Jaka będzie zima? Eksperymentalna prognoza IMGW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej tradycyjnie już przygotował prognozę długoterminową, sięgającą od grudnia do marca 2022 roku. Marzec ma być chłodniejszy niż zwykle, a co będzie wcześniej?
Choć w zimowych miesiącach nie ma wielu prac polowych, jednak to właśnie pogoda decyduje o tym jak zimę przetrwają oziminy oraz drzewa i krzewy owocowe. Spójrzmy więc, co prognozuje Instytut na najbliższe miesiące.
Grudzień 2021
Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy.
Styczeń 2022
Na przeważającym obszarze kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej mieścić się będzie w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Na południu możliwa średnia temperatura nieznacznie poniżej normy. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy. Na południu możliwa suma opadów w zakresie normy.
Luty 2022
Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju powinna kształtować się powyżej normy. Na południowym wschodzie prawdopodobna suma opadów w zakresie normy.
Marzec 2022
W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.
0 komentarze