Partner portalu
2020-05-25

Testy dla legalnie zatrudnionych cudzoziemców będą za darmo

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że to państwo będzie płacić za testy na koronawirusa dla zatrudnianych legalnie pracowników sezonowych zza granicy.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca uwagę, że w związku z tym nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach. Minister podkreśla jednocześnie, że to co korzystne dla rolników, jest też korzystne dla nas wszystkich.

– Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument - twierdzi minister Ardanowski.

Jak już informowaliśmy, w przeprowadzeniu testów na koronawirusa rolnikom - pracodawcom powinien pomóc najbliższy oddział KRUS i lokalna Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

- Obcokrajowcy mogą pracować w gospodarstwie rolnika (we wszystkich jego częściach nawet oddalonych od adresu podanego na granicy RP), odbywając kwarantannę - informował nas przed kilkoma dniami Jan Bondar , rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Obowiązek przebadania pracownika spoczywa na pracodawcy, nie tylko ze względu na zdrowie publiczne, ale również, żeby w sytuacji kryzysowej nie trzeba było zamykać całego gospodarstwa.

Pełną informację od rzecznika GIS można znaleźć TUTAJ - KLIK


Dodaj komentarz