Gdzie można stosować kwas nonanowy?
Kwas nonanowy występuje naturalnie w środowisku. Jest nieszkodliwy dla ludzi i innych ssaków, nie szkodzi też organizmom wodnym i glebowym. Czasem nazywany jest kwasem pelargonowym. Czy kwas nonanowy może znaleźć zastosowanie w rolnictwie?
Firma Belchim przygotowała wykład na temat zastosowań kwasu nonanowego. Do zalet kwasu należy szybki rozkład substancji w glebie (DT50 < 2 dni) i brak pozostałości. Co ważne, kwas nie ma klasyfikacji ekotoksykologicznej. Wydaje się więc być doskonałą substancją do nowoczesnych zastosowań ekologicznych.
Belchim wykorzystuje kwas w swoich produktach. Beloukha zawiera kwas nonanowy w ilości 680 g/l. Jest to środek ochrony roślin, herbicyd i desykant. Można go wykorzystywać, między innymi, do zwalczania rozłogów truskawek, niszczenia chwastów w sadach, niszczenia odrostów korzeniowych. Co niezwykle ważne - herbicyd należy stosować z wykorzystaniem belki herbicydowej z osłonami.
Beloukha pozwala także na zwalczanie pasynków w tytoniu, zwalczanie mchu na powierzchniach utwardzonych i półprzepuszczalnych, niszczenie odrostów i chwastów w malinach.
Belchim produkuje także biocydy - produkty glonobójcze. Enclean zawiera 500 g/l kwasu nonanowego, a Enclean RTU zawiera kwas nonanowy w ilości 21,7 g/l AL.
Biocydy można stosować do zwalczania glonów na zewnątrz pomieszczeń w takich obszarach jak na przykład materiały budowlane, kostki brukowe, ogrodzenia metalowe i drewniane itp.
Tych z Państwa, którzy szukają tego typu produktów odsyłamy po więcej szczegółów do firmy Belchim. My jedynie sygnalizujemy, że wraz ze wzrostem dbania o środowisko naturalne pojawiają się nowe możliwości wykorzystywania substancji naturalnych jak kwas nonanowy.
0 komentarze