Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Analityk

Szanowni Producenci i Przetwórcy nie liczcie na kokosy w tym sezonie i nie spekulujcie że będzie brokuł, będzie ciepło zimno deszczowo belgia anglia bla bla bla .... Ukraina za chwil kilka pośle, wasze skredytowane budowle pod obieralnie, w ręce komornikków. Wielcy biznesmani-gangsterzy zwąchali biznes na obieraniu i gdy tylko zachcą zaleją europe tanim sórowcem, jakość terz robią dobrą. Czasy obierania w polsce mijają, tak jak minęły w innych krajach europy zachodniej, maszyny tutaj nie pomogą  niestety. 

Powodzenia w prebranżowieniu, kto szybciej to zrobi straci mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Producenci i Przetwórcy nie liczcie na kokosy w tym sezonie i nie spekulujcie że będzie brokuł, będzie ciepło zimno deszczowo belgia anglia bla bla bla .... Ukraina za chwil kilka pośle, wasze skredytowane budowle pod obieralnie, w ręce komornikków. Wielcy biznesmani-gangsterzy zwąchali biznes na obieraniu i gdy tylko zachcą zaleją europe tanim sórowcem, jakość terz robią dobrą. Czasy obierania w polsce mijają, tak jak minęły w innych krajach europy zachodniej, maszyny tutaj nie pomogą  niestety. 

Powodzenia w prebranżowieniu, kto szybciej to zrobi straci mniej.

szybciej to biegnij po słownik bo nawet w obieralni zatrudnienia nie dostaniesz; były takie ceny że kredytów nie potrzeba było brać a dołek też musi przyjść,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Wróżbita maciej

Jak czytam takie farmazony to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Kto wam kazał siać tyle cebuli, po co tyle ''hiszpanów''. Czy ktoś wam bronił kontrakty podpisywać. Co to za tekst wstrzymamy się ze sprzedażą? Wywalicie do rowu?????Niby koledzy rolnicy macie głowy na karku, ale czasem ręce opadają. Trzeba planować a nie teraz ronić łzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebulka

Jak czytam takie farmazony to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Kto wam kazał siać tyle cebuli, po co tyle ''hiszpanów''. Czy ktoś wam bronił kontrakty podpisywać. Co to za tekst wstrzymamy się ze sprzedażą? Wywalicie do rowu?????Niby koledzy rolnicy macie głowy na karku, ale czasem ręce opadają. Trzeba planować a nie teraz ronić łzy.

Ja gdybym kontrakty podpisywał to już dawno z cebuli bym wypadł, a tak obsiewam sobie około 100 ha cebuli co roku i lepszym rokiem nadrabiam zły. Czas na sprzedaż mamy do czerwca tak że spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam Wschowa

Na Świebodzinie już też obniżyli. Byłem wczoraj to po odliczeniu drobnej i kamienia 0,24 dawali. Zostawłem 10 ton co miałem a reszty za tyle nie oddam. Do wyboru gotówka lub przelew od razu.

Na Lesznie dają 0,22 a mam bliżej. Tylko tam termin i chamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebulka

Cena cebuli od poniedziałku 0,10-0,15zł albo zaorać wybór należy do ciebie rolniku.

Chłodnie przestały odbierać cebulę obraną z powodu braku zbytu na mrożonkę.

dlaczego zaorać? Czas mamy do czerwca 2017, poczekamy zobaczymy co zima przyniesie a po 10-15 gr to niech sobie kupują z zachodu zobaczymy ile im przywiozą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk Lipinski

Nie każdy może schować cebule. Ja nie byłem zadowolony jak sprzedałem ale dziś już nawet 30 groszy nie dajom tom dobrze zrobił. Niedobre czasy dla rolników przyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość umberto

