- Kwiecień to miesiąc, w którym odnotowujemy lekki wzrost eksportu jabłek poza Unię Europejską - poinformował Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. - Dane PIORiN wykazują, iż wyeksportowaliśmy 28 444 ton jabłek do 23 krajów trzecich, w porównaniu do marca, w którym wysłaliśmy 22 698 ton do 21 państw.
Teraz najciekawsze: Liderem w kwietniowej statystyce jest... Białoruś, do której wyeksportowano z Polski 8 tys. 841 ton jabłek.
źródło: ZSRP w mediach społecznościowych.




