John Deere inwestuje w rolnictwo tropikalne!
Brazylijskie Centrum Rozwoju Technologii powstanie w Indaiatuba, a jego otwarcie planowane jest na koniec 2024 r. Nowe Centrum przyśpieszy dostarczanie rozwiązań na rynek brazylijski i pozwoli w większym stopniu dostosowywać je do jego konkretnych potrzeb.
Ogromna szansa rozwojowa dla Brazylii
John Deere, globalna firma technologiczna dostarczająca oprogramowanie i sprzęt dla sektorów rolnictwa, budownictwa i leśnictwa, ogłosiła budowę Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii – pierwszego na świecie centrum rozwoju i testowania skupionego na rolnictwie tropikalnym. Firma zainwestuje około 180 mln dolarów w projekt, którego celem jest promowanie synergii między wieloma zespołami badawczo-rozwojowymi zajmującymi się projektowaniem i zatwierdzaniem nowych produktów oraz technologii dla głównych systemów produkcji: zbóż, trzciny cukrowej i upraw specjalnych.
– Pomysł na lokalizację nowego centrum nie był przypadkowy. Rośnie globalne zapotrzebowanie na żywność, a Brazylia odgrywa w tym kontekście fundamentalną rolę. Centrum będzie promować rozwój wszystkiego, co ma zastosowanie w rolnictwie tropikalnym. Zamierzamy zaoferować brazylijskiemu rynkowi szybszą i jeszcze lepszą obsługę niż dotychczas – podkreśla Jahmy Hindman, główny specjalista ds. technologii w John Deere.
Rozmach nowego Centrum
Nowe Centrum, które zajmie powierzchnię 500 tys. m², będzie zlokalizowane w Indaiatuba (w stanie São Paulo). Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2023 r., a obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2024 r. W Centrum będzie zatrudnionych około 150 pracowników w obszarach inżynieryjnych i badawczo-rozwojowych.
– Centrum umożliwi opracowywanie i testowanie produktów w Brazylii z uwzględnieniem wszystkich zmiennych: gleby, klimatu, poziomów łączności itp. Dzięki takiemu podejściu zapewnimy szybsze dostarczanie rozwiązań lokalnym klientom. To oznacza, że mali, średni i duzi brazylijscy producenci będą mogli pracować w jeszcze bardziej produktywny, opłacalny i zrównoważony sposób – mówi Antonio Carrere, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Ameryce Łacińskiej.
Dzięki utworzeniu nowego Centrum Rozwoju Technologii w Brazylii John Deere spodziewa się skrócić czas opracowywania nowych rozwiązań nawet o 40%, w zależności od rodzaju projektu. Firma wprowadziła już na rynek produkty ukierunkowane na rynek lokalny, takie jak kombajn do zbioru trzciny cukrowej CH950 (brazylijski projekt stworzony z myślą o potrzebach producentów trzciny cukrowej w tym kraju) oraz kombajn zbożowy S400 (przeznaczony dla małych i średnich gospodarstw rolnych). Centrum pozwoli przyspieszyć dostarczanie rozwiązań na rynek brazylijski i w coraz większym stopniu dostosowywać się do jego konkretnych potrzeb.
Warto dodać, że Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji John Deere, które zostało utworzone w 2017 r. w celu prowadzenia badań i rozwoju najnowszych trendów w zakresie wydajności technologicznej dla rolników – z naciskiem na wykorzystanie sprzętu i oprogramowania w rolnictwie precyzyjnym – stanie się teraz integralną częścią nowego centrum w Indaiatuba.
Ekspansja John Deere w Brazylii
John Deere jest obecny w Brazylii od 1979 r., kiedy to nabył część kapitału Schneider Logemann & Cia (SLC), zakładu zlokalizowanego w Horizontina (w stanie Rio Grande do Sul), który był odpowiedzialny za produkcję pierwszego samobieżnego kombajnu w tym kraju.
Wśród jednostek otwartych przez John Deere w Brazylii znajdują się: Centrum Dystrybucji Części na Amerykę Południową, Centrum Szkoleniowe oraz Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji w Campinas (w stanie São Paulo). Firma otworzyła również dwa zakłady budowlane i biuro regionalne na Amerykę Łacińską w Indaiatuba (w stanie São Paulo), a także rozbudowała swoje zakłady w Catalão (w stanie Goiás), Horizontina (w stanie Rio Grande do Sul), Montenegro (w stanie Rio Grande do Sul) i Indaiatuba (w stanie São Paulo), aby produkować więcej swoich produktów lokalnie.
John Deere przejął również: Auteq Telemática – firmę zajmującą się oprogramowaniem i komputerami pokładowymi; PLA – producenta opryskiwaczy; Unimi – firmę specjalizującą się w częściach i obsłudze posprzedażowej kombajnów do trzciny cukrowej; firmę Ciber – część Wirtgen Group, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań brukarskich i budowy dróg.
Ekspansja i inwestycje John Deere na rynku brazylijskim z powodzeniem dopisują kolejne karty do bogatej, rolniczej historii państwa.
Wspólnie budujemy przyszłość Brazylii
Wszystkie jednostki Johna Deere’a w tym kraju zatrudniają bezpośrednio ponad 9000 osób i produkują sprzęt eksportowany do ponad 55 państw.
Poprzez inwestycję w nowe centrum firma jeszcze dobitniej podkreśla znaczenie rolnictwa tropikalnego.
– Jest nam niezmiernie miło ogłosić tę inwestycję, która współgra z naszym celem dalszego wspierania rozwoju rynku brazylijskiego – nie tylko jego produktów, ale też infrastruktury. Brazylia ma do odegrania ważną rolę dla świata, a John Deere jest dumny, że może być częścią jej historii – podsumowuje Carrere.
0 komentarze