Indie zatrzymują eksport pszenicy
Decyzja jest nieoczekiwana, bo sprzeczna z wcześniejszymi deklaracjami. Rząd Indii zakazał eksportu pszenicy ze swojego kraju. Władze w Delhi przekazały, że w pierwszej kolejności muszą zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe swoim obywatelom.
Indyjskie zbiory mają nie być w bieżącym roku szczególnie udane - uprawy ucierpiały w tym roku z powodu rekordowej fali upałów. W czasie pandemii Covid-19 część krajowych zapasów pszenicy przekazano ponadto około 800 milionom zagrożonych głodem obywateli.
Decyzja Indii, które chcą dbać o bezpieczeństwo żywnościowe swoich mieszkańców nie spodobała się ministrom rolnictwa grupy G7.
- Jeśli wszyscy zaczną nakładać takie ograniczenia albo w ogóle pozamykają rynki, to nie tylko pogłębi to kryzys, a także zaszkodzi Indiom. Apelujemy do Indii o wzięcie na siebie odpowiedzialności jako członek G20 - powiedział Cem Oezdemir, minister rolnictwa Niemiec.
Najnowsze ogłoszenia z kategorii: Pszenica konsumpcyjna
-
Zobacz ogłoszenie
Niechcice
Sprzedam pszenicę konsumpcyjną, ilości...
-
Zobacz ogłoszenie
Piotrków Trybunalski
Sprzdam ok 100 ton pszenicy. Zbiór 2025. Szybki...
-
Zobacz ogłoszenie
Rawa Mazowiecka
Pszenica 17-18 białka ilość 200 ton zbiór 2...
-
Zobacz ogłoszenie
Wieluń
Sprzedam 60 to pszenicy konsumpcyjnej.-zapewnia...
0 komentarze