Niewidzialna ręka rynku powodem niskich/wysokich cen. Zaorać można pole po zbiorach a kto grosza nie szanuje ten złotówki nie wart.... Wszelkiej maści propozycje ii opinie są dowodem na genetyczną słabość gatunku piszącego ZAORAĆ ETC....w rolnictwie jak w biznesie czasem dobrze czasem źle, ważne ze do gara jest co włożyć. Cena cebuli jest i będzie w tym roku niska i dkategk wspierajmy ludxi mądrych o doceniajmy ich , toć oni jedni mogą cebule przetwoezyć i wysłać daleko jak w Holandii. Jdnością i mądrością Polska wieś stoi i zamiast się unosić honorem zacznijcie rolnicy udoskonalać swoją produkcje a dla słabych niestety nie ma miejsca w 21 wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewidzialna ręka rynku powodem niskich/wysokich cen. Zaorać można pole po zbiorach a kto grosza nie szanuje ten złotówki nie wart.... Wszelkiej maści propozycje ii opinie są dowodem na genetyczną słabość gatunku piszącego ZAORAĆ ETC....w rolnictwie jak w biznesie czasem dobrze czasem źle, ważne ze do gara jest co włożyć. Cena cebuli jest i będzie w tym roku niska i dkategk wspierajmy ludxi mądrych o doceniajmy ich , toć oni jedni mogą cebule przetwoezyć i wysłać daleko jak w Holandii. Jdnością i mądrością Polska wieś stoi i zamiast się unosić honorem zacznijcie rolnicy udoskonalać swoją produkcje a dla słabych niestety nie ma miejsca w 21 wieku.

"wspierajmy ludzi mądrych" ????

Bo przecież zarabiają tylko niewielki procent tego co rolnik tak???

Czasami lepiej zaorać niż zbierać i sprzedawać po 10 gr i zapychać rynek tanim towarem

Ci "mądrzy" wykorzystują teraz okazje i tych rolników, którzy nie mają gdzie przechować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, no jestem ciekaw, masz 10ha cebuli i cena jest jaka jest, zaorasz? jasne już to widzę

najłatwiej to innym radzić aby zaorali

oczywiście masz troche racji, ze dalsza sprzedaż po takiej cenie tylko zapycha rynek i pogłębai sytuację ale zaoranie nie pomaga dużo włascicielowi

przydałyby się rozwiązania na skale ogółnokrajową lub unijną ale tego nie widać na horyzoncie bo politycy o trybunał się biją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie posiałem bo wiedziałem

przydałyby się rozwiązania na skale ogółnokrajową lub unijną ale tego nie widać na horyzoncie bo politycy o trybunał się biją 

 

Istnieje rozwiązanie ogólnokrajowe jak i europejskie a nawet globalne - nazywa się to EDUKACJA. To rozwiązanie skutecznie pomaga zapobiegać takim sytuacjom z jakimi mamy do czynienia aktualnie. Polecam bo na prawdę działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje rozwiązanie ogólnokrajowe jak i europejskie a nawet globalne - nazywa się to EDUKACJA. To rozwiązanie skutecznie pomaga zapobiegać takim sytuacjom z jakimi mamy do czynienia aktualnie. Polecam bo na prawdę działa!

 

a skąd wiedziałeś? i dlaczego całą reszta nie wiedziała? 

tak naprawdę to nie jest zależne tylko od decyzji siewców, bo czy naprawdę areał cebuli jest w tym roku większy?

mamy rynek globalny na którym nie wysztko zależy od własciciela pola

a co od edukacji to racja przydałoby się więcej lekcji ekonomii a mniej religii, bo tylko modlić nam się pozostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie posiałem bo wiedziałem

Posadziłem i gdy tylko dało się zauważyć jakie areały poszły pod cebulę to odpuściłem sianie. Dymkę miałem na kontrakcie a z siewką bym się teraz bujał po 10 groszy. Wszyscy to widzieli ale każdy siał i siał! Ludzie nie myślą i nie reagują na sygnały a nawet na tym forum pisali, że będzie nadmiar. Zamiast posłuchać analityków, globalów i wróżbitów to ludzie się pchali w cebulę no to teraz mi ich nie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...