Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli komuś się nie opłaca to niech nie zmniejsza produkcji z 6 hektarów do 2 hektarów tylko niech zrezygnuje całkowicie :) jego miejsce szybko zajmą inni więksi bardziej elastyczni i konkurencyjni. Naprawdę jeśli komuś się nie opłaca to niech nie robi a nie tylko pieprzy na forum do picu a w przyszłym roku zasadzi to samo i znowu będzie narzekał , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

A u nasz w okolicach warszawy irgi bedzie ze 3 razy tyle zolty w tej samej cenie jesli nic sie w mrozy nie ruszy na wiosne z powrotem cofka na pole

kolego przejeżdżam obok waszych plantacji dość często i widać jakie mieliście ziemniaki,dołkami powymiękały i nasadu nie było przez siłę!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sławek

Dwa miesiące jeździłem od Sochaczewa przez Błonie na Grodzisk Mazowiecki. Widziałem te plantacje co dają x 3. Twoja była chyba ta w Radonicach, po lewej przy wyjeździe z Błonia. Nie rób popeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co przejezdzaja lepiej wiedza odemnie co mieszkam w okolicy warszawy mogli byscie sie nie osmieszac!!! Kazdy wie ze towaru nie brakuje tylko ceny brakuje ogromna podaz brak popytu na irge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bieda i będzie bieda dopóki nie opamiętacie się z nasadzeniem . Przedtem były plantacje kapusty buraka cukrowego a teraz wszyscy się uparli na ziemniaka a pieniądz z niego praktycznie żaden . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jest bieda i będzie bieda dopóki nie opamiętacie się z nasadzeniem . Przedtem były plantacje kapusty buraka cukrowego a teraz wszyscy się uparli na ziemniaka a pieniądz z niego praktycznie żaden .

A zrobić ustawę że powyżej hektara sadzic nie wolno i moment by się sprawa rozwiązała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

kolego marcin ześ wymyślał :P to tak jak zrobić ustawe ze można mieć max 10 krów.Spokojnie Panowie ,luty marzec ziemniak zapłaci nasadzeń nie ma aż tyle a po dołkach i na ciężkich ziemiach sami wiemy co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pankracy a dajesz mi gwarancje ze sie luty marzec ruszy? Czy kupisz wtedy odemnie? Piszemy umowe na dobra cene? Juz mi na maja jeden obiecywal nawet zadatek dal a potem olal a ziemniaki poszly w pole.. kazdy jest kowalem wlasnego losu i lab niech sam mysli... cena na ziemniaka bedzie gdy ludzie go przeklna calkiem i nie jeden zrezygnuje z uprawy pare lat to potrwa. Narazie sie zapowiada rok gorszy od zeszlego ale co bedzie zobaczymy.. I na tym powinnismy przemyslenia roztropkow zamkanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyniuk

Ja w przyszłym roku sądzę jeszcze więcej. Więcej przykrywanych i gruntowych. Razem ze 30ha. Trzeba małorolnych wykończyć ceną i ilością. Wtedy przyjdą lepsze czasy, a teraz trzeba przebiedować kilka chudych lat. Ja z pięć takich lat jeszcze wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym roku sądzę jeszcze więcej. Więcej przykrywanych i gruntowych. Razem ze 30ha. Trzeba małorolnych wykończyć ceną i ilością. Wtedy przyjdą lepsze czasy, a teraz trzeba przebiedować kilka chudych lat. Ja z pięć takich lat jeszcze wytrzymam

Jak będziesz tak myślał daleko nie zajdziesz, własnie tacy jak ty oddawaj za darmo bo nie mają co z tym zobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym roku sądzę jeszcze więcej. Więcej przykrywanych i gruntowych. Razem ze 30ha. Trzeba małorolnych wykończyć ceną i ilością. Wtedy przyjdą lepsze czasy, a teraz trzeba przebiedować kilka chudych lat. Ja z pięć takich lat jeszcze wytrzymam.

To ja za 6 lat wsadze swoje i twoje 30ha a sprzet odkupie od komornika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę jeszcze się taki nie urodził co by przewidział jaka będzie cena za tydzień/miesiąc/rok. Póki export z Polski nie ruszy pełną parą i nie wstrzymamy importu, nie ma co liczyć na dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leonardo

To ja za 6 lat wsadze swoje i twoje 30ha a sprzet odkupie od komornika :)

i tu mamy przykład polskiej głupoty polskiego rolnika roboty nie do przerobienia a zysku z tego tyle co w pysku, ciekawe z czego ten kołchożnik dokłada co roku do tych 30ha ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mamy przykład polskiej głupoty polskiego rolnika roboty nie do przerobienia a zysku z tego tyle co w pysku, ciekawe z czego ten kołchożnik dokłada co roku do tych 30ha ziemniaka.

a może w totolotka trafił i hobbystycznie sadzi ziemniaka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

Ja w przyszłym roku sądzę jeszcze więcej. Więcej przykrywanych i gruntowych. Razem ze 30ha. Trzeba małorolnych wykończyć ceną i ilością. Wtedy przyjdą lepsze czasy, a teraz trzeba przebiedować kilka chudych lat. Ja z pięć takich lat jeszcze wytrzymam.

Twierdzisz że "trzeba małorolnych wykończyć ceną i ilością",a nie uwzględniasz tego że sam możesz się fizycznie i psychicznie szybciej wykończyć w swoich hektarach .Już nie jeden taki "bohater" zrobił pod siebie.Człowiek jest tylko człowiekiem,przemyśl to sobie zanim napiszesz kolejną bzdurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...