Opis
Posiadam zakontraktowane wysłodki buraczane na 2023-2024
Doskonała pasza energetyczna dla bydła mlecznego i opasowego.
Zmniejsza ujemny bilans energii, utrzymuje wysoką laktację, poziom białka w mleku i kondycję krów po wycieleniu.
Porównywanie energii netto laktacji (JPM)
wysłodki prasowane 1,01
natomiast kiszonka z kukurydzy 0,96
Wartość składników pokarmowych w 1kg s.m.
wysłodków zakiszonych o zawartości 27% s.m. jest
następująca:
BO (białko ogólne) 11%
WS (włókno surowe) 20,8%
JPM(energia netto laktacji)1,01
są to wartości wyższe niż w kiszonce z kukurydzy!
Wysłodki buraczane- podstawowym ich składnikiem pokarmowym są pektyny, czyli węglowodany fermentujące w żwaczu szybciej niż celuloza czy hemiceluloza, ale wolniej niż skrobia. Dzięki temu nie stanowią żadnego zagrożenia subkliniczną kwasicą żwacza, a wnosza do dawki pokarmowej stosunkowo dużo "szybkiej energii" dla bakterii w żwaczu. "Pektyny leczą żwacz" poprzez stabilizowanie fermentacji.
Kolejnym atutem stosowania wysłodków suchych jest to, że są dobrym zamiennikiem pasz zbożowych, które zawierają skrobię powodującą w nadmiarze kwasicę.
Zmiany potencjału produkcyjnego krów mlecznych obserwowane w ostatnich 10-20latach, a szczególnie potencjału produkcyjnego, które osiągają wydajność mleka powyżej 50kg/dzień, powinny zachęcić do korzystania z wysłodków buraczanych. Pasze odpadowe z przemysłu cukrowniczego są paszami energetycznymi, a to właśnie energia jest najważniejszym składnikiem dawki pokarmowej dla wysoko wydajnych krów. Sa to pasze bardzo smaczne, a co za tym idzie chętnie pobieranie przez zwierzęta.
Wiecej szczegółów pod nr tel. 503 635 085
x
Cena do uzgodnienia
mazowieckie , Ciechanów