Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Radek napisał:

Kraków 6 zł zolty

 

3 godziny temu, Gość Radek napisał:

Kraków 6 zł zolty

kukurydza sypie srednio 12t i jest 670 netto czyli za 1ha bierze się około 8.5 tys. Pyry 25 ton srednio w tym sezonie x 400zł 10tys. Koszty nawozów podobne sadzeniak droższy od nasion ,czas sadzenia redlenia pryskania i koszty śor za ziemniaka ile większy.{kukurydze pryskamy przeważnie tylko raz na chwasty} zbiór usługa 450 zł kuku a ziemniaka 1ha anną 3 dni w 3 osoby czyli 9 dniówek plus paliwo amortyzacja sprzetu wyjdzie 2 tys. Szykowanie worki na to 25 ton 400zł i kilka stówek ludzie. Po kukurydzy możemy pod zboże połowe mniej nawozu wieloskładnikowego zastosować i ilę próchnicy zostaje. liczone na szybko moze coś przeoczyłem lub zle policzyłem ale worek 15kg min 10zł. kukurydze kosze ziemniaki mam w przechowalni wiem co pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość pankracy napisał:

 

kukurydza sypie srednio 12t i jest 670 netto czyli za 1ha bierze się około 8.5 tys. Pyry 25 ton srednio w tym sezonie x 400zł 10tys. Koszty nawozów podobne sadzeniak droższy od nasion ,czas sadzenia redlenia pryskania i koszty śor za ziemniaka ile większy.{kukurydze pryskamy przeważnie tylko raz na chwasty} zbiór usługa 450 zł kuku a ziemniaka 1ha anną 3 dni w 3 osoby czyli 9 dniówek plus paliwo amortyzacja sprzetu wyjdzie 2 tys. Szykowanie worki na to 25 ton 400zł i kilka stówek ludzie. Po kukurydzy możemy pod zboże połowe mniej nawozu wieloskładnikowego zastosować i ilę próchnicy zostaje. liczone na szybko moze coś przeoczyłem lub zle policzyłem ale worek 15kg min 10zł. kukurydze kosze ziemniaki mam w przechowalni wiem co pisze

faktycznie kukurydza dobrze wychodzi kolega nawet się chwalił plonem po 15ton na jednym polu więc się opłaca w tym roku dużo ludzi sobie odpuści sadzenie ziemniaków patrzeć co się porobiło z cenami nawozów paliwa i jeszcze opryski mają iść 60% w górę wiec dużo zrezygnuje ja też zmniejszam o 50% bo już się ucieszyłem tym wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość stul-ejka napisał:

faktycznie kukurydza dobrze wychodzi kolega nawet się chwalił plonem po 15ton na jednym polu więc się opłaca w tym roku dużo ludzi sobie odpuści sadzenie ziemniaków patrzeć co się porobiło z cenami nawozów paliwa i jeszcze opryski mają iść 60% w górę wiec dużo zrezygnuje ja też zmniejszam o 50% bo już się ucieszyłem tym wszystkim 

Ciekawe co będziecie mówić na wiosnę jak ziemniak będzie powyżej Złotówki czy tak będziecie zmniejszać areał. Nasiona QQ pójdą do sprzedania a ziemniaki na to miejsce wsadzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma pewności czy tak będzie z tą ceną ziemniaka... prędzej bym powiedział że będzie droższy ziemniak w następnym sezonie produkowany na wyższych kosztach póki co towaru dużo jest w czym wybierać. cena może być ale od marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Darekspire napisał:

Ciekawe co będziecie mówić na wiosnę jak ziemniak będzie powyżej Złotówki czy tak będziecie zmniejszać areał. Nasiona QQ pójdą do sprzedania a ziemniaki na to miejsce wsadzicie

nie bym był taki pewny u mnie w rejonie każdy czeka do wiosny ze będą  po ponad 1zł zeby tak nie było ze za dużo osób je przytrzyma i będzie ich za dużo na rynku. Ale czas pokaże teraz nic nie wiadomo jak ja mam kupca po teraz od 70-80groszy to sprzedaje nie czekam do wiosny bo ziemniak obsycha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa chwalcie się jakie to macie wydajności z qq... Zaraz cene zwalą z dół i tyle będzie z Waszego chwalenia się. Już nie mówię o tym, że w przyszłym roku tych co mieli po 5-10 ha ziemniaka zasieją pierwszy raz qq bo tak "wspaniale" wychodzi i znów będzie z qq lipa... Brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ziemniak napisał:

Taaa chwalcie się jakie to macie wydajności z qq... Zaraz cene zwalą z dół i tyle będzie z Waszego chwalenia się. Już nie mówię o tym, że w przyszłym roku tych co mieli po 5-10 ha ziemniaka zasieją pierwszy raz qq bo tak "wspaniale" wychodzi i znów będzie z qq lipa... Brawo!!!

