zmowa chłodni totalna bzdura ceny mrożonki mocno spadły a odbiorców nie interesuje to że w Polsce nie ma cebuli na obieranie bo ta śpiewkę słyszeli od września. I w okresie kiedy cebuli było mnóstwo płacili chorendalne kwoty typu 1,30 - 1,45 (wrzesień-grudzień) , także drodzy rolnicy - obieracze sami sobie ten los zgotowaliśmy.

-Jeśli chodzi o prognozy cenowe to jak sama nazwa wskazuje Prognoza to przewidywanie przyszłości na podstawie zdarzeń znanych, a nie pisanie, że musi tak być. Więc każdy nawet najbardziej wytrawny znawca może się pomylić. Szczególnie w tak nieuregulowanym rynku cebulowym jaki jest u Nas.

- Cenowe straszaki  typu 1,50 zł na niewiele się zdadzą bo chłodnie mają spore zapasy i najpierw pozbędą się tej górki a to może potrwać, a proszę zauważyć ze skup rabarbaru za pasem. Do tego jeśli pogoda będzie dalej sprzyjać to pierwsze dymki pojawią się już na początku lipca,

-Osobiście zamykam sezon z dobrym nastrojem, sprzedałem ostatnią partię kończe sezon(myślę że już najwyższa pora) , ceny i marże były rewelacyjne. Na nadchodzący sezon planuje zakontraktować część plonów bo po ostatnich objazdach (o ile Bozia nie ześle kleski)zauważyłem ogromne ilości cebuli na polach.

-Tym czasem życzę wszystkiego dobrego,

"ceny mrożonki spadły' w jednym dniu? i wszyscy jednocześni obniżyli ceny tylko z tego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent 3000

Dobry towar zawsze da dobrą cenę. Różnicę widać choćby w cenach cebuli importowanej do Europy. W Polsce za dobry polski towar płacą 90 groszy a już za holenderski 1,20 bo jest o niebo lepszy ale poczekajmy na świeżą macedońską i będzie 1,60! Podobnie jest w NL: Można worek kupić po 21 centów ale to szmelc, dobro kosztuje 25-27 centów i oczywiście klienci narzekają ale biorą, Niby drogo ale na rynku holenderskim jest już egipska za 40-55 centów a nawet przepiękna nowozelandzka za 75-90 centów czyli niemal w cenie szalotki. 

Jednym słowem uczcie się robić dobrą cebulę to i klienci zaczną was traktować poważnie.

Zastanów się co piszesz raz namawiasz, aby  produkować dobrą cebulę za chwile mówisz rolnikowi że ma wyprodukować gorszą a On nie chce "bo sąsiad się będzie śmiał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...