IMGW: styczeń może być chłodny, za to kwiecień...
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przyzwyczaił nas już do prognoz długoterminowych. Choć prognozy są eksperymentalne warto się z nimi zapoznać, bo niewiele jest w naszej pracy spraw ważniejszych niż sprzyjająca aura. Zatem... jakie będą pierwsze cztery miesiące 2022 roku?
Sprawdźmy więc szczegóły przygotowanej przez IMGW prognozy!
Styczeń 2022
Średnia miesięczna temperatura powietrza w południowej i zachodniej Polsce powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Na północy i wschodzie możliwa średnia w normie lub nieznacznie poniżej. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Na południu prawdopodobna suma poniżej normy.
Luty 2022
W całej Polsce zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020*.
Marzec 2022
Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020*. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju powinna mieścić się w normie wieloletniej.
Kwiecień 2022
W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020*. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Na północnym zachodzie możliwa suma poniżej normy.
1 komentarze
Kwiecień plecień - tak naprawdę to g wiedzą ... z fusów wróżą ... heh