Kolego kto ci broni sadzić ziemniaki sadz ile chcesz ja znam ludzi co trzymali się ceny a później wozili ziemniaki bydłu bo takie z ich Janusze interesu. Jeśli werzniesz kartkę i podliczysz  wszystkie koszta i się opłaca to czemu masz nie sadzić tylko kukurydza jest alternatywą na jakieś zmiany. przecież niektórzy rolnicy nie mają ani jednego hektara wsadzonego ziemniaka i jakoś nie widać u nich biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, ja też się trzymałem ziemniaków, bo dziadek sadził, bo ojciec sadził, ale wszystko pod ołówek i nic nie zostaje. Coś wsadzę na pewno ale odpuszczam ziemniaki. Jestem z sieradza u nas wszystkie pieniądze to 40gr/kg. Czas zwijać interes. Saletra 3600zł, paliwo 6zł, ludzi do roboty nie ma. BIZNES ZIEMNIACZANY SIE KOŃCZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kiedyś w Sieradzu montować ogrodzenie to się zdziwiłem ze każdy tam sadzi ziemniaki mają porobione jakieś fortepiany i inne cuda by wsadzić podkiełkowanego. Owszem wegetacja jest tam szybciej i można już pod koniec mają kopać ziemniaki ale jak popatrzyłem do dużo jest takich co sadzą do 1-3h.  Oni mają to w krwi bo z pokolenia tam było sadzone ale widzicie co się dzieje nie które ceny jak ziemniaków czy świń to one 10-15 lat do tyłu były takie same a zobaczcie ile robocizna poszła przez ten czas. Nie mówię bo jak ktoś ma jakąś fajną miejscówkę czy stałych odbiorców to się wezne konkretne pieniądza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przyszły Dopłatowiec

A ja w przyszłym roku cały areał 15 ha zgłaszam do 2 Pakietu Rolnosrodowiskowego na dwa lata. Po zniwach wsieje poplon, na wiosne wsieje straczkowe + dopłata podstawowa i prawie 2500 zł/ha  w kieszeni + jak sie cos urodzi łubinu lub grochu. Mam serdecznie dosc uprawy ziemniakow, cen nawozow i niestabilnosci rynku. Na spokojnie bede sb chodził do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Przyszły Dopłatowiec napisał:

A ja w przyszłym roku cały areał 15 ha zgłaszam do 2 Pakietu Rolnosrodowiskowego na dwa lata. Po zniwach wsieje poplon, na wiosne wsieje straczkowe + dopłata podstawowa i prawie 2500 zł/ha  w kieszeni + jak sie cos urodzi łubinu lub grochu. Mam serdecznie dosc uprawy ziemniakow, cen nawozow i niestabilnosci rynku. Na spokojnie bede sb chodził do roboty.

masz rację kolego powiem tak kilka lat temu skoczyłem trzymanie trzody chlewnej z początku było mi szkoda,  ze co ja robię!! ale teraz jak minęło pięć lat to wiem ze bardzo dobrze zrobiłem bo nie było z tego kokosów od 2 lat też nie sadzę ziemniaków i też teraz mogę powiedzieć ze jestem zadowolony bo mam kolegów co mają ziemniaki i też nie są zachwyceni  bo nie ma kupców. każdy czeka do wiosny. Ja teraz od 4 lat sadze ogórki gruntowe i powiem szczerze ze jeszcze z tego idzie jeszcze przyzwoicie zarobić. W pierwszym roku było trochę wydatków bo trzeba wykopać studnie głębinową kupić, taśmę kropkująca i wuklinę do przykrycia.. ale później na następny sezon to już zostaje wiec kasy jest więcej. Jak ktoś ma chęci to polecam ogórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przyszly doplatowiec

Przy tych cenach paliwa, nawozów i ŚOR to jedyne wyjście, pewna kasa i bez ryzyka, najwyżej łubin potalerzuje zamiast skosić.  Dwa lata poczekam aż się wszystko wyklaruje i może wrócę do produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zrezygnowany

Ziemniakami już się nie ma co rajcować bo kokosów to już nigdy z tego nie będzie. Uprawa jest całkowicie zmechanizowana, w dodatku wchodzą w nią bardzo duże gospodarstwa o areale nierzadko przekraczającym 1000 ha przykładem jest pewna youtuberka z warminsko mazurskiego o imieniu na A która w kilka lat doszła do bardzo dużego areału ziemniaka. Niestety Panowie ale teraz tylko ręczna praca płaci, to czego maszynami nie idzie zrobić, bo duzi się w to nie pchają. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Zrezygnowany napisał:

Ziemniakami już się nie ma co rajcować bo kokosów to już nigdy z tego nie będzie. Uprawa jest całkowicie zmechanizowana, w dodatku wchodzą w nią bardzo duże gospodarstwa o areale nierzadko przekraczającym 1000 ha przykładem jest pewna youtuberka z warminsko mazurskiego o imieniu na A która w kilka lat doszła do bardzo dużego areału ziemniaka. Niestety Panowie ale teraz tylko ręczna praca płaci, to czego maszynami nie idzie zrobić, bo duzi się w to nie pchają. Pozdrawiam.

Jaka ręczna uprawa płaci kolego ja uprawiam kapustę na detal i od kilku lata cena ledwie pokrywa koszty czasem jakiś mały zysk a koszty pracy ogromne sama ręczna robota. Chętnych do pracy przy niej barak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Jaka ręczna uprawa płaci kolego ja uprawiam kapustę na detal i od kilku lata cena ledwie pokrywa koszty czasem jakiś mały zysk a koszty pracy ogromne sama ręczna robota. Chętnych do pracy przy niej barak.

Mu chodzilo chyba o uprawę tytoniